Co robi doradca kredytowy?

Category: Więc Możesz
17 lutego 2021

Jeśli zdecydowałeś się zadzwonić do agencji doradztwa kredytowego non-profit w celu uzyskania pomocy w spłacie długu, doradca kredytowy porozmawia z Tobą o Twojej obecnej sytuacji finansowej. Ale co dokładnie robi doradca kredytowy? Wyjaśnimy, co się dzieje, gdy dzwonisz do agencji doradztwa kredytowego i jak doradca kredytowy może pomóc Ci wejść na ścieżkę uwolnienia się od długów!

Co się dzieje, gdy dzwonię do agencji doradztwa kredytowego?

Kiedy zadzwonisz do agencji doradztwa kredytowego, doradca kredytowy przeprowadzi Cię przez bezpłatną sesję konsultacji budżetowych. Podczas tej sesji postarają się uzyskać pełny obraz Twoich finansów. Aby sesja ta była jak najbardziej efektywna, miej łatwo dostępne informacje finansowe. Powinieneś zebrać wszelką korespondencję, jaką miałeś z wierzycielami, ostatnie rachunki, wyciągi bankowe i odcinki wypłaty. Doradca zapyta Cię o Twoje dochody, wydatki, aktywa i zobowiązania. Stamtąd doradzą, jak najlepiej pozbyć się długów i wrócić na właściwe tory finansowe. Mogą skierować cię do pomocy społecznej lub prawnej albo zapisać cię do planu zarządzania długiem.

Jak mogę sprawdzić, czy agencja doradztwa kredytowego cieszy się dobrą opinią?

Niestety istnieje wiele oszustw finansowych. Poszukując porady finansowej, warto być sceptycznym i zachować czujność. Chcesz mieć pewność, że firma, z którą pracujesz, jest renomowaną firmą, a nie tylko próbuje zabrać Ci pieniądze. Jak więc możesz stwierdzić, czy agencja doradztwa kredytowego ma dobrą reputację, czy nie? Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

 • Status non-profit
 • Prowadzić działalność przez co najmniej 7 latMieć odpowiednie licencje państwoweNie pobieraj żadnych opłat minimalnychKażdy doradca kredytowy posiada certyfikatBądź członkiem AICCCA lub NFCCJakie pytania powinienem zadać doradcy kredytowemu, zanim zdecyduję się z nim pracować?
  • Jakie usługi oferujecie? Poszukaj organizacji, która oferuje szereg usług, w tym doradztwo budżetowe oraz zajęcia z zarządzania oszczędnościami i długiem. Unikaj organizacji, które promują plan zarządzania długiem (DMP) jako jedyną opcję, zanim poświęcą znaczną ilość czasu na analizę Twojej sytuacji finansowej.
  • Czy oferujecie informacje? Czy materiały edukacyjne są dostępne bezpłatnie? Unikaj organizacji pobierających opłaty za informacje.
  • Oprócz pomocy w rozwiązaniu mojego bezpośredniego problemu, czy pomożesz mi opracować plan unikania problemów w przyszłości?
  • Jakie są twoje opłaty? Czy są pobierane opłaty konfiguracyjne i / lub miesięczne? Uzyskaj szczegółową wycenę na piśmie.
  • A jeśli nie stać mnie na opłacenie twoich opłat lub wpłat? Jeśli organizacja nie pomoże Ci, ponieważ nie stać Cię na zapłacenie, poszukaj pomocy gdzie indziej.
  • Czy będę mieć z tobą formalną pisemną umowę lub umowę? Nie podpisuj niczego bez uprzedniego przeczytania. Upewnij się, że wszystkie obietnice słowne są na piśmie.
  • Czy masz licencję na oferowanie swoich usług w moim stanie?
  • Jakie są kwalifikacje twoich doradców? Czy są akredytowane lub certyfikowane przez organizację zewnętrzną? Jeśli tak, przez kogo? Jeśli nie, w jaki sposób są szkoleni? Spróbuj skorzystać z organizacji, której doradcy są przeszkoleni przez stronę niepowiązaną.
  • Jakie mam zapewnienie, że informacje o mnie (w tym mój adres, numer telefonu i informacje finansowe) będą traktowane jako poufne i bezpieczne?
  • Jak wynagradzani są twoi pracownicy? Czy zapłacą więcej, jeśli zarejestruję się w niektórych usługach, jeśli uiszczę opłatę lub jeśli wpłacę składkę na rzecz Twojej organizacji? Jeśli odpowiedź brzmi tak, potraktuj to jako czerwoną flagę i udaj się gdzie indziej po pomoc. Jeśli masz problemy ze spłatą zadłużenia, ACCC może Ci pomóc. Zadzwoń pod numer 800-769-3571 już dziś, aby porozmawiać z certyfikowanym doradcą kredytowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy