Bank USA, jak długo są przechowywane depozyty

Category: Przez Ciebie
17 lutego 2021

Kiedy wchodzisz do banku i zdeponujesz czek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spodziewasz się, że pieniądze zostaną natychmiast udostępnione. Jeśli wpłacisz 300 $, spodziewasz się, że będziesz mógł wyjść z banku i uzyskać dostęp do tych 300 $ za pomocą karty debetowej. Jednak może tak nie być, ponieważ wiele banków blokuje dokonywane przez Ciebie depozyty czekowe.

Blokada to metoda stosowana przez banki, polegająca na utrzymywaniu niedostępności pieniędzy z czeku do momentu ich faktycznego nadejścia. Niektóre banki blokują tylko kwoty powyżej 100 USD. Tak więc, w przykładzie czeku na 300 $, masz natychmiast do dyspozycji 100 $, a pozostałe 200 $ zostaje wstrzymane. Sprawdzając swoje konto online, upewnij się, że rozumiesz różnicę między „saldem a „dostępnym saldem. Zobaczysz, że całe 300 USD jest częścią Twojego salda, ale dostępne saldo powie Ci, do jakiej kwoty faktycznie masz dostęp natychmiast.

Jak długo może trwać trzymanie?Czas przechowywania twoich pieniędzy zależy w dużej mierze od polityki banku. Niektóre banki będą przechowywać środki nawet przez jeden dzień roboczy, podczas gdy inne będą przechowywać środki dłużej. Czas obowiązywania wstrzymania zależy również od źródła czeku. Osobisty czek wydawany poza stanem może być przechowywany przez trzy lub cztery dni, podczas gdy czek wystawiony przez Departament Skarbu USA może w ogóle nie zostać zatrzymany. W niektórych przypadkach, w zależności od wielkości czeku i tego, kto go wystawił, wstrzymanie może trwać od pięciu do dziesięciu dni roboczych.

Dla banków trzymanie jest sposobem na ograniczenie ryzyka. Bank wypłaca Ci pieniądze i działa w dobrej wierze, zakładając, że na koncie, na którym czek jest wystawiony, znajdują się pieniądze. Twój bank musi zażądać, aby drugi bank przelał środki na podstawie informacji z czeku. Jeśli na drugim koncie nie ma pieniędzy, Twój bank przegrywa, jeśli Ci zapłaci, a Ty wydasz pieniądze. Im bardziej wiarygodne jest źródło czeku, tym krótszy prawdopodobnie będzie czek.

Przed dokonaniem wpłaty czekiem ważne jest, aby zapoznać się z polityką blokady banku. Przechowywane środki nie są uważane za „dostępne, więc możliwe jest przekroczenie kwoty konta, jeśli wydajesz tak, jakby posiadane środki były użyteczne. Zostaną naliczone opłaty za debet, nawet jeśli „masz pieniądze. Jeśli nie masz pewności co do zasady wstrzymania, zapytaj swojego bankiera przy deponowaniu czeku.

Blokowanie kontaPamiętaj również, że w niektórych przypadkach możesz otrzymać blokadę na całym koncie w wyniku bardzo dużych depozytów. W przypadku dużych depozytów, a czasami w przypadku środków zagranicznych, bank może zablokować wszystkie środki na Twoim koncie do czasu prawidłowego rozliczenia środków.

Jeśli spodziewasz się nietypowego depozytu, poinformuj o tym swojego bankiera z wyprzedzeniem i dowiedz się, co możesz zrobić, aby ułatwić ten proces. Pomocne jest również posiadanie dodatkowego konta czekowego – takiego, do którego możesz uzyskać dostęp w dowolnym momencie – lub karty kredytowej, z której możesz tymczasowo korzystać. W ten sposób, mimo że wszystkie pieniądze na Twoim głównym koncie są wstrzymane, nadal możesz kupować artykuły spożywcze i wykonywać inne codzienne transakcje.

Blokady bankowe są rzeczywistością dla większości klientów, a jeśli nie chcesz zostać przyłapany na opłatach za debet i innych nieprzyjemnych niespodziankach, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z polityką blokady obowiązującą w Twoim banku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy