Co to jest plan ochrony płatności?

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Jak działają plany ochrony płatności?
 • Wady planu ochrony płatnościKiedy jesteś objęty planem ochrony płatności?Alternatywy dla planu ochrony płatnościRozważ swoje opcjePodczas gdy wszyscy planujemy terminowo regulować rachunki, czasami życie stawia nas w sytuacji awaryjnej, która uniemożliwia nam to. Plan ochrony płatności to korzyść oferowana przez niektóre karty kredytowe i pożyczkodawców, która umożliwia tymczasowe wstrzymanie płatności w przypadku nagłej sytuacji, takiej jak utrata pracy lub niepełnosprawność. Jednak zanim się zarejestrujesz, pamiętaj o potencjalnych wadach.

  Jak działają plany ochrony płatności?

  Ochrona płatności, czasami nazywana ochroną zadłużenia, ma na celu zapewnienie spokoju ducha dzięki możliwości wstrzymania miesięcznych płatności salda karty kredytowej lub pożyczki na określony czas, jeśli napotkasz pewne trudności. W zależności od planu możesz nie być w ogóle winien tych płatności w tym czasie lub możesz otrzymać umorzenie części salda.

  Chociaż może się to wydawać bardzo ważne, plany ochrony płatności zwykle zawierają opłaty, które różnią się w zależności od salda, a kryteria ich uzyskania mogą być surowe. Ponadto plany te są teraz trudniejsze do znalezienia; po raporcie Government Accountability Office z 2011 r., w którym skrytykowano ich opłaty i liczne skargi konsumentów dotyczące produktów, wielu wydawców kart kredytowych przestało oferować usługi ochrony płatności.

  Wady planu ochrony płatności

  Plany ochrony płatności mogą pomóc niektórym konsumentom, ale nie są dla wszystkich. Pamiętaj o tych potencjalnych wadach, zanim się zarejestrujesz:

  • Wiele planów płatności ma określone warunki i wyłączenia. Na przykład może nie być dostępny w Twoim stanie lub konkretne trudności, przed którymi chcesz uzyskać ochronę, mogą nie być objęte przez pożyczkodawcę. Na przykład plany ochrony płatności często nie chronią Cię, jeśli utracisz świadczenia rządowe, takie jak ubezpieczenia społeczne lub emerytury.
  • Plany płatności to dodatkowe produkty, które musisz dodać; nie możesz uzyskać świadczeń, jeśli nie dodasz dodatków i nie zapłacisz za tę dodatkową ochronę. Oznacza to również, że możesz zapłacić za tę usługę i nigdy nie będziesz jej potrzebować ani nawet kwalifikować się do korzystania z niej.Ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa i ubezpieczenia na życie mogą lepiej zaspokajać Twoje potrzeby i chronić Cię finansowo.Kiedy jesteś objęty planem ochrony płatności?

   Jeśli interesuje Cię zakres planu ochrony płatności, najpierw musisz się dowiedzieć, czy któryś z Twoich pożyczkodawców oferuje taki plan; zadzwoń do nich, aby dowiedzieć się i zapytać o zasady, opłaty i inne szczegóły.

   Aby zakwalifikować się do planu ochrony płatności, musisz spełnić określone kryteria określone przez emitenta lub pożyczkodawcę. Na przykład niektóre mogą wymagać, abyś był zatrudniony przez co najmniej kilka miesięcy przed zapisaniem się lub możesz nie być objęty ubezpieczeniem z tytułu utraty pracy, jeśli byłeś samozatrudniony, pracowałeś dla członka rodziny, pracowałeś sezonowo lub miałeś swoje godziny pracy zredukowany. Możesz również zostać pozbawiony możliwości zarejestrowania się w celu uzyskania ochrony, jeśli Twoja niepełnosprawność wystąpiła zbyt niedawno w stosunku do momentu, w którym zacząłby obowiązywać Twój plan. Można oczekiwać, że przedstawisz pewne dokumenty potwierdzające niepełnosprawność, utratę pracy lub inny stan. Wreszcie, ważne jest, aby zrozumieć ograniczenia dotyczące korzyści, takie jak czas ich trwania.

   Jeśli chodzi o korzystanie ze świadczeń, każdy wierzyciel lub pożyczkodawca będzie miał inne wymagania dotyczące tego, jakie rodzaje wydarzeń na to pozwalają. Na przykład Discover oferuje dwie opcje: plan krótkoterminowy i plan długoterminowy, a każda z nich ma własne kryteria. W ramach planu długoterminowego możesz kwalifikować się do 24-miesięcznej ochrony długu w przypadku poważnych trudności, takich jak hospitalizacja, śmierć współmałżonka lub członka najbliższej rodziny, utrata pracy lub niepełnosprawność. Opcja krótkoterminowa obejmuje trzy miesiące mniej drastycznych wydarzeń życiowych, takich jak małżeństwo, przeprowadzka, poród, adopcja lub rozwód.

   Alternatywy dla planu ochrony płatności

   Chociaż plany te mogą być dobre dla tych, którzy nie mają nic przeciwko opłatom i są w stanie się zakwalifikować, może być lepiej, jeśli znajdziesz inne sposoby ochrony finansowej. Oto kilka opcji:

   • Skoncentruj się na utworzeniu funduszu ratunkowego. Wyrób sobie nawyk odkładania co miesiąc niewielkiej kwoty pieniędzy na fundusz awaryjny. Może to pomóc Ci przygotować się na nieoczekiwane i zminimalizować straty finansowe, jakie spowoduje. Twój fundusz awaryjny powinien mieć wystarczającą ilość, aby pokryć wydatki na co najmniej kilka miesięcy, dopóki nie będziesz w stanie stanąć na nogi.
   • Weź pod uwagę inwalidztwo i ubezpieczenie na życie. Te produkty finansowe istnieją, aby pomóc finansowo Tobie lub Twojej rodzinie po wypadku, inwalidztwie lub śmierci. Chociaż ubezpieczenie może być droższe niż plan ochrony płatności, zapewnia ochronę znacznie wykraczającą poza pokrycie salda karty kredytowej lub pożyczki. Może być również bardziej niezawodny i łatwiejszy do uzyskania. Skontaktuj się z pożyczkodawcą. Jeśli masz problemy ze spłatą płatności kartą kredytową lub pożyczką, bez względu na to, czy masz plan ochrony płatności, czy nie, zadzwoń tak szybko, jak to możliwe, aby poinformować ich, co się dzieje i sprawdzić, czy są chętni do współpracy. Możliwe, że dadzą ci chwilową wyrozumiałość.Rozważ swoje opcje

    Brak płatności może być nieunikniony, gdy jesteś w opłacie, ale są kroki, które możesz podjąć, aby zminimalizować wpływ na Twoje finanse i kredyt. Kontynuuj dokonywanie przynajmniej minimalnych płatności, aby uniknąć opóźnionych lub nieodebranych płatności, i skontaktuj się z pożyczkodawcami tak szybko, jak to możliwe, jeśli mogą zaoferować ci pomoc. Nie sprawdzałeś swojego kredytu od jakiegoś czasu? Sprawdź swój bezpłatny raport kredytowy w Experian, aby uzyskać przegląd aktualnego stanu rzeczy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy