Anulowanie ubezpieczenia kredytu hipotecznego

17 lutego 2021

Anulowanie ubezpieczenia hipotecznego jest zazwyczaj dozwolone przez kredytodawców i inwestorów po zgromadzeniu przez właściciela wystarczającego kapitału własnego.

Anulowanie ubezpieczenia kredytu hipotecznego przy użyciu oryginalnej wartości

Ustawa o ochronie właścicieli domów z 1998 r. (HPA) 1 obejmuje podstawowe domy jednorodzinne, których sprzedaż została zakończona 29 lipca 1999 r. Lub później. HPA przewiduje anulowanie na żądanie pożyczkobiorcy i anulowanie na żądanie pożyczkodawcy.

Kredytobiorca zażądał anulowania w ramach HPA

Pożyczkobiorca musi złożyć pożyczkodawcy pisemny wniosek o wygaśnięcie ubezpieczenia hipotecznego. Po otrzymaniu wniosku pożyczkodawca musi anulować polisę ubezpieczenia kredytu hipotecznego:

 • W dniu, w którym saldo kredytu hipotecznego ma po raz pierwszy osiągnąć 80% pierwotnej wartości, wyłącznie na podstawie pierwotnego harmonogramu spłat 2, niezależnie od niespłaconego salda kredytu LUB
 • Na ten dzień saldo kredytu hipotecznego faktycznie osiąga 80% pierwotnej wartościW przypadku transakcji kupna pierwotna wartość nieruchomości jest niższą z dwóch wartości: ceny sprzedaży nieruchomości i wycenionej wartości. W przypadku transakcji refinansowania wartością pierwotną jest wartość szacunkowa.

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznego można anulować tylko wtedy, gdy:

  • Nie ma podrzędnych zastawów ORAZ
  • Pożyczkobiorca ma dobrą historię płatności ORAZPożyczkobiorca spełnia wymóg pożyczkodawcy, aby wartość nieruchomości nie spadła Wymagane przez pożyczkodawcę anulowanie w ramach HPA

   Pożyczkodawca musi automatycznie anulować polisę ubezpieczenia kredytu hipotecznego:

   • W dniu, w którym saldo kredytu hipotecznego ma po raz pierwszy osiągnąć 78% pierwotnej wartości, wyłącznie na podstawie pierwotnego harmonogramu spłat 2, niezależnie od niespłaconego salda kredytu ORAZ
   • Jeżeli kredytobiorca jest na bieżąco z płatnościami wymaganymi przez warunki kredytu hipotecznegoW przypadku pożyczek oznaczonych w momencie ich udzielenia jako „wysokiego ryzyka obowiązują różne wymogi dotyczące anulowania.

    Anulowanie ubezpieczenia kredytu hipotecznego przy użyciu aktualnej wartości

    Inwestorzy indywidualni ustalają kryteria wypowiedzenia ubezpieczenia kredytu hipotecznego na podstawie aktualnej wartości nieruchomości. HPA nie rozwiązuje kwestii rezygnacji z ubezpieczenia kredytu hipotecznego przy użyciu aktualnej wartości. Fannie Mae i Freddie Mac zazwyczaj wymagają 3:

    • Aby pożyczka była sezonowana co najmniej 2 lata ORAZ
    • Czy pożyczkobiorcy mają akceptowalną historię płatności ORAZŻe LTV na podstawie bieżącej wyceny wynosi 75% lub mniej, jeśli upłynęło mniej niż 5 lat od pierwotnego zamknięcia pożyczki LUBŻe LTV na podstawie bieżącej wyceny wynosi 80% lub mniej, jeśli upłynęło więcej niż 5 lat od pierwotnego zamknięcia pożyczkiSprawdź wymagania dotyczące anulowania ubezpieczenia hipotecznego innych inwestorów.

     Pożyczkobiorcy muszą złożyć pisemny wniosek o anulowanie ubezpieczenia kredytu hipotecznego i przedstawić aktualną szacunkową wartość możliwą do zaakceptowania przez pożyczkodawcę.

     Anulowanie ubezpieczenia hipotecznego z MGIC

     Pożyczkobiorcy powinni skontaktować się ze swoim pożyczkodawcą w celu anulowania ubezpieczenia hipotecznego. Pożyczkodawcy i podmioty obsługujące pożyczki powinni się z nami skontaktować. Wniosek o anulowanie w ciągu 30 dni od dnia, w którym ubezpieczenie kredytu hipotecznego nie jest już wymagane, poprzez:

     MGIC / Link Servicing – W menu głównym wybierz Cancel Coverage

     • Format elektroniczny – użyj transakcji anulowania bezpośrednio z systemu obsługi, aby anulować gwarancję. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z [email protected] lub 1-800-558-9900
     • E-mail – wyślij indywidualne prośby lub plik na adres [email protected]Faks / poczta – Wypełnij i podpisz wniosek o anulowanie ubezpieczenia i prześlij go do nas.
     • Skonsultuj się ze swoim prawnikiem, aby zapewnić zgodność z HPA.
     • W przypadku kredytów ARM obowiązuje wówczas obowiązujący harmonogram spłat.Wymagania Fannie Mae i Freddie Mac zostały zaczerpnięte z ich Przewodników dla sprzedawców / serwisantów i mogą ulec zmianie. Nie gwarantujemy, że te informacje są aktualne. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje na temat anulowania ubezpieczenia hipotecznego, zapoznaj się z przewodnikami agencji dla sprzedawców / osób obsługujących.Webinaria

      Jesteś nowy w branży kredytów hipotecznych lub chcesz odświeżyć swoją wiedzę na temat MI?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy