Co to jest wersja Cosigner i kiedy jest dostępna?

Category: American Express
17 lutego 2021

Wydanie Cosigner może pomóc zwolnić Cię z odpowiedzialności za pożyczkę, na którą zaciągnąłeś pożyczkę – ale kiedy możesz to zrobić?

Wiele osób decyduje się na pożyczki dla bliskich, ponieważ chcą pomóc im uzyskać dostęp do funduszy, które w innym przypadku byłyby niedostępne lub chcą pomóc im uzyskać pożyczkę po niższej stopie procentowej.

Ale wspólne projektowanie nie jest pozbawione ryzyka. Cosigners ma prawny obowiązek spłaty pożyczki, jeśli pierwotny pożyczkobiorca nie spłaci. Jest to poważna odpowiedzialność, która może mieć daleko idące konsekwencje, ponieważ kredytobiorcy mogą zrujnować swój kredyt i stanąć przed sądem, jeśli pierwotny kredytobiorca nie wywiąże się z płatności.

Getty Images Dokument podpisywany w biurze firmy.

Uwolnienie Cosignera jest jednym ze sposobów zwolnienia cosignera z tej prawnej odpowiedzialności. Pozwala to współignerowi na wyjęcie tego długu z jego raportów kredytowych i nie może już być pociągany do odpowiedzialności prawnej. Kiedy dostępne jest zwolnienie cosigner, pożyczkodawca zgadza się zwolnić cosigner z haczyka i pociągnąć do odpowiedzialności za dług tylko pierwotnego pożyczkobiorcę. Dostępna jest tylko w kilku sytuacjach, np. Gdy ktoś ma kredyty studenckie. A gdy nie jest dostępny, jedynym sposobem na uzyskanie pożyczki przez cosignera jest jej refinansowanie.

Ten przewodnik po wydaniu cosigner pomoże ci lepiej zrozumieć tę opcję, która zmniejsza ryzyko związane z poręczeniem kredytu.

Co to jest wydanie Cosigner?

Zwykle cosigners ponosi odpowiedzialność prawną za pożyczkę przez cały okres jej spłaty. Jeśli pożyczka ma długi okres spłaty, może to oznaczać, że cosigner jest zagrożony przez wiele lat, ponieważ w dowolnym momencie procesu spłaty pierwotny pożyczkobiorca może nie wywiązać się ze spłaty i pozostawić cosigner na haku.

Rozwiązanie Cosigner może jednak stanowić wyjście. Zwolnienie Cosignera następuje, gdy pożyczkodawca zgadza się, że obietnica spłaty zadłużenia przez cosignera nie jest już konieczna. Jeśli tak się stanie, pożyczka zostaje anulowana, a pożyczkodawca zwolniony jest z jakiejkolwiek odpowiedzialności prawnej. Zamiast tego za dług przechodzi w 100% pierwotny pożyczkobiorca.

Kiedy jest dostępna opcja wydania Cosigner?

Wydanie Cosigner jest zazwyczaj opcją tylko w przypadku kredytów studenckich. Wielu prywatnych pożyczkodawców wymaga współpożyczek, aby studenci mogli kwalifikować się do finansowania. Jest to konieczne, ponieważ młodzi ludzie, którzy uczęszczają do szkoły, rzadko mają duże dochody i często nie mają czasu, aby uzyskać dobrą zdolność kredytową lub nawet rozwinąć dużą część historii kredytowej, zanim będą musieli pożyczyć.

Rodzice i inni krewni regularnie podpisują umowy dla młodych ludzi, którzy biorą kredyty studenckie, ale nie chcą, aby te pożyczki były na ich koncie przez wiele lat. Na szczęście prywatni pożyczkodawcy często oferują zwolnienie cosigner po spełnieniu przez pierwotnego pożyczkobiorcę określonych wymagań, takich jak dokonanie określonej liczby terminowych płatności.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że niekoniecznie jest to opcja dla każdej prywatnej pożyczki studenckiej – podczas gdy niektórzy pożyczkodawcy reklamują to jako kluczową cechę, inni w ogóle nie zezwalają na uwolnienie cosigner.

Podobnie, jeśli chodzi o inne rodzaje pożyczek, zwolnienie cosigner jest rzadko dostępne. Jeśli podpisałeś umowę, aby pomóc komuś w uzyskaniu karty kredytowej, pożyczki osobistej lub pożyczki samochodowej, prawdopodobnie utkniesz ze swoim nazwiskiem na pożyczce na czas jej trwania.

Ważne jest, aby mieć świadomość, czy pożyczkodawca daje cosignerowi możliwość zwolnienia się z odpowiedzialności i usunięcia pożyczki po określonym czasie. Zwolnienie z Cosigner może zmniejszyć ryzyko wspólnego podpisania pożyczki, ponieważ będziesz na haku o pożyczkę tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca nie wywiąże się z zobowiązań przed formalnym zwolnieniem z zobowiązania. Może to trwać znacznie krócej, niż ostatecznie pożyczkobiorca musi spłacić pożyczkę w całości.

Co możesz zrobić, jeśli wersja Cosigner nie jest dostępna?

Jeśli cosigner nie jest dostępny, nadal istnieje sposób, w jaki cosigner mógłby zostać zwolniony z odpowiedzialności za pożyczkę, na którą został zaciągnięty. Może się tak zdarzyć, jeśli pierwotny pożyczkobiorca jest w stanie refinansować pożyczkę we własnym imieniu.

Refinansowanie wymagałoby od pierwotnego pożyczkobiorcy zaciągnięcia nowej pożyczki. Byłoby to możliwe bez cosigner tylko wtedy, gdyby poprawił się kredyt lub dochód pierwotnego kredytobiorcy. Jeśli pożyczkobiorca ma takie same warunki finansowe, jakie wymagały od cosigner w pierwszej kolejności, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cosigner będzie ponownie potrzebny, a zatem próba refinansowania przyniesie niewielkie korzyści.

Jeśli jednak pierwotny pożyczkobiorca może teraz samodzielnie kwalifikować się do uzyskania kredytu, pierwotny pożyczkobiorca mógłby uzyskać nową pożyczkę bez współpożyczki i wykorzystać wpływy do pełnego wycofania pożyczki współzależnej. Cosigner nie musiałby się już martwić, ponieważ dług byłby widoczny jako spłacony w jego raporcie kredytowym. Wierzyciel nie miałby też żadnego zadłużenia do ściągnięcia, gdyby pierwotny pożyczkobiorca nie mógł dalej dokonywać płatności.

Wydanie Cosigner może zmniejszyć ryzyko podpisania pożyczki

Niektóre prywatne pożyczki studenckie umożliwiają zwolnienie cosigner po dokonaniu przez pierwotnego pożyczkobiorcę zaledwie 24 terminowych płatności. Oznacza to, że współpożyczkodawca może być wolny i wolny od odpowiedzialności prawnej za pożyczkę już po dwóch latach – nawet jeśli pierwotny pożyczkobiorca spłaca saldo znacznie dłużej.

Kiedy zwolnienie cosigner jest dostępne – i staje się opcją po krótkim czasie – cosigner nie będzie musiał martwić się o zadłużenie widoczne w jego raporcie kredytowym przez długi czas spłaty kredytu. A jeśli pożyczkobiorca nie spóźnia się z płatnościami lub spóźnia się z płatnościami po usunięciu nazwiska cosignera z pożyczki, konsekwencje tego nie dotkną cosigner.

Jeśli rozważasz cosigner, zawsze najpierw zapytaj o opcje wydania cosigner. Chociaż decyzja o cosign jest nadal poważną decyzją, możesz oddychać łatwiej, jeśli wiesz, że zobowiązanie, które podejmujesz, jest krótkoterminowe.

The Motley Fool jest właścicielem i poleca karty MasterCard i Visa oraz poleca American Express. Mocno wierzymy w Złotą Regułę. Jeśli nie polecilibyśmy oferty członkowi bliskiej rodziny, nie polecilibyśmy jej również w The Ascent. Naszym celem numer jeden jest pomaganie ludziom w znajdowaniu najlepszych ofert poprawiających ich finanse. Dlatego opinie redakcyjne należą wyłącznie do nas i nie zostały wcześniej sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez uwzględnionych reklamodawców. Treści redakcyjne z The Ascent są niezależne od treści redakcyjnych The Motley Fool i są tworzone przez inny zespół analityków. SPONSOROWANE:

Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2019 rok

Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby dokonać dużego zakupu, te najlepsze w swojej klasie propozycje pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy