Co to jest prywatna pożyczka studencka?

Category: Twoją Zdolność
17 lutego 2021

Prywatne pożyczki studenckie, takie jak federalne pożyczki studenckie, mogą być wykorzystywane do pokrycia kosztów studiów, ale pochodzą one raczej z banku, unii kredytowej lub pożyczkodawcy internetowego niż z rządu federalnego.

Pożyczki prywatne najlepiej wykorzystać, aby wypełnić lukę w płatnościach uczelni po maksymalnym wykorzystaniu pożyczek federalnych. Pożyczki federalne są lepsze niż pożyczki prywatne z kilku powodów:

 • Nie potrzebujesz historii kredytowej ani osoby podpisującej.
 • Oprocentowanie pożyczek federalnych jest zwykle niższe.Pożyczki federalne oferują korzyści, takie jak opcje spłaty uzależnione od dochodów i możliwości wybaczenia.Aby otrzymać pożyczkę federalną, złóż federalny wniosek o federalną pomoc dla studentów lub FAFSA. Nie musisz wypełniać FAFSA, aby otrzymać prywatną pożyczkę, ale i tak powinieneś to zrobić. Aplikacja jest również kluczem do uzyskania bezpłatnej pomocy finansowej, takiej jak granty, stypendia i nauka.

  Kto może otrzymać pożyczkę prywatną?

  Prywatni pożyczkodawcy szukają pożyczkobiorców, którzy zaznaczają kilka pól:

  • Dobra ocena kredytowa lub osoba podpisująca, która ją posiada.
  • Stały dochód lub współsygnatariusz, który go ma.Większość studentów studiów licencjackich potrzebuje osoby podpisującej umowę, aby otrzymać prywatną pożyczkę. Istnieją niszowi prywatni pożyczkodawcy, którzy nie biorą pod uwagę ocen kredytowych, ale te pożyczki mają wyższe stopy procentowe.

   Większość studentów studiów licencjackich potrzebuje osoby podpisującej umowę, aby otrzymać prywatną pożyczkę.

   Prywatne pożyczki dla studentów studiów magisterskich mogą umożliwić współsygnatariusz. Prywatne pożyczki dla rodziców zwykle nie zezwalają na podpisanie umowy przez współsprawców, więc pożyczkobiorcy muszą spełniać te wymagania.

   Ile możesz pożyczyć w prywatnych pożyczkach studenckich

   Prywatne pożyczki studenckie nie mają takich samych ograniczeń jak pożyczki federalne. Masz ograniczenie do 12500 USD rocznie i 57 500 USD w federalnych pożyczkach studenckich. Absolwenci mogą pożyczyć do 20 500 USD rocznie i łącznie do 138 500 USD.

   Pożyczki prywatne są maksymalnie kosztem uczestnictwa w uczelni, pomniejszonym o pomoc finansową. Każdy pożyczkodawca może mieć własne limity całkowitego zadłużenia, które możesz zaciągnąć. Na przykład prywatny pożyczkodawca SunTrust ogranicza roczną pożyczkę do 65 000 USD rocznie. Inny pożyczkodawca, Ascent, ogranicza pożyczkę do 200 000 USD przez cały okres życia pożyczkobiorcy.

   Jak długo będziesz spłacać prywatny kredyt studencki?

   Okres spłaty prywatnego kredytu studenckiego różni się w zależności od pożyczkodawcy. Niektóre oferują tylko jeden 10-letni okres spłaty, który jest standardowym okresem spłaty pożyczek federalnych. Inni mają kadencje od pięciu do 15 lat.

   Większość prywatnych pożyczkodawców zezwala na odroczenie płatności do czasu zakończenia nauki. Jednak niektórzy prywatni pożyczkodawcy oczekują, że podczas rejestracji będziesz dokonywać niewielkich, wyłącznie odsetkowych lub stałych płatności. Kiedy opuszczasz szkołę, zazwyczaj otrzymujesz sześciomiesięczny okres karencji, zanim wpłynie rachunek.

   Twoja pożyczka jest naliczana codziennie, kiedy odraczasz spłaty oraz w okresie karencji. Po rozpoczęciu spłaty wszystkie narosłe odsetki są wliczane do całkowitej kwoty pożyczki.

   Jakiego oprocentowania można się spodziewać w przypadku prywatnych pożyczek studenckich

   Pożyczki prywatne mają zazwyczaj wyższe oprocentowanie niż pożyczki federalne. Im wyższa jest Twoja zdolność kredytowa lub Twój współsygnatariusz, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz niskie oprocentowanie.

   Im wyższa ocena kredytowa i dochód Twojego lub współsygnatariusza, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz niskie oprocentowanie.

   Możliwe jest uzyskanie oprocentowania prywatnego kredytu studenckiego niższego niż stawki federalne. Aby to zrobić, będziesz potrzebować doskonałego kredytu i pożyczkodawcy, który oferuje oprocentowanie poniżej tych oferowanych przez rząd federalny.

   Większość prywatnych pożyczkodawców oferuje dwie opcje stóp procentowych: stałą i zmienną. Stała stopa procentowa pozostaje taka sama przez cały okres pożyczki. Zmienna stopa zmienia się co miesiąc lub co kwartał.

   Zawsze porównuj oferty prywatnych pożyczek studenckich od wielu pożyczkodawców. Stopy procentowe nie są jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę: opłaty, opcje spłaty i ochrona pożyczkobiorców są również ważne.

   Jak uzyskać niższe oprocentowanie prywatnych pożyczek studenckich

   Jeśli nie uzyskasz teraz najlepszego oprocentowania prywatnej pożyczki studenckiej, możesz uzyskać niższą pożyczkę w przyszłości, refinansując ją. Oznacza to, że prywatny pożyczkodawca spłaca obecne pożyczki i udziela nowej pożyczki z niższym oprocentowaniem i niższym okresem spłaty.

   Jeśli nie uzyskasz teraz najlepszego oprocentowania prywatnej pożyczki studenckiej, możesz uzyskać niższą pożyczkę w przyszłości, refinansując ją.

   Musisz spełnić wszelkie wymagania dotyczące dochodów i zazwyczaj mieć zdolność kredytową w wysokości 600 lat, aby refinansować, lub współsygnatariusza, który spełnia te wymagania. Możesz zdecydować się na refinansowanie wszystkich swoich pożyczek lub tylko prywatnych. Ale jeśli refinansujesz pożyczki federalne, stracisz wszystkie federalne zabezpieczenia i opcje spłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy