3 korzyści ze spłaty kredytu samochodowego, których nie przewidziałem

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Przez pierwsze osiem miesięcy mojej pracy w Palm Beach na Florydzie jechałem godzinę z Fort Lauderdale autostradą I-95, która jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg międzystanowych w Ameryce.

Dowiedziałem się 20 maja 2014 roku, jakie to prawdziwe. W drodze do pracy tego dnia uległem prawie śmiertelnemu wypadkowi samochodowemu i całkowicie rozbiłem samochód. Na szczęście nikt nie został ranny, a moja praca dała mi dzień wolny na regenerację po szoku.

Ponieważ było to prawdopodobnie najbardziej przerażające doświadczenie w moim życiu, zdecydowałem, że czas zbliżyć się do pracy. Ale najpierw potrzebowałem samochodu.

Wraz z moim najlepszym przyjacielem wybrałem się do lokalnego salonu Hondy 14 czerwca 2014 roku i po kilku godzinach przeglądania wybrałem brązową Hondę Civic 2010. Po wykonaniu kilku formalności zaciągnąłem sześcioletnią pożyczkę w wysokości 16 000 USD z płatnością w wysokości 259,26 USD i oprocentowaniem w wysokości 5,59%.

Na szczęście spłacenie go zajęło mi tylko pięć lat. Ostatnią wypłatę dokonałem w czerwcu.

W miarę jak mój kredyt samochodowy stawał się coraz mniejszy, byłem coraz bardziej podekscytowany, ponieważ oznaczałoby to zatrzymywanie większej ilości pieniędzy. Kiedy dokonałem ostatniej płatności 28 czerwca, pojawiło się kilka natychmiastowych korzyści:

 1. Gdy tylko to spłaciłem, zwiększyłem miesięczne płatności kartą kredytową z 915 USD do 1200 USD.
 2. Zmieniłem polisę ubezpieczeniową i obniżyłem miesięczne płatności o 50 dolarów miesięcznie.Moja ocena kredytowa wzrosła.1. Zwiększyłem płatności kartą kredytową

  Początkowo chciałem przeznaczyć gratkę na pokrycie kosztów ślubu, ale ostatecznie zdecydowałem, że spłacenie długu jest o wiele ważniejsze, zwłaszcza że chcę kupić dom za kilka lat i potrzebuję pieniędzy.

  Od lutego przeznaczyłem 915 dolarów na płatności kartą kredytową. W lipcu, kiedy płatność za samochód zniknęła, mogłem ją zwiększyć do 1200 dolarów.

  Dzięki bardziej agresywnemu planowi spłaty zadłużenie na karcie kredytowej zniknie w czerwcu 2020 roku (bez odsetek). Gdybyśmy utrzymywali płatności na poziomie 915 dolarów, zajęłoby to do września 2020 roku. Biorąc pod uwagę sumę odsetek, to ogromna oszczędność, że możemy je spłacić cztery miesiące wcześniej.

  2. Zmieniłem ubezpieczenie samochodu

  Zanim mój samochód został spłacony, nigdy nie wiedziałem, że mam możliwość obniżenia ubezpieczenia samochodu. Dlatego mój narzeczony dodał mnie do swojej polisy ubezpieczeniowej Allstate na tydzień przed dokonaniem ostatniej płatności za samochód. Płacenie 50 dolarów mniej miesięcznie to wspaniała zmiana.

  Jak możesz wiedzieć lub nie wiedzieć, przy spłacie samochodu bank wymaga od Ciebie zachowania pełnego ubezpieczenia. Jednak po spłaceniu pożyczki można wprowadzić zmiany w polisie, co właśnie zrobiłem. Skorzystałem z tego i przeszedłem z 207,05 $ w systemie Progressive do 157,29 $ w Allstate.

  3. Moja ocena kredytowa wzrosła

  Podczas gdy moja ocena kredytowa wzrosła, wzrosła tylko o trzy punkty. Tak, to było rozczarowujące, ponieważ zakładałem, że wzrośnie o co najmniej 10 punktów. Chociaż nie jest to znaczący wzrost, absolutnie uwielbiam widzieć saldo 0 USD obok kategorii kredytu samochodowego na moim koncie Credit Karma.

 3. Więcej informacji o finansach osobistych:
 4. Jaka jest najlepsza karta kredytowa linii lotniczej?Najlepsze karty kredytowe typu cash backCzy płyty CD to dobra inwestycja?Kiedy oszczędzać pieniądze na wysokodochodowych oszczędnościachKarty kredytowe Best RewardsPersonal Finance Insider oferuje narzędzia i kalkulatory, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do kupowania lub sprzedawania akcji lub innych produktów finansowych. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z rekomendacji wymienionych w kalkulatorze, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy