Co to jest zwłoka pożyczki studenckiej i czy należy ją wziąć pod uwagę?

Co to jest zwłoka pożyczki studenckiej i czy należy ją wziąć pod uwagę?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Aktualizacja: 3 września 2020 r.Robert Farrington

Istnieją tysiące produktów i usług finansowych, a my wierzymy, że pomogą Ci zrozumieć, które z nich są dla Ciebie najlepsze, jak to działa i czy faktycznie pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Jesteśmy dumni z naszych treści i wskazówek, a informacje, które udostępniamy, są obiektywne, niezależne i bezpłatne.

Ale musimy zarabiać pieniądze, aby finanso opłacić nasz zespół i utrzymać tę stronę internetową! Nasi partnerzy wynagradzają nas. TheCollegeInvestor.com ma powiązania reklamowe z niektórymi lub wszystkimi ofertami zawartymi na tej stronie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności mogą pojawiać się produkty i usługi. College Investor nie obejmuje wszystkich firm ani ofert dostępnych na rynku. A nasi partnerzy nigdy nie mogą nam zapłacić za zagwarantowanie korzystnych recenzji (a nawet za recenzję ich produktu).

Aby uzyskać więcej informacji i pełną listę naszych partnerów reklamowych, zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą reklam. TheCollegeInvestor.com dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Informacje zawarte w naszych recenzjach mogą różnić się od tych, które znajdziesz podczas wizyty w instytucji finansowej, usługodawcy lub na stronie internetowej konkretnego produktu. Wszystkie produkty i usługi są prezentowane bez gwarancji.

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której nie możesz spłacić pożyczki studenckiej, osoba obsługująca pożyczkę może zasugerować wyrozumiałość. Co to znaczy? Czy to naprawdę najlepsza opcja?

Forbearance to opcja opóźnienia płatności. Oznacza to, że nie musisz dokonywać płatności, gdy pożyczki są spłacane.

Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Niestety nie jest to takie proste i może nie być dla Ciebie najlepszą opcją, nawet jeśli jest to jedyna, o której powiedział Ci Twój serwisant.

Aktualizacja: Jeśli szukasz opcji konkretnie związanych z pandemią koronawirusa, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem: Opcje kredytów studenckich podczas pandemii koronawirusa (w tym płatności, odroczenie, wyrozumiałość i inne) .

Podstawy

Forbearance to opcja opóźnienia spłaty kredytu studenckiego w przypadku, gdy tymczasowo nie jesteś w stanie spłacić miesięcznej spłaty. W okresie zwłoki Twoje pożyczki są nadal oprocentowane. Te odsetki kapitalizują lub są dodawane do Twojego salda, gdy pożyczki zmieniają się ze zwłoki i wracają do planu płatności.

Oznacza to, że jeśli nie dokonasz płatności obejmujących odsetki w okresie zwłoki, saldo będzie wyższe, gdy pożyczki ponownie wejdą w spłatę. Zasadniczo oczekuje się, że zapłacisz odsetki od narosłych odsetek.

Ponieważ forbearance nie wstrzymuje całkowicie pożyczki, a odsetki wciąż narastają, należy z niej skorzystać tylko wtedy, gdy masz przejściowy problem z płatnością i potrzebujesz rozwiązania krótkoterminowego.

Federalna a prywatna pożyczka studencka

Federalne pożyczki studenckie zazwyczaj oferują korzystniejsze warunki zwłoki niż firmy prywatne. Możesz użyć do 12 miesięcy zwłoki na raz i 3 lat całkowitej zwłoki. Ten artykuł skupia się na federalnej wyrozumiałości.

Prywatne firmy udzielające pożyczek studenckich nie są zobowiązane do przestrzegania tych samych warunków dotyczących zwłoki, więc każda firma będzie miała inną politykę i ofertę. Niektóre firmy będą oferować wyrozumiałość w ciągu 3 miesięcy, podczas gdy inne mogą być bardziej hojne. Czasami prywatna firma może w ogóle nie oferować wyrozumiałości, ale może nadal z Tobą współpracować, jeśli stracisz pracę lub potrzebujesz krótkoterminowej pomocy.

Nie mylić z odroczeniem

Innym sposobem opóźnienia federalnych pożyczek studenckich jest odroczenie. W przeciwieństwie do forbearance, nie jesteś odpowiedzialny za spłatę odsetek od kredytów dotowanych lub Perkins.

Jeśli prywatna firma udzielająca pożyczek studenckich mówi o odroczeniu, tak naprawdę mówi o wyrozumiałości. Wiemy, że to zagmatwane, ale śledź, z kim rozmawiasz, i pamiętaj, aby zapytać o odsetki, jeśli rozważasz opóźnienie spłaty prywatnej pożyczki studenckiej.

Rodzaje spłaty kredytu studenckiego

Nie wszystkie forbearances są takie same. W przypadku federalnych pożyczek studenckich istnieją dwa rodzaje:

Ogólne . Znana również jako uznaniowa wyrozumiałość, ogólna wyrozumiałość jest dostępna, jeśli nie możesz dokonać płatności z powodu wydatków medycznych, trudności finansowych, zmiany zatrudnienia lub z innych powodów, które federalne biuro pomocy dla studentów może zaakceptować. Musisz wystąpić o tego rodzaju wyrozumiałość, a Twój serwisant ma prawo odrzucić Twój wniosek według własnego uznania.

Obowiązkowe . Ten rodzaj zwłoki jest stosowany w kilku sytuacjach, na przykład gdy jesteś na stażu medycznym lub programie rezydencji, jesteś aktywnym członkiem Gwardii Narodowej lub Twoja płatność przekracza 20% Twojego miesięcznego dochodu brutto (dla pełna lista, patrz strona internetowa FSA). Jeśli kwalifikujesz się do tego rodzaju wyrozumiałości, Twój serwisant nie może odrzucić Twojej prośby.

W szczególnych przypadkach Twój serwisant może udzielić Ci kredytu w zwłoce bez konieczności wypełniania formularza. Zamiast tego potrzebna jest tylko słowna zgoda – lub nawet brak jakiegokolwiek kierunku. Na przykład klęski żywiołowe często uniemożliwiają pożyczkobiorcom dokonywanie płatności. Departament często oferuje wyrozumiałość ofiarom klęsk żywiołowych zadeklarowanych przez władze federalne, więc kredytobiorcy nie muszą się martwić, gdy przywrócą porządek w swoim życiu.

Dodatkowo, Twój serwisant może odstąpić od umowy z twojego konta z różnych powodów. Na przykład, gdy serwisanci przetwarzają wnioski o plany spłaty, mogą nałożyć na Twoje konto zwłokę, abyś nie musiał dokonywać płatności, na które możesz nie być w stanie sobie pozwolić.

Czy wyrozumiałość to właściwy wybór?

Kuszące może być skorzystanie z okazji, aby nie dokonywać żadnych płatności przez jakiś czas. Ale radzimy przyjrzeć się bliżej swojej sytuacji, zanim skoczysz. Rozważ następujące pytania:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy