Czy powinieneś inwestować w kryptowalutę? Gdzie zacząć?

17 lutego 2021

„Czy powinienem inwestować w kryptowalutę i Bitcoin? To jedno z najczęściej zadawanych przeze mnie pytań od moich obserwatorów i studentów. To, wraz z „czym do cholery jest kryptowaluta? i „Czy faktycznie można w to zainwestować, czy to tylko czysta spekulacja? W tym artykule edukacyjnym staram się odpowiedzieć na te pytania tak szybko, jak to możliwe. Aby uzyskać więcej informacji na temat inwestowania w kryptowaluty, pobierz bezpłatną kopię mojej książki, Inwestowanie w kryptowaluty dla opornych.

Czy powinieneś inwestować w kryptowalutę?

Zanim odpowiem „tak lub „nie, czy powinieneś inwestować w kryptowalutę, pozwól mi najpierw wyjaśnić kilka innych pytań, które doprowadzą Cię do podjęcia odpowiedniej dla Ciebie decyzji.

Co to jest kryptowaluta?Kryptowaluta to forma zdecentralizowanej waluty cyfrowej, która może być używana w wielu miejscach jako prawny środek płatniczy do takich rzeczy, jak regulowanie długów oraz kupowanie towarów i usług. Możesz uznać kryptowalutę za skrzyżowanie konwencjonalnej waluty fiducjarnej, takiej jak USD, i aktywów, takich jak akcje Amazon.

Istnieje ponad 2000 różnych kryptowalut. Ale Bitcoin jest najbardziej znanym z nich wszystkich.

Czy faktycznie możesz inwestować w kryptowalutę? Czy to czysta spekulacja?Możesz inwestować w kryptowaluty. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice między inwestowaniem w kryptowaluty a regularnymi inwestycjami. Tu jest kilka:

 1. Kryptowaluta jest w całości cyfrowa, więc nie ma pieniędzy papierowych.
 2. Giełdy kryptowalut nie są ubezpieczone federalnie, jak banki. Jeśli ktoś włamie się na Twoje konto lub jeśli Twoja wymiana zostanie zamknięta, rząd nie zwróci Ci utraconych pieniędzy.Kryptowaluta jest zdecentralizowana. Oznacza to, że nie jest on przywiązany ani gwarantowany jako waluta przez żaden konkretny kraj lub jednostkę rządową. Ta decentralizacja pozwala właścicielom kryptowalut na dokonywanie transakcji bez nadzoru ze strony rządów. Chociaż niektórzy mogą uznać to za korzyść z różnych powodów, może również uniemożliwić cofnięcie nieautoryzowanych transakcji.Zmienność cen kryptowalut nie ma wiele historii. Tak więc tradycyjna analiza techniczna może nie działać, dopóki rynek nie dojrzeje.Jeśli uważasz, że kryptowaluta jest aktywem, stawiasz na technologię blockchain stojącą za krypto. Jednak fundamentalna analiza kryptowalut bardzo różni się od analizy tradycyjnych aktywów, takich jak akcje.Zdobądź BEZPŁATNĄ kopię inwestycji w kryptowaluty dla opornych już dziś >>Usuwanie niektórych mitów na temat inwestowania w kryptowaluty

  Teraz możesz zapytać, czy jest to coś, co zwykły inwestor chce rozważyć dodanie do swojego portfela? W zależności od tego, kogo zapytasz, odpowiedź jest różna. Oto kilka mitów na temat inwestowania w branży kryptowalut.

  1- Warren Buffett mówi, że Bitcoin to oszustwo, więc nie powinienem w to inwestowaćWarren Buffet był moim wzorem do naśladowania, odkąd zacząłem inwestować. Więc niefortunnie jest widzieć go tak ograniczonego w kwestii tej nowej klasy aktywów. Niedawno porównał Bitcoin do swojego przycisku, mówiąc, że tyle służy.

  Chcę zapytać pana Buffeta: „Jaki pożytek daje złoto lub banknot 100-dolarowy, poza byciem wartościowym tylko dlatego, że ludzie używają ich jako środka do dokonywania transakcji? A jednak „inwestujesz w złoto, prawda?

  Z drugiej strony Warren Buffett słynie z inwestowania tylko w rzeczy, które zna. Nadal używa telefonu z klapką. Więc prawdopodobnie nie rozumie, w jaki sposób można obsługiwać kryptowaluty na całym świecie, które nie mają dostępu do banków i które nie mają dostępu do banków, co umożliwia im dokonywanie transakcji wyłącznie za pomocą smartfonów bez konieczności korzystania z zewnętrznego banku.

  Dlaczego Warren Buffett nie inwestuje w Crypto – nie rozumie jego wartości, ponieważ wciąż używa telefonu z klapką!

  Należy pamiętać, że dyrektorzy tacy jak CEO JP Morgan, Jamie Dimon, również uderzyli w Bitcoina jako oszustwo, które rządy globalne „zmiażdżyłyby w 2017 roku, ale teraz jego firma tworzy własną kryptowalutę. Z drugiej strony, pan Buffett również walił tylko w Bitcoina i nie słyszałem, żeby mówił cokolwiek o pozostałych 2000 altcoinach. Więc może to tylko Bitcoin, z którym ma problem, a nie cała branża kryptowalut.

  Myślę, że kryptowaluta (nie tylko Bitcoin) to przyszłość. I tak, powinieneś w to zainwestować, ale we właściwym czasie.

  2- Nie powinienem inwestować w kryptowalutę, ponieważ rząd lub bank centralny tego nie popierająTen mnie wkurza. Ponieważ o to chodzi w kryptowalutach.

  Pozwól, że opowiem ci historię. Jestem perskim Żydem z Iranu. Mój tata miał jedną z największych firm budowlanych w Iranie przed rewolucją w 1979 r., Produkując wszystko, od lotnisk po lądowiska dla helikopterów i wieżowce.

  Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę – irańska rewolucja 1979 i przejęcie nowego reżimu

  Po rewolucji nowy reżim przejął WSZYSTKIE jego aktywa i zamroził wszystkie pieniądze w banku. Byli w stanie to zrobić, ponieważ te pieniądze były wspierane przez rząd. Zgadnij co, gdyby miał przynajmniej część swoich aktywów w kryptowalutach, nie dorastałbym w biedzie.

  Obywatele USA są opóźnieni w adopcji kryptowalut w porównaniu z resztą świata, być może dlatego, że mają pewien poziom zaufania do rządu. Nie boisz się, że rząd jutro zamrozi twoje aktywa. Dlatego nie doceniasz tego, co krypto ma do zaoferowania.

  Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę

  Teraz, gdy wyjaśniłem niektóre z głównych mitów dotyczących inwestowania w kryptowaluty, przejdźmy do kilku powodów, dla których POWINIENEŚ inwestować w kryptowaluty.

  1- Hejterzy zamieniają się w aktywnych adaptatorówKierownicy, tacy jak CEO JP Morgan, Jamie Dimon, potępili Bitcoina jako oszustwo, które rządy globalne „zmiażdżyłyby w 2017 roku. Ale teraz jego firma tworzy własną kryptowalutę.

  Co więcej, rządy takie jak USA zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie mogą stać na przeszkodzie światowemu ruchowi w zakresie adopcji kryptowalut i obecnie aktywnie poszukują opcji regulacyjnych w branży.

  2- Wskaźnik przyjęcia rośnieKażdego dnia słyszymy historie o większej liczbie dostawców, którzy akceptują kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Oto kilka przykładów:

  • Mastercard tworzy kartę debetową Bitcoin
  • Fidelity chce oferować handel kryptowalutamiStany Zjednoczone dążą do dalszej regulacji branżyWięcej osóbdowiaduje się o kryptowalutachdzięki książkom takim jakCryptocurrency Investing For Dummiesautorstwa Wiley.Coraz więcej kobiet angażuje się w branżę. Kobiety stanowią połowę populacji, która znana jest również z tego, że lubi robić zakupy. W miarę jak coraz więcej kobiet angażuje się w branżę, zauważamy, że akceptacja kryptowalut rośnie w szybkim tempie.Myślę, że zrobiłem swoją sprawę.

   Jak zacząć inwestować w kryptowaluty

   Jeśli chcesz zacząć inwestować w kryptowalutę, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

   Poznaj swoją tolerancję na ryzykoPierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ustalenie, ile chcesz zainwestować. Kryptowaluta może być niestabilną inwestycją. Jest to wciąż stosunkowo nowy rynek, znany z dużych jednodniowych wzlotów i upadków. W zależności od twojej tolerancji na ryzyko, twoich zdolności i chęci do podjęcia ryzyka, twojej fazy cyklu życia i twoich celów finansowych, kwota ta będzie inna. Osobiście przeznaczyłem 15% mojego portfela na kryptowaluty.

   Kształcić sięNiezależnie od Twojej tolerancji na ryzyko, wiedza o tym, co robisz i wiedza o branży, to najważniejsze czynniki przed rozpoczęciem inwestowania. Kup książkę w swoim lokalnym sklepie lub zacznij śledzić kluczowe dane z branży kryptowalut. Upewnij się, że nie obserwujesz marketerów, którzy jedynie próbują sprzedać Ci określoną kryptowalutę.

   Zdobądź BEZPŁATNĄ kopię inwestycji w kryptowaluty dla opornych już dziś >>Dołącz do giełdy kryptowalut, której możesz zaufaćNastępnie musisz dołączyć do giełdy kryptowalut. Wyniki twoich badań mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania. W USA korzystałem z giełd takich jak CoinBase, Binance, Bitfinex i Kraken. Polecam również dywersyfikację, jeśli chodzi o giełdy, aby w razie upadku nie dać się zmiażdżyć. Ponieważ tak, giełdy kryptowalut mają historię zhakowania lub śmierci ich właścicieli bez podawania nikomu haseł, a tym samym blokowania wszystkich inwestorów przed ich aktywami. Mamy nadzieję, że sytuacja się poprawi, gdy kryptowaluty staną się bardziej regulowane i bardziej popularne.

   Stwórz zdywersyfikowany portfelNastępnie nadszedł czas, aby wybrać kryptowalutę, którą chcesz zainwestować. Chociaż Bitcoin jest jednym z najbardziej znanych aktywów cyfrowych, istnieje 2000 innych kryptowalut, znanych również jako Altcoiny, które możesz (i powinieneś) rozważyć. Ten rynek jest podobny do tego z czasów bańki internetowej. Niektóre z tych kryptowalut odniosą sukces w dłuższej perspektywie, podczas gdy inne mogą zniknąć. Dlatego dywersyfikacja ma kluczowe znaczenie. Oczywiście oddaję moje 2 centy z mojego portfela i moje najlepsze typy kryptowalut co tydzień w naszej Grupie Inwestycyjnej Premium, czyli PIG.

   Co myślisz o tym całym krypto shenanigan? Czy jesteś zagorzałym fanem kryptowalut, czy myślisz, że to tylko moda, która zniknie? Co najważniejsze, czy zamierzasz zainwestować w kryptowalutę? Po zasubskrybowaniu przejdź do sekcji komentarzy, daj mi znać i daj mi znać.

   Pamiętaj, że jako czwarty punkt techniki IDDA, musisz obliczyć tolerancję ryzyka przed podjęciem decyzji o strategii inwestycyjnej, która jest odpowiednia dla Twojego portfela. Nie zapomnij przeprowadzić analizy due diligence w zakresie zarządzania ryzykiem przed opracowaniem strategii inwestycyjnej.

   Czy powinieneś zainwestować w kryptowalutę – Zainwestuj Diva Kiana Danial

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy