Co to jest ubezpieczenie kredytu na życie?

Category: Może Pomóc
17 lutego 2021

Kredytowe ubezpieczenie na życie spłaca długi ubezpieczającego w momencie śmierci ubezpieczającego. W przeciwieństwie do terminowego lub powszechnego ubezpieczenia na życie, nie wypłaca się ono wybranym beneficjentom ubezpieczającego. Zamiast tego wierzyciele ubezpieczającego otrzymują wartość polisy ubezpieczenia kredytu na życie. Jeśli zastanawiasz się, jak to działa, trafiłeś we właściwe miejsce. A jeśli chcesz uzyskać więcej porad dostosowanych do Twoich konkretnych potrzeb, skorzystaj z narzędzia dopasowywania doradców finansowych SmartAsset, aby połączyć się z ekspertem, który poprowadzi Cię przez wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem na życie.

Jak działa ubezpieczenie kredytu na życie?

Załóżmy, że podpisujesz pożyczkę osobistą, kredyt samochodowy lub kredyt hipoteczny. Uzyskanie ubezpieczenia kredytu na życie jest tak proste, jak dodanie polisy do umowy kredytowej. Ideą tego ubezpieczenia jest zapewnienie Ci spokoju ducha, wiedząc, że kiedy umrzesz, Twoje długi umrą razem z Tobą.

Dlaczego warto kupować ubezpieczenie kredytu na życie?

Jasne, ubezpieczenie kredytu na życie zapewni, że Twoje długi na pewno umrą razem z Tobą. Jednak większość długów i tak umiera razem z tobą. Twoje dzieci nie będą już na haku, jeśli chodzi o pożyczkę samochodową, po tym, jak uwolnisz się od tej śmiertelnej cewki. Po co więc kupować ubezpieczenie kredytu na życie?

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć ten rodzaj ochrony. Po pierwsze, zapewnia ochronę wspólnych długów. Jeśli trzymasz dług wspólnego z inną osobą (hipoteki ze współmałżonkiem, na przykład), to nie trzeba się martwić o uregulowanie długu po śmierci. Jeśli mieszkasz we wspólnym państwie majątkowym, współmałżonek może stracić część majątku na rzecz wierzycieli. (W chwili pisania tego tekstu istnieje dziewięć stanów własności wspólnoty: Arizona, Kalifornia, Idaho, Luizjana, Nevada, Nowy Meksyk, Teksas, Waszyngton i Wisconsin. Alaska pozwala parom na wyrażenie zgody i uczynienie ich własnością wspólną. polisa ubezpieczeniowa może również pomóc Twojemu małżonkowi spłacać długi. Nie potrzebujesz specjalnego ubezpieczenia kredytu na życie.

Kredytowe ubezpieczenie na życie przemawia także do niektórych ze względu na to, że jest ubezpieczeniem na życie z „kwestią gwarantowaną. Oznacza to, że kwalifikujesz się do pokrycia tylko dlatego, że jesteś pożyczkobiorcą. Nie musisz przechodzić badania lekarskiego, aby uzyskać tego rodzaju polisę. Stanowi więc dobrą alternatywę, jeśli problemy zdrowotne spowodowały, że nie kwalifikujesz się do regularnego ubezpieczenia na życie.

Kto korzysta z ubezpieczenia Credit L ife?

Warto powtórzyć, że ubezpieczenie kredytu na życie nie przynosi bezpośrednich korzyści małżonkowi lub spadkobiercom. Zamiast tego polisy wypłacane są wierzycielom. Jeśli martwisz się, że masz niewykonalne zadłużenie, ubezpieczenie kredytu na życie może uspokoić Twój umysł. W ten sposób wiesz, że twój współmałżonek nie odziedziczy tego długu ani nie będzie narażony na eksmisję z domu rodzinnego.

Możesz po prostu uczynić swojego małżonka beneficjentem zwykłej polisy ubezpieczeniowej na życie. Spowodowałoby to na nim obowiązek spłaty kredytu hipotecznego (i / lub innych długów) w czasie. Ale jeśli twoja polisa na życie nie pokryje wystarczająco długu, ubezpieczenie kredytu na życie może pomóc.

Czy warto ubezpieczenie kredytu na życie?

Ogólna mądrość mówi, że ubezpieczenie kredytu na życie nie jest idealną formą ubezpieczenia na życie. To naprawdę nie jest wszystko, co jest konieczne, ponieważ większości długów i tak nie można dziedziczyć. A jeśli masz długi, którymi dzielisz się z innymi ludźmi, zawsze możesz skorzystać z terminowego lub uniwersalnego ubezpieczenia na życie, aby zapewnić swoim beneficjentom wystarczające środki na spłatę wspólnego długu. Dzięki terminowemu ubezpieczeniu na życie uzyskasz większą ochronę za mniej pieniędzy niż ubezpieczenie kredytu na życie.

Dużym minusem ubezpieczenia na życie w przypadku kredytu, w przeciwieństwie do zwykłego ubezpieczenia na życie, jest to, że wartość polisy ubezpieczeniowej na życie zmniejsza się z upływem czasu. Załóżmy, że jesteś winien 200 000 USD z tytułu kredytu hipotecznego, który podpisałeś wspólnie ze współmałżonkiem. Decydujesz się na zakup polisy na życie o wartości 200 000 USD. Jeśli kupisz polisę ubezpieczeniową na życie, wartość polisy spadnie z 200 000 USD w miarę spłaty kredytu hipotecznego. Jednak nadal płacisz te same składki. To dlatego, że jesteś ubezpieczony tylko na kwotę, którą jesteś winien. Ale dzięki terminowemu ubezpieczeniu na życie płacisz składki, a wartość Twojej polisy pozostaje na poziomie 200 000 USD, nawet jeśli całkowicie spłacisz kredyt hipoteczny. To lepsze dla twojego współmałżonka i bardziej opłacalne.

Trudna sprzedaż

Czasami konsumenci mogą zostać nakłonieni do zapłacenia za ubezpieczenie kredytu, nie zdając sobie z tego sprawy. Czasami pożyczkodawcy przenoszą koszt polisy do umowy pożyczki bez ujawniania opłat lub wyjaśniania pożyczkobiorcy, że są one opcjonalne. Ta praktyka jest nielegalna i Federalna Komisja Handlu wydała ostrzeżenie dla konsumentów.

Zawsze warto przejrzeć umowę pożyczki przed jej podpisaniem. Jeśli widzisz opłaty za ubezpieczenie kredytu na życie, ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie na wypadek bezrobocia kredytu lub ubezpieczenie na wypadek niezdolności do kredytu, porozmawiaj z pożyczkodawcą. Powinny być dobrowolne, więc jeśli chcesz je usunąć, zgłoś się!

Ponadto pożyczkodawca nie może odmówić Ci pożyczki na dom lub osobistej tylko dlatego, że nie zdecydujesz się na ubezpieczenie kredytu. (Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego, które pożyczkodawcy pobierają od zakupu domu z zaliczką poniżej 20%, to inna sprawa). chcesz znaleźć innego pożyczkodawcę.

Decydując się na zakup ubezpieczenia kredytu na życie, koniecznie zapytaj, czy składki są opłacane osobno, czy też finansowane z kredytu. Jeśli są finansowane, zapłacisz od nich odsetki. Większe odsetki oznacza, że ​​więcej twoich ciężko zarobionych pieniędzy trafia do pożyczkodawcy, więc możesz walczyć o swoje prawo do osobnego opłacania miesięcznej składki.

Podsumowanie

To świetny pomysł, aby pomyśleć o tym, jak Twoi spadkobiercy poradzą sobie finansowo w przypadku Twojej śmierci i chronić każdego, kto podpisał z Tobą pożyczkę, kartę kredytową lub hipotekę. Jednak w większości przypadków ubezpieczenie kredytu na życie nie jest najlepszym sposobem, aby to zrobić. Może to być przydatne narzędzie, ale inne ubezpieczenia na życie mogą osiągnąć te same cele, a nawet więcej.

Jeśli nie masz pewności, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia, rozważ rozmowę z doradcą ubezpieczeniowym lub finansowym. Narzędzie dopasowywania doradców finansowych SmartAsset może pomóc Ci znaleźć osobę do współpracy, która poprowadzi Cię przez sprawy związane z ubezpieczeniem na życie. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do maksymalnie trzech zarejestrowanych doradców inwestycyjnych, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy