Co to jest Skype i jak działa?

Category: Które Możesz
17 lutego 2021

Omówienie usługi Skype VoIP

 • LinkedIn
 • Ćwierkać
 • DzielićE-mailSkype to usługa VoIP, która umożliwia wykonywanie i odbieranie bezpłatnych połączeń głosowych i wideo przez Internet przy użyciu komputera, przeglądarki internetowej lub telefonu komórkowego. VoIP zapewnia sposoby komunikacji, które omijają standardowe metody połączeń stacjonarnych i komórkowych.

  Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy szukasz sposobu na rozmowę z innymi osobami za pomocą wideo, Skype przełamał tradycyjne bariery w komunikacji. Oprócz czatowania z osobami znajdującymi się w kontaktach w aplikacji możesz również używać go do wykonywania połączeń międzynarodowych. Jeśli osoba, z którą rozmawiasz, również korzysta z konta Skype, rozmowa z nią nie kosztuje nic więcej. Jednak za dodatkową opłatą możesz dzwonić i wysyłać SMS-y do swoich kontaktów na ich telefony komórkowe.

  Kompletny przewodnik po Skype

  Aby pomóc Ci pozostać w kontakcie z innymi, stworzyliśmy przydatny przewodnik zawierający wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć korzystanie ze Skype. Od podstaw instalacji po bardziej skomplikowane tematy, takie jak rozmycie tła, aby nikt nie mógł zobaczyć Twojego bałaganu, The Ultimate Guide to Skype pomoże Ci korzystać z programu jak profesjonalista.

  Aby skorzystać z Kompletnego przewodnika po Skype , otwórz łącza w okienku nawigacji po lewej stronie tej strony. Jest podzielony na sześć sekcji: Podstawy Skype’a, Pierwsze kroki, Wskazówki dotyczące korzystania ze Skype, Praca z kontaktami, Skype na różnych platformach oraz Rozwiązywanie problemów i aktualizowanie. Każda sekcja zawiera artykuły ze wskazówkami i wskazówkami od profesjonalistów Lifewire, które pomogą Ci jak najszybciej przyspieszyć działanie.

  Historia Skype’a

  Skype powstał w 2003 roku, na początku Voice over IP. Jego własność zmieniała właściciela kilka razy, zanim Microsoft przejął ją w 2011 roku.

  Skype nie jest już najpopularniejszym VoIP, ponieważ komunikacja stała się mobilna. Inne aplikacje i usługi odniosły większy sukces na urządzeniach mobilnych niż Skype, takie jak WhatsApp i Viber.

  Usługi Skype

  Skype zapewnia różnorodne usługi dla potrzeb biznesowych, osobistych i twórczych, w tym:

 • Spotkaj się teraz : ta usługa służy do szybkiego tworzenia i udostępniania spotkań. Klikasz przycisk, który tworzy sesję i daje link do udostępnienia, który możesz wysłać do osób, z którymi chcesz porozmawiać.
 • Skype Manager : jeśli prowadzisz firmę lub zarządzasz korzystaniem ze Skype w swoim gospodarstwie domowym, Skype Manager pomaga przydzielać kredyty (używane do wykonywania połączeń innych niż Skype) i kontrolować, które funkcje są dostępne dla członków Twojej grupy. Skype z Alexą : Możesz używać Skype z Alexą, cyfrowym asystentem dostarczanym z urządzeniami Amazon Echo.Platforma ma plan Premium z dodatkowymi funkcjami i ulepszeniami. Skype oferuje solidne rozwiązania biznesowe oparte na chmurze ze złożonymi i wyrafinowanymi silnikami zaplecza, które napędzają nawet duże organizacje.

  Aplikacja Skype

  Początkowo Skype był oddzielną aplikacją, która była dostępna tylko dla komputerów Mac i PC. Dziś ma solidne aplikacje na iOS, Androida i inne popularne platformy mobilne. Możesz także korzystać ze Skype’a w Internecie i korzystać z tych samych funkcji, które są dostępne w wersjach samodzielnych.

  Godne uwagi funkcje Skype

  Skype jest bogaty w funkcje i stale wprowadza innowacje. Oto kilka przydatnych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą oprogramowania:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy