5 najlepszych sposobów, w jakie złodzieje wykorzystują skradzioną kartę kredytową

Category: Twojej Karty
17 lutego 2021

To może być szok. Wchodzisz do trybu online, aby sprawdzić wyciąg z karty kredytowej, i pojawia się seria potężnych transakcji, o których wiesz, że nie dokonałeś. Tysiące dolarów przepadło w mgnieniu oka.

Na szczęście karty kredytowe mają zabezpieczenia przed oszustwami, których nie oferują karty debetowe. Jeśli szybko zgłosisz błędy, jesteś objęty ochroną przed fałszywymi opłatami. Ale to sprawia, że ​​zastanawiasz się… jak złodzieje to robią i jak mogli wykorzystać twoją skradzioną kartę? Oto pięć najczęstszych zastosowań karty, która została „wyzwolona.

1. Szał zakupów

Gdy złodzieje otrzymają roboczą kopię danych karty kredytowej, ruszają na wyścigi. Czas jest najważniejszy dla złodziei, ponieważ wiedzą, że w momencie, gdy zdasz sobie sprawę, co się dzieje, zadzwonisz i anulujesz kartę. Ponadto karty kredytowe w dzisiejszych czasach przestaną działać samodzielnie, jeśli algorytmy banku wykryją podejrzaną aktywność, taką jak jednorazowe zakupy wielu drogich przedmiotów lub zakupy poza stanem.

Tak więc z kartą kredytową złodzieje wpadają do kilku różnych sklepów w centrum handlowym lub w każdym innym miejscu, w którym różne sklepy są blisko siebie. Wybierają przedmioty, które mogą łatwo sprzedać z dobrym zwrotem, takie jak elektronika, markowe ubrania i biżuteria. Są błyskawiczne – mogą zebrać tysiące dolarów na zakupach w mniej niż 30 minut. Do czasu, gdy karta zostanie zamknięta, już odjechali z niezłym zaciągiem. Niestety sklepy i firmy obsługujące karty kredytowe rzadko je łapią.

2. Wypłaty z bankomatów

Większość ludzi zakłada, że ​​skradziona karta kredytowa nie zostanie wykorzystana do wypłat z bankomatów, ponieważ wymagają one kodu PIN. Jednak w zależności od tego, w jaki sposób złodziej zdobył twoją kartę, może to być błąd. Jeśli złodziej ukradł cały portfel lub torebkę, często może uzyskać wskazówki z zawartości, w tym datę urodzenia (wciąż powszechny kod PIN używany przez wiele osób) i numer domu.

Najlepszą obroną jest wybranie silnych haseł i kodów PIN. Jeśli Twój kod PIN nadal jest w jakiś sposób zagrożony, jak najszybciej zgłoś kradzież karty. Na szczęście nie będziesz na haku za wypłacone pieniądze, jeśli tylko udowodnisz, że była to kradzież.

3. Sprzedawane innym przestępcom jako część partii masowej

Kiedy dane Twojej karty zostaną naruszone, nie zawsze intencją złodzieja jest wykorzystanie informacji o towarach lub wypłatach gotówki. Bardziej wyrafinowani złodzieje zbierają dużą liczbę kart, a następnie sprzedają te dane cyberprzestępcom w ramach „partii pracy.

Co ciekawe, ci cyberprzestępcy wyceniają karty na różne sposoby, w zależności od ilości dostarczonych informacji. Jeśli jest to po prostu numer karty i data ważności, nie przyniesie to dużo pieniędzy. Te karty są sprzedawane za kilka dolców, ponieważ szanse na udane ujęcie z kawałkiem pieniędzy są niewielkie. Jeśli dodamy numer bezpieczeństwa na odwrocie, cena rośnie. Jeśli kod PIN jest znany, cena wywoławcza jest wyższa. Najwyższą cenę otrzymują sprzedawcy, którzy mogą podać dodatkowe dane, w tym zachowania zakupowe i szczegóły pytania zabezpieczającego.

Oczywiście, gdy cyberprzestępcy zdobędą informacje, albo szybko je wykorzystają, albo ponownie odsprzedają. Czarny rynek numerów kart jest ogromny.

4. Karty podarunkowe

Prostą formą prania pieniędzy jest wykorzystanie przez przestępców skradzionej karty kredytowej do wykupienia dużej liczby kart podarunkowych o wysokich nominałach. Jeśli się nad tym zastanowić, to najprostszy sposób, aby zamienić zobowiązanie w zimną, twardą gotówkę.

Złodziej uderzy w lokalny sklep spożywczy i zbierze kilka różnych kart podarunkowych. Jeśli sprzedawca kwestionuje duży zakup, złodziej mówi po prostu, że to świetny sposób na kupowanie towarów i usług od sprzedawców, którzy nie przyjmują kart kredytowych.

Zanim skradziona karta została zgłoszona i anulowana, złodziej pożegnał się z tysiącami dolarów w kartach podarunkowych. Teraz przestępca ma cały czas na świecie, aby je wydać lub sprzedać komuś innemu, ponieważ te karty są w 100% legalne i nie zostaną zamknięte. Nawet jeśli złodziej otrzyma tylko połowę wartości nominalnej kart podarunkowych, to wszystko będzie dla nich zyskiem.

5. Zakupy online

Złodzieje mają wiele możliwości kupowania towarów online za pomocą skradzionej karty. Tylko najgłupszy złodziej rzeczywiście użyje skradzionej karty kredytowej, aby dostarczyć telewizor z dużym ekranem do swojego domu. Zamiast tego przestępca może zlecić dostarczenie produktów pod adres, o którym wie, że jest wolny. Mogą korzystać ze schematu zrzutu poczty, który jest w zasadzie usługą wysyłkową, która uniemożliwia śledzenie ostatecznego miejsca przeznaczenia produktu. Mogą również skonfigurować skomplikowany schemat „triangulacji w witrynach aukcyjnych, takich jak eBay.

Podsumowując, jeśli uważasz, że skradziona karta kredytowa nie zostanie użyta w Internecie, czeka Cię niegrzeczne przebudzenie. Złodzieje zawsze myślą naprzód.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy