5 najstarszych firm w Ameryce, które nadal dobrze się rozwijają

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Casey Wilson, zastępca redaktora, Money Morning 19 stycznia 2017 r

Rozpocznij rozmowę

Lub aby skontaktować się z obsługą klienta Money Morning , kliknij tutaj.

Wydawało się, że rok 2017 zaczął się słabo dla niektórych amerykańskich firm, zwłaszcza tych, które ogłosiły masowe zwolnienia sklepów i powszechne zamknięcia, ale inne amerykańskie firmy chcą w tym roku rozkwitnąć.

Dotyczy to zwłaszcza amerykańskich „filarów korporacji – firm, które przetrwały wielki kryzys, dwie wojny światowe i kryzys finansowy 2008 roku.

Oto pięć najstarszych firm w Ameryce, które nie tylko przetrwały do ​​dziś, ale mimo niezwykłych szans prosperowały…

Oto pięć najstarszych firm w Ameryce

Najstarsze firmy w Ameryce nr 1: JPMorgan Chase & Co. (NYSE: JPM)

Założony w 1799 roku JPMorgan – obecnie jeden z największych banków w Stanach Zjednoczonych – zaczynał jako małe przedsiębiorstwo infrastrukturalne o nazwie „The Manhattan Company w Nowym Jorku.

Zaczęło się od przedsięwzięcia mającego na celu dostarczenie czystej wody na Dolny Manhattan. Po zakończeniu pierwotnego projektu statut grupy zawierał klauzulę, która umożliwiała jej założycielom dalsze prowadzenie działalności jako bank. „Bank of the Manhattan Company był wówczas drugim bankiem komercyjnym w Nowym Jorku. Jest to 31 najstarszy bank na świecie.

W 1929 roku JPMorgan był jedną z nielicznych instytucji finansowych, które próbowały ratować inne banki za pomocą własnych pieniędzy. Gra nie powiodła się, a JPM ledwo utrzymał się na powierzchni. Bez dużych depozytów wniesionych przez General Motors Co. (NYSE: GM) i Federal Reconstruction Finance Corp. – awaryjnego wsparcia wspieranego przez rząd – bank nie przetrwałby.

W 2000 roku, po dziesiątkach fuzji, stała się znana jako firma bankowości komercyjnej i inwestycyjnej JPMorgan Chase & Co. i nadal nosi tę nazwę do dziś.

Akcje JPM odnotowały wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat, w szczególności w następstwie kryzysu związanego z kredytami hipotecznymi subprime w 2008 roku. W 2012 roku akcje JPM sprzedano za 31,93 USD. Teraz sprzedają za 83,41 USD – wzrost o 132,1%.

Najstarsze firmy w Ameryce nr 2: EI du Pont Nemours and Co. (NYSE: DD)

Pionierska, nowoczesna firma, którą znamy dzisiaj jako DuPont, rozpoczęła swoją działalność jako mała prochownia w 1802 roku, kiedy francusko-amerykański chemik i przemysłowiec Éleuthère Irénée du Pont użył kory wierzby do wytworzenia czarnego prochu.

Na początku XX wieku firma DuPont zaczęła wytwarzać szeroką gamę chemikaliów jako produktów ubocznych swojego charakterystycznego prochu strzelniczego i materiałów wybuchowych.

Z biegiem lat firma DuPont dziesięciokrotnie rozszerzyła produkcję swoich produktów i obecnie produkuje wszystko, od barwników używanych do odzieży po filmy do filmów hollywoodzkich.

Obecnie firma dystrybuuje swoje produkty do ponad 90 krajów i zatrudnia ponad 60 000 osób na całym świecie.

W 2015 roku firma DuPont odnotowała przychody w wysokości 25,27 miliardów dolarów i została umieszczona na liście Fortune 500 22. rok z rzędu. . DuPont odnotował wzrost ceny akcji o 51,49% od 2012 roku – z 47,21 USD do 73,33 USD dzisiaj.

Najstarsze firmy w Ameryce nr 3: Citigroup Inc. (NYSE: C)

Citigroup została założona w 1812 roku z kapitałem 2 milionów dolarów jako „City Bank of New York. Prawie 50 lat później, w 1865 roku, dołączył do krajowego systemu bankowego USA i szybko zyskał miano „największego banku w Stanach Zjednoczonych w tamtym czasie.

Trendy teraz: te aktywa są obecnie powszechnie uważane za najlepsze inwestycje w „bezpieczną przystań i powinny stanowić wymóg dla każdego inwestora. Dlatego…

W 1998 r. Firma chciała stworzyć „kompleksowy sklep finansowy dla klientów, poinformował CNN Money 6 kwietnia 1998 r. Dlatego połączyła się z Travellers Group, stając się jedną z największych agencji ubezpieczeniowych tamtych czasów.

Potem nastąpił krach na giełdzie w 2008 roku…

Citigroup prawie upadł po stracie 306 miliardów dolarów inwestycji. Musiał zlikwidować 52 000 miejsc pracy – około 15% siły roboczej. Wtedy wkroczył wujek Sam, żeby go wykupić.

Od tego czasu firma przeszła dramatyczną zmianę…

Citigroup została uznana przez Forbes za jeden z „wielkiej czwórki banków w Stanach Zjednoczonych 10 stycznia. Te cztery instytucje finansowe – JPMorgan Chase, Bank of America Corp. (NYSE: BAC), Wells Fargo & Co. (NYSE: WFC) i Citigroup – mają łącznie aktywa o wartości 8,5 biliona dolarów. To prawie 4 biliony dolarów więcej niż łączna suma kolejnych 100 największych banków.

Citigroup posiada obecnie ponad 200 milionów rachunków klientów w ponad 140 krajach – i wciąż rośnie.

W rzeczywistości w ciągu ostatnich pięciu lat akcje Citigroup wzrosły o 86,87% – z 26,01 USD w 2012 r. Do 57,49 USD obecnie.

Najstarsze firmy w Ameryce nr 4: Colgate-Palmolive Co. (NYSE: CL)

Colgate nie zawsze była firmą produkującą pasty do zębów, o której myślimy dzisiaj.

W 1806 roku William Colgate założył ją jako firmę produkującą mydło i świece. Colgate zadebiutował swoją „aromatyczną pastą do zębów Colgate w słoikach w 1873 roku, prawie 70 lat później.

Sto lat później, w 1986 r., Firma jako pierwsza opracowała pastę do zębów w składanej tubce – taką, którą dobrze znamy dzisiaj.

Od 2016 roku Colgate zgromadził ponad 16 miliardów dolarów sprzedaży. Obecnie sprzedaje produkty w ponad 200 krajach i według swojej strony internetowej zatrudnia prawie 40 000 osób.

W międzyczasie akcje firmy dentystycznej wzrosły o 53,3% w ciągu ostatnich pięciu lat – z 45,20 USD w 2012 r. Do 67,86 USD obecnie.

Ta następna firma jest faworytem Money Morning . Będąc liderem w branży od ponad 100 lat, ten producent samochodów przygotowuje się teraz do jeszcze większego wzrostu w przyszłości…

Najstarsze firmy w Ameryce nr 5: Ford Motor Co. (NYSE: F)

Firma Ford została założona w 1903 roku przez Henry’ego Forda w Dearborn w stanie Michigan. „Mając zaledwie 12 inwestorów i 1000 udziałów, firma wydała prawie wszystkie swoje inwestycje gotówkowe w wysokości 28 000 dolarów do czasu sprzedaży pierwszego Modelu A – chwali się strona internetowa producenta. „Jednak do 1 października 1903 r. Ford Motor Company osiągnął zysk w wysokości 37 000 USD

Według magazynu Forbes 11 maja w ciągu stulecia od momentu powstania Ford stał się jedną z „najcenniejszych marek na świecie .

W ciągu ostatniej dekady jego udziały wzrosły o 57% – z 7,00 USD w 2007 r. Do 12,41 USD obecnie.

Od maja 2016 r. Całkowita sprzedaż Forda wyniosła 149,56 mld USD.

Mimo że Ford istnieje od dawna, nigdy nie jest za późno, aby wykorzystać jego innowacje…

Redaktor wykonawczy Money Morning William Patalon, III, śledzi Forda od 30 lat. Jest dobrze zorientowany w potencjale zysku firmy.

„Jeśli masz zamiar inwestować w dojrzałe firmy, takie jak Ford, mówi Patalon, „naprawdę musisz kupować we właściwym czasie.

Która akurat teraz jest.

Obejrzyj poniżej, aby usłyszeć, dlaczego Bill inwestuje w Forda – i dowiedzieć się, dlaczego jest tak podekscytowany tym, co jego dyrektor wykonawczy dostarczy zarówno konsumentom, jak i inwestorom w najbliższej przyszłości.

Następny dla Ciebie…

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy