Co to jest zrzut karty kredytowej?

17 lutego 2021

Peopleimages / Getty Images

Ten czarny pasek na odwrocie karty kredytowej zawiera wiele informacji o koncie karty kredytowej. Zrzut karty kredytowej to skradziona elektroniczna kopia tych informacji. Przestępcy wykorzystują zrzut karty kredytowej do tworzenia klonów twojej karty kredytowej i używają ich do dokonywania nieautoryzowanych transakcji kartą kredytową. Mogą też sprzedawać kopie tych informacji w Internecie innym przestępcom, którzy chcą dokonać fałszywych zarzutów.

Jak przestępcy zrzucają karty kredytowe

Pasek magnetyczny zawiera trzy paski lub ścieżki informacji. Pierwsza ścieżka zawiera numer karty kredytowej, imię i nazwisko posiadacza karty oraz datę jej ważności. Druga ścieżka zawiera numer karty kredytowej i datę ważności. Trzecia ścieżka zawiera informacje o programach lojalnościowych klientów.

Przestępcy często uzyskują zrzuty kart kredytowych za pośrednictwem skimmerów kart kredytowych. Urządzenia do ściągania informacji można zainstalować na istniejących maszynach do przeciągania kart kredytowych, takich jak bankomaty lub stacje benzynowe. Kiedy klient przeciąga swoją kartę kredytową przez urządzenie do kopiowania danych, urządzenie przechwytuje informacje przechowywane na paskach magnetycznych karty kredytowej. Zrzuty kart kredytowych można również uzyskać, hakując automaty samochodowe obsługujące karty kredytowe lub instalując oprogramowanie szpiegujące na ich komputerach.

Skradzione dane karty kredytowej nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Artykuł Forbes.com z 2012 roku donosi o 19-letnim dziecku, który wymienił 15 zrzutów kart kredytowych na lustrzankę cyfrową i 250 dolarów w gotówce. Pieniądze zapłacone za 10 wysypisk wynoszą około 25 dolarów każdy. Jest to niewielka cena, biorąc pod uwagę wielkość szkód, jakie złodziej mógłby wyrządzić kartą kredytową, zanim wydawca karty lub posiadacz karty to zauważy.

Czy Twoje informacje znajdują się na zrzucie karty kredytowej?

Niestety, nie można dowiedzieć się, czy Twoje dane zostały naruszone podczas zrzutu karty kredytowej, chyba że zostały użyte. Te zrzuty są sprzedawane w Internecie, ciemnej sieci i forach internetowych, zwykle za pośrednictwem przelewu bankowego lub nawet kryptowaluty. Te metody płatności są trudne do wyśledzenia przez władze.

Ponieważ trudno jest stwierdzić, czy Twoje informacje zostały sprzedane za pośrednictwem zrzutu kart kredytowych, powinieneś uważnie monitorować wyciągi z kart kredytowych i często sprawdzać swoje konto online, aby wykryć nieautoryzowane obciążenia karty kredytowej. Jeśli wystawca Twojej karty kredytowej oferuje alerty z powiadomieniem o saldzie, mogą one poinformować Cię o nieautoryzowanym użytkowniku Twojej karty kredytowej. Otrzymasz powiadomienie SMS, e-mail lub smartfon, jeśli saldo wzrośnie o określoną kwotę. To byłaby Twoja wskazówka, aby sprawdzić konto karty kredytowej pod kątem wszelkich nieautoryzowanych transakcji na koncie.

Jeśli zauważysz opłaty, których nie dokonałeś, natychmiast skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej, aby zbadać te obciążenia. Wystawca Twojej karty kredytowej może zastąpić Twoją kartę kredytową, jeśli Twoje informacje zostały ujawnione podczas zrzutu karty kredytowej. Na szczęście nie ponosisz odpowiedzialności za nieautoryzowane obciążenia dokonane przy użyciu numeru karty kredytowej, ponieważ jest ona nadal w Twoim posiadaniu.

Na szczęście wydawcy kart kredytowych są coraz bardziej wyrafinowani w wykrywaniu nieuczciwych zakupów. Mogą odrzucać transakcje, które nie pasują do twoich normalnych nawyków zakupowych i kontaktować się z Tobą przez SMS lub telefon, aby ustalić, czy rzeczywiście próbowałeś dokonać zakupu. Chociaż może to być uciążliwe, gdy próbujesz dokonać legalnej transakcji, pomocne jest, jeśli przestępca próbuje wykorzystać Twoje informacje uzyskane na zrzucie karty kredytowej.

Jak się chronić

W dzisiejszych czasach samo posiadanie i używanie karty kredytowej naraża Cię na ryzyko kradzieży informacji o karcie kredytowej. Złodzieje kart kredytowych działają w dużych sieciach w celu kradzieży informacji o posiadaczach kart.

Chipowe karty kredytowe EMV to jeden ze sposobów, w jaki branża kart kredytowych walczyła ze skradzionymi danymi karty kredytowej. Kiedy używasz chipa, informacje o Twojej karcie kredytowej są szyfrowane i znacznie mniej podatne na włamania. Informacje o Twojej karcie kredytowej są nadal przechowywane na pasku magnetycznym i nadal są zagrożone za każdym razem, gdy przeciągasz kartę kredytową w miejscach, w których nie są zainstalowane lub włączone czytniki chipów.

Najlepszym sposobem, aby uchronić się przed kradzieżą informacji w celu zrzucenia karty kredytowej, jest ostrożność podczas korzystania z karty kredytowej. Ponieważ urządzenia do skimmingu są często umieszczane w bankomatach i urządzeniach do skimmingu, sprawdź je, zwłaszcza przed włożeniem karty kredytowej. Jeśli coś wygląda nietypowo w urządzeniu do przeciągania kart kredytowych, nie używaj go.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy