Co dzieje się z pożyczką samochodową, gdy właściciel umiera?

Category: Kredyt Samochodowy
17 lutego 2021

Prawie nigdy nie jesteś odpowiedzialny za dług, na który się nie zapisałeś – chyba że jesteś małżonkiem.

Zaktualizowano 27 kwietnia 2020 r

4 rzeczy, które przytrafiają się pożyczce samochodowej po śmierci właścicielaW większości przypadków pożyczka samochodowa twojego krewnego przechodzi przez następujące cztery etapy po jego śmierci.

1. Łączy się z innymi aktywami i długami spadkowymi.Gdy ktoś umiera, wszystkie jego aktywa i długi są łączone w tak zwany majątek. Majątek reprezentuje wartość netto zmarłego po śmierci.

2. Przechodzi do spadku.Po ustanowieniu spadku majątek zmarłego przechodzi proces prawny zwany spadkiem. Spadek obejmuje dystrybucję majątku i spłatę długów pozostawionych przez zmarłego.

Jeśli zmarły miał plan spadkowy, powinien wyznaczyć wykonawcę – kogoś, kto zajmuje się spłatą długów i podziałem majątku zgodnie z jego wolą. W przeciwnym razie sąd spadkowy wyznacza administratora odpowiedzialnego za obsługę procesu spadkowego. Zazwyczaj administratorem jest małżonek lub bliski krewny.

3. Pożyczkodawca pobiera opłatę z nieruchomości.Na tym etapie mogą wystąpić trzy scenariusze:

 • Pełna spłata. Jeśli pożyczkodawca nie przejmuje pożyczki pod zastaw samochodu, pożyczkodawca może pobrać pełną spłatę z majątku, jeśli nie ma współzałożyciela, beneficjenta ani współmałżonka.
 • Miesięczne spłaty. Jeśli ktoś przejmie dług, pożyczkodawca będzie nadal pobierał miesięczne spłaty z majątku przed przekazaniem długu. Lub cosigner będzie nadal dokonywał spłat. Przejęcie. Jeśli nieruchomość nie jest w stanie pokryć pełnego kosztu kredytu samochodowego i nikt nie planuje przejęcia kredytu samochodowego, pożyczkodawca przejmuje samochód i sprzedaje go, aby pokryć stratę. Zwróci wszelkie pozostałe fundusze do majątku.4. Wszelkie pozostałe koszty pokrywa strona odpowiedzialna.Po zakończeniu procesu spadkowego każdy, kto został wskazany jako odpowiedzialny za spłatę pożyczki, przejmuje spłaty. Jeśli majątek pokrywa dług lub samochód zostanie przejęty, nikt nie musi zaciągać kredytu.

  Kto jest odpowiedzialny za spłatę pożyczki?Sposób spłaty pożyczki może się różnić w zależności od czynników, takich jak to, czy właściciel miał cosignera, ubezpieczenie na życie, a nawet miejsce zamieszkania.

  Gdyby mieli cosigner lub coapplicant…Każdy, kto figuruje na pożyczce, jest odpowiedzialny za pokrycie spłat. Obejmuje to cosigners, coborrowers i wspólnych kandydatów. W rzeczywistości nie ma potrzeby posiadania spadku, aby przenieść dług, ponieważ pożyczka jest już pod Twoim nazwiskiem. Dzieje się tak, nawet jeśli nie odziedziczysz samochodu.

  Jeśli nie dokonasz spłaty, pożyczkodawca może przejąć samochód, a nawet pozwać Cię o spłatę, jeśli sprzedaż nie pokryje pełnego kosztu.

  Gdyby mieli ubezpieczenie kredytu na życie…Ubezpieczenie kredytu na życie jest wyjątkiem od reguły cosigner. Jeśli właściciel wykupił ubezpieczenie na życie kredytu na kredyt samochodowy, to firma ubezpieczeniowa jest odpowiedzialna za pokrycie długu – nawet jeśli miał współzałożyciela lub współmałżonka.

  Jeśli byli małżeństwem i mieszkali w państwie własności wspólnotowej…W państwie o majątku wspólnotowym małżonkowie są wspólnie odpowiedzialni za cały dług zaciągnięty po zawarciu małżeństwa. Nawet jeśli nie spłaciłeś kredytu samochodowego partnera, jesteś odpowiedzialny za obsługę spłat, jeśli mieszkasz w jednym z dziewięciu następujących stanów:

 • Arizona
 • KaliforniaIdaho
 • Luizjana
 • NevadaNowy Meksyk
 • Teksas
 • WaszyngtonWisconsinNie będziesz jednak odpowiedzialny, jeśli Twój współmałżonek wykupił ubezpieczenie na życie.

  Jeśli wskazali beneficjenta lub mają żyjącego małżonka…Każdy, kto odziedziczy niespłaconą pożyczkę samochodową, ma możliwość zaciągnięcia spłaty, jeśli chce ją zaciągnąć. W przeciwnym razie pożyczkodawca może przejąć samochód.

  Jak przenieść własność po śmierci właściciela samochodu?Ogólnie rzecz biorąc, musisz wykonać następujące kroki, aby upewnić się, że kredyt samochodowy został w całości przeniesiony na Twoje nazwisko.

  1. Wyślij pożyczkodawcy akt zgonu. Upewnij się, że pożyczkodawca jest świadomy, że właściciel zmarł tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć wszelkich zaległości lub niespłacenia pożyczki.
  2. Upewnij się, że płatności są pokryte. Skontaktuj się również z pożyczkodawcą, aby upewnić się, że ktoś pokrywa spłaty – czy to majątek, czy cosigner. W przeciwnym razie pożyczkodawca może podjąć próbę przejęcia samochodu. Przenieś tytuł. Każdy stan ma inny proces przenoszenia tytułu własności w przypadku śmierci właściciela samochodu. Skontaktuj się z Departamentem Pojazdów Silnikowych swojego stanu, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić. Wnieść opłaty rejestracyjne i podatki. Będziesz także musiał zarejestrować samochód na swoje nazwisko i zapłacić takie same podatki, jakich wymaga Twój stan, od każdego nowego pojazdu. Zapisz się do ubezpieczenia samochodu. Zarejestruj się, aby uzyskać wymagane prawem ubezpieczenie samochodu w swoim stanie dla nowego pojazdu. Refinansuj lub spłać pożyczkę. Jeśli uważasz, że możesz uzyskać lepszą ofertę, rozważ refinansowanie u innego pożyczkodawcy, aby zaoszczędzić na odsetkach. Jeśli nie, spłać zgodnie z aktualnymi stawkami i warunkami.W niektórych przypadkach może to nie być takie proste. Możesz rozważyć zatrudnienie prawnika spadkowego, który pomoże Ci przejść przez proces przenoszenia pożyczki, jeśli walczysz samodzielnie.

   Znajdź oferty refinansowania kredytu samochodowego już dziśRegularnie aktualizujemy nasze dane, ale informacje mogą się zmieniać między aktualizacjami. Przed podjęciem decyzji potwierdź szczegóły u dostawcy, który Cię interesuje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy