Co się stanie, jeśli przekroczysz limit karty kredytowej?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – abyś mógł bez obaw podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 28 sierpnia 2020 /
 • 5 min czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajLimit kredytowy to całkowita kwota pieniędzy, jaką można obciążyć kartę kredytową, czy to w formie zakupów, odsetek, czy opłat. Każda karta kredytowa ma własny limit kredytowy, a pożyczkodawcy zazwyczaj określają te limity na podstawie wyników kredytowych i innych wskaźników zdolności kredytowej. Twój limit kredytowy może wynosić 500 USD, 1000 USD, 5000 USD lub więcej – ale bez względu na to, jaki masz limit kredytowy, wydawanie ponad limit kredytu jest generalnie złym pomysłem.

  Co się stanie, jeśli przekroczysz swój limit kredytowy? Zależy to od tego, czy zapisałeś się na tradycyjną kartę kredytową, czy na kartę obciążeniową. Niektóre karty obciążeniowe nie mają limitów kredytowych, o ile jesteś w stanie spłacić saldo w całości co miesiąc. Inne karty obciążeniowe oferują limity wydatków podobne do limitów kart kredytowych, więc zwróć uwagę na drobny druk.

  To, co się stanie, jeśli przekroczysz swój limit kredytowy, zależy również od tego, czy korzystasz z ochrony przed przekroczeniem limitu, funkcji, która pozwala na przekroczenie limitu kredytowego. Programy ochrony przed przekroczeniem limitu dają swobodę dokonywania okazjonalnych zakupów przekraczających limit, ale wiążą się one również z poważnymi konsekwencjami dla wydatków za przekroczenie limitu, w tym opłatami i wyższymi stopami procentowymi.

  Ponieważ wiele najlepszych kart kredytowych nie oferuje już ochrony przed przekroczeniem limitu, odrzucona transakcja jest najbardziej prawdopodobną konsekwencją przekroczenia limitu kredytowego. Jednak nadal dobrym pomysłem jest dokładne zrozumienie, co się stanie, jeśli przekroczysz swój limit kredytowy, ponieważ negatywne skutki wysokiego salda karty kredytowej zaczniesz odczuwać na długo przed osiągnięciem limitu kredytowego lub maksymalnym wyczerpaniem kart.

  Co się stanie, jeśli przekroczę limit kredytu?

  Przekroczenie limitu kredytowego może mieć konsekwencje. Jeśli nie włączyłeś ochrony przed przekroczeniem limitu na koncie karty kredytowej, Twoja transakcja zostanie prawdopodobnie odrzucona. Jeśli zdecydujesz się na ochronę przed przekroczeniem limitu, Twoja opłata może zostać obciążona, ale możesz zostać obciążony opłatami, wyższymi stopami procentowymi lub niższymi limitami kredytowymi. Możesz nawet zauważyć spadek zdolności kredytowej z powodu zwiększonego salda na karcie. Jeśli dokonasz zbyt wielu opłat za przekroczenie limitu, wystawca karty kredytowej może zamknąć Twoje konto kredytowe.

  Oto najczęstsze konsekwencje związane z przekroczeniem limitu kredytowego:

  Ustawa o kartach kredytowych z 2009 roku ograniczyła wysokość i rodzaje opłat, jakie mogą być pobierane za transakcję przekraczającą limit. Na początek wydawcy kart kredytowych mogą pobierać opłaty za przekroczenie limitu tylko od posiadaczy kart, którzy zdecydowali się na plany ochrony przed przekroczeniem limitu. Jeśli nie zarejestrowałeś się w celu ochrony przed przekroczeniem limitu, nie zostaniesz obciążony żadnymi opłatami za przekroczenie limitu – ale również nie będziesz w stanie wydać ponad limit karty kredytowej.

  Ustawa o kartach kredytowych ograniczyła również wydawców kredytów do jednej opłaty za przekroczenie limitu na cykl rozliczeniowy i ograniczyła wysokość opłat, jakie emitenci mogliby pobierać. Według Consumer Financial Protection Bureau stawki opłat za przekroczenie limitu wynoszą obecnie nie więcej niż 25 USD za pierwszą opłatę za przekroczenie limitu i do 35 USD za wszelkie dodatkowe opłaty za przekroczenie limitu w okresie sześciu miesięcy. Jednak wydawcy kart nie mogą pobierać opłaty za przekroczenie limitu, która jest wyższa niż kwota pobrana ponad limit. Jeśli na przykład przekroczysz swój limit kredytowy o 10 USD, Twoja opłata za przekroczenie limitu nie może być wyższa niż 10 USD.

  Czy powinienem przekroczyć limit kredytu?

  Przekroczenie limitu kredytu prawie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Konsekwencje przekroczenia limitu kredytowego, nawet jeśli zdecydowałeś się na ochronę przed przekroczeniem limitu, przeważają nad korzyściami z dokonania dodatkowego zakupu za pomocą karty kredytowej.

  Ponieważ przekroczenie limitu kredytu może podnieść stopy procentowe i obniżyć zdolność kredytową, staraj się unikać przekraczania limitu kredytowego, z wyjątkiem przypadków absolutnie nagłych. Zamiast tego poszukaj alternatywnych sposobów dokonywania płatności. Jeśli na przykład masz wystarczająco dużo pieniędzy na koncie, aby pokryć koszty, spróbuj umieścić je na karcie debetowej. Tak, karty kredytowe są bezpieczniejsze niż karty debetowe w przypadku większości rodzajów zakupów – ale jeśli masz wybór między korzystaniem z karty debetowej a przekroczeniem limitu kredytowego, wyciągnij kartę debetową.

  Czy mogę zmienić limit kredytu?

  Jeśli chcesz zmienić limit kredytowy, możesz poprosić wystawcę karty o zwiększenie limitu kredytowego. W większości przypadków możesz poprosić o wyższy limit kredytowy, logując się na konto swojej karty kredytowej i składając wniosek online – nie ma potrzeby dzwonienia do obsługi klienta ani czekania. Twoja prośba o zwiększenie limitu kredytowego jest bardziej prawdopodobna, jeśli masz dobry kredyt, więc sprawdź swoją zdolność kredytową przed skontaktowaniem się z pożyczkodawcą.

  Gdy poprosisz o zwiększenie limitu kredytowego, pożyczkodawca przeprowadzi twarde zapytanie kredytowe w Twoim raporcie kredytowym. Może to obniżyć twoją zdolność kredytową o kilka punktów, ale jeśli wniosek o limit kredytowy zostanie zatwierdzony, nowy kredyt powinien obniżyć całkowite wykorzystanie kredytu i zwiększyć twoją zdolność kredytową.

  Czy przekroczenie limitu wpływa na moją zdolność kredytową?

  Przekroczenie limitu kredytowego ma dużą szansę na obniżenie zdolności kredytowej. Czemu? Ponieważ 30 procent Twojej oceny kredytowej jest oparte na współczynniku wykorzystania kredytu – to znaczy stosunku dostępnego kredytu do istniejącego zadłużenia. Jeśli przekroczysz swój limit kredytowy, zadłużenie przekracza dostępny kredyt na tym koncie. W zależności od liczby posiadanych kart niekoniecznie oznacza to, że maksymalnie wykorzystasz cały swój kredyt, ale jeśli zajmie Ci to ponad 30 procent wykorzystania wszystkich kont, nadal może to zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej.

  Jak nadmierne wydatki wpływają na moje stopy procentowe?

  Wydatki powyżej limitu kredytu mogą wpływać na stopy procentowe na kilka różnych sposobów. Jeśli przekroczysz swój limit kredytowy na określonej karcie kredytowej, wystawca karty może zwiększyć stopę procentową, którą płacisz za pomocą tej karty. Jeśli masz kilka kart kredytowych pod swoim imieniem, inni wystawcy kart kredytowych mogą zauważyć zmianę w Twojej ocenie kredytowej i również podnieść swoje stawki. Jeśli w przyszłości zdecydujesz się ubiegać o dodatkowe karty kredytowe, pożyczkodawcy mogą przejrzeć Twoje raporty kredytowe, sprawdzić, czy Twoja historia wydatków przekroczyła limit i odpowiednio ustawić stopy procentowe.

  Wskazówki, jak uniknąć przekroczenia limitu kredytowego

  Jeśli chcesz uniknąć przekroczenia limitu kredytowego, ważne jest, aby wiedzieć, jaka kwota kredytu jest obecnie dostępna. Pamiętaj, że może to nie być zakup kartą kredytową, który przekroczy Twój limit kredytowy – jeśli masz bardzo wysokie saldo na karcie kredytowej, miesięczne odsetki mogą wystarczyć, aby przekroczyć limit. Opłata za przekroczenie limitu odsetek nie pociągnie za sobą takich samych konsekwencji jak zakup za przekroczenie limitu, ale nadal jest to coś, czego należy unikać.

  Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci zarządzać kredytem i uniknąć przekroczenia limitu kredytowego:

  Regularnie sprawdzaj salda swojej karty kredytowej. Kiedy logujesz się do swojego konta lub aplikacji internetowej karty kredytowej, powinieneś zobaczyć zarówno aktualne saldo, jak i dostępne środki. Dowiedz się, ile kredytu pozostało do wydania i odpowiednio zaplanuj wydatki poniżej tej kwoty.

  Spłać swoje saldo tak szybko, jak to możliwe. Spłata salda na karcie kredytowej zapewnia większe środki do wydania na przyszłe zakupy. Ponadto zmniejszenie lub wyeliminowanie sald obrotowych obniża współczynnik wykorzystania kredytu i może zwiększyć zdolność kredytową.

  Poproś o zwiększenie limitu kredytowego. Poproszenie o podwyższenie limitu kredytu jest jednym ze sposobów na zwiększenie kredytu. Uważaj, aby nie przekroczyć nowego limitu kredytowego, gdy tylko go otrzymasz.

  Złóż wniosek o kartę kredytową do przelewu salda. Jeśli masz problemy ze spłatą sald na swoich obecnych kartach kredytowych, pomocna może być karta kredytowa do transferu salda. Karty kredytowe Best Balance Transfer oferują początkowe zerowe RRSO, które zwykle trwają od 15 do 21 miesięcy, dając Ci czas na spłatę zadłużenia bez płacenia odsetek od salda.

  Konkluzja

  Przekroczenie limitu kredytu rzadko jest dobrym wyborem. W większości przypadków transakcja zostanie po prostu odrzucona – ale jeśli zbliżasz się do swojego limitu kredytowego na tyle, że musisz się martwić, że kolejny zakup lub odsetki wyrzucą Cię z góry, czas pomyśleć o spłacie karty kredytowej dług.

  Jeśli obawiasz się przekroczenia limitu kredytowego, regularnie sprawdzaj swoje konta kredytowe. Zwracając uwagę na saldo karty kredytowej i unikając zakupów przekraczających dostępny kredyt, możesz uniknąć konsekwencji przekroczenia limitu karty kredytowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy