Czy powinienem dostać pożyczkę konsolidacyjną?

Category: Możesz Pożyczyć
17 lutego 2021

Punkt zainteresowania

Pożyczki na konsolidację zadłużenia mogą być świetnym sposobem na uproszczenie budżetu i powrót na właściwą drogę do budowania dobrych nawyków finansowych.

Dług jest częścią codziennego życia większości ludzi. Jednak dla niektórych z nas może się wydawać, że zadłużenie wymyka się spod kontroli. Możesz zadawać sobie pytanie: w jaki sposób mój dług doszedł do tego punktu? I jak do cholery mam zamiar wykopać?

Prawdopodobnie słyszałeś o czymś, co nazywa się „pożyczką konsolidacyjną zadłużenia. Te pożyczki wydają się oświetlać koniec tunelu, oferując uproszczenie życia dzięki jednej łatwej płatności! Ale czy konsolidacja zadłużenia jest mądra? A czy to dobry pomysł na kredyt konsolidacyjny? Rozpakujmy pożyczki konsolidacyjne zadłużenia, aby sprawdzić, czy mają one sens w Twojej sytuacji.

Czym jest kredyt konsolidacyjny zadłużenia

Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia to pożyczka udzielona przez nowego pożyczkodawcę, która zastępuje pierwotne zadłużenie innymi warunkami – najlepiej niższym oprocentowaniem, wygodniejszą miesięczną płatnością lub lepszym okresem spłaty. Możesz konsolidować zadłużenie na kilka różnych sposobów. Niektóre typowe metody obejmują uzyskanie pożyczki osobistej, korzystanie z kart kredytowych typu transfer salda, uzyskanie pożyczki pod zastaw domu lub zaciągnięcie pożyczki z planu 401 (k).

Aby wiedzieć, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki konsolidacyjnej, musisz najpierw uzyskać swoją zdolność kredytową. Wynik FICO to standardowa miara zdolności kredytowej: im lepszy wynik, tym ogólnie niższe oprocentowanie. Nie zniechęcaj się, jeśli masz mniej niż idealną zdolność kredytową. Nadal możesz kwalifikować się do pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia.

Kiedy wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny

Nie ma twardej i szybkiej reguły, która mówi, że zdecydowanie powinieneś otrzymać kredyt konsolidacyjny, ale jest kilka cech, które pomogą Ci ocenić, czy pożyczka jest odpowiednia dla Twojej sytuacji. Kredyt konsolidacyjny zadłużenia może mieć sens, jeśli uzyskasz niższe oprocentowanie, krótszy okres spłaty lub wyeliminujesz uciążliwe opłaty, takie jak kary za wcześniejszą spłatę.

Generalnie warto rozważyć kredyt konsolidacyjny, jeśli oferuje on stałe oprocentowanie przez określony okres spłaty i pozwala na nadpłatę bez kary za wcześniejszą spłatę. Jeśli próbujesz skonsolidować zadłużenie na karcie kredytowej, nie ma ustalonego okresu spłaty (dlatego mają one zwykle wysokie stopy procentowe i mogą być tak trudne do spłacenia). W takiej sytuacji wybierz kredyt konsolidacyjny zadłużenia z okresem spłaty i miesięczną spłatą najlepiej dopasowaną do Twojego budżetu.

Twoja sytuacja finansowa powinna być w stosunkowo dobrym stanie, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dobrych warunków. Ogólnie oznacza to dobrą ocenę kredytową, stałe źródło dochodu oraz wskaźnik zadłużenia do dochodów (DTI) na poziomie 40% lub wyższym.

Kiedy unikać kredytu konsolidacyjnego

Rozważ unikanie pożyczek na konsolidację zadłużenia, które oferują zmienną stopę procentową lub stopniową stopę procentową w długich okresach spłaty, lub pożyczek, które pobierają opłatę karną za dokonanie wcześniejszej spłaty lub nadpłaty. Karty z przelewem salda mogą oferować niższe początkowe stopy procentowe niż pożyczki osobiste, ale nadal są to karty kredytowe. Po upływie okresu wstępnego stopa procentowa ma tendencję do gwałtownego wzrostu, czasami przekraczając 20%.

Przede wszystkim powinieneś unikać konsolidacji zadłużenia, jeśli nie masz planu na wypracowanie lepszych nawyków finansowych. Konsolidacji zadłużenia pożyczki są częścią planu, a nie planu. Lepsze nawyki związane z pieniędzmi obejmują ustalenie budżetu, a następnie rezerwowanie każdego miesiąca czasu na przegląd wydatków.

Warto też unikać pożyczki konsolidacyjnej, jeśli zbliżasz się do spłaty pożyczki lub warunki nie mają sensu w Twojej sytuacji.

Plusy i minusy kredytów konsolidacyjnych

Konsolidacja zadłużenia restrukturyzuje Twoje zadłużenie – nie eliminuje go. Sukces Twojego planu zależy od Ciebie! Nie popadaj w myślenie, które mówi: „W porządku jest wydawać naprzód, ponieważ nadchodzi wielka gratka! To nastawienie na loterię, a nie odpowiedzialne budżetowanie.

To powiedziawszy, kredyt konsolidacyjny może być pierwszym krokiem na drodze do budowania dobrych nawyków wydatków.

 • Uproszczone budżetowanie: pożyczka konsolidacyjna zadłużenia może zredukować wielu pożyczkodawców do garstki, co może pomóc w budżetowaniu każdego miesiąca.
 • Jasna data zakończenia: będziesz dokładnie wiedział, kiedy dług zniknie, jeśli uzyskasz pożyczkę z ustalonym okresem spłaty. Wtedy wiesz, że musisz po prostu dokonać płatności na czas.Niższe oprocentowanie: pożyczki konsolidacyjne zadłużenia zazwyczaj oferują niższe oprocentowanie, co oznacza, że ​​co miesiąc płacisz więcej do kwoty głównej, a mniej do pożyczkodawcy.
  • Może pogorszyć obciążenie długiem: pożyczka konsolidacyjna może pogorszyć twoją sytuację, szczególnie jeśli oferuje się zmienne oprocentowanie i brak ustalonego okresu spłaty (typowe dla kart transferowych).
  • Może nie sprawić, że Twój dług będzie bardziej efektywny: Niższe stopy procentowe przy dłuższych lub nieokreślonych okresach spłaty mogą zapewnić elastyczność płatności każdego miesiąca, ale w efekcie możesz spłacać większe odsetki w trakcie spłaty zadłużenia. Zrównoważyć miesięczną płatność z możliwie najkrótszym okresem spłaty.Może nie rozwiązać prawdziwego problemu: ryzykujesz podwojenie zadłużenia, jeśli uzyskasz pożyczkę konsolidacyjną, a następnie przywrócisz saldo pierwotnego długu.Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny zadłużenia

   Najpierw zdecyduj, które długi chcesz zrestrukturyzować, korzystając z kredytu konsolidacyjnego. Oblicz najwyższą możliwą miesięczną płatność, jaką możesz dokonać każdego miesiąca, w porównaniu z tym, jak szybko chcesz wyeliminować dług. Może się okazać, że możesz skonsolidować tylko część swojego zadłużenia. W porządku!

   Następnie przejrzyj warunki każdej oferty. Szukasz stałych stóp procentowych w ustalonych okresach spłaty przy niższej stopie procentowej niż obecny dług. Spróbuj znaleźć pożyczkę, która nie pobiera kary za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę.

   Wskazówka: zacznij od swojego głównego partnera bankowego. Często zawierają specjalne warunki, do których mają dostęp tylko obecni klienci.

   Kilka dni po zatwierdzeniu otrzymasz ryczałtową kwotę w gotówce. Nie ulegaj pokusie zatrzymania gotówki! Wyślij go bezpośrednio do długów, które zidentyfikowałeś w kroku pierwszym!

   Kalkulator konsolidacji zadłużenia

   Kalkulatory konsolidacji zadłużenia pozwalają porównać oferty różnych pożyczkodawców. Możesz łatwo porównać okresy spłaty, miesięczne płatności i stopy procentowe w jednym ustawieniu.

   FAQs

   Czy to dobry pomysł na kredyt konsolidacyjny?

   Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia może mieć dla Ciebie sens, jeśli jest to część Twojego planu budowania dobrych nawyków pieniężnych. Kluczem jest upewnienie się, że konsolidacja nie spowoduje, że zapłacisz więcej pieniędzy na nowych warunkach.

   Czy pożyczki konsolidacyjne szkodzą Twojej zdolności kredytowej?

   Nie na dłuższą metę. Jeśli będziesz dokonywać płatności na czas i w całości każdego miesiąca, to Twój wskaźnik wykorzystania kredytu spadnie (ile pożyczyłeś / ile możesz pożyczyć). Całkowite ograniczenie wykorzystania kredytu i regularne płatności poprawiają zdolność kredytową.

   Jaki jest najlepszy kredyt na konsolidację zadłużenia?

   Pożyczki oferujące stałe oprocentowanie przez określony okres spłaty, które nie stanowią kary za wcześniejsze spłaty lub nadpłaty. Upewnij się, że możesz sobie pozwolić na spłatę każdego miesiąca.

   Wskazówka: porównaj stawki konsolidacji zadłużenia przed złożeniem wniosku.

   Jak uzyskać zgodę na kredyt konsolidacyjny zadłużenia?

   Pożyczkodawca przeanalizuje kilka czynników specyficznych dla Twojej sytuacji finansowej, w tym Twoją zdolność kredytową, aby określić swoją ofertę. Decyzja o zaakceptowaniu warunków zależy wyłącznie od Ciebie.

   Ostatnie słowo

   To, czy konsolidacja zadłużenia jest mądra, zależy od Ciebie! Jeśli masz plan budowania dobrych nawyków pieniężnych, to pożyczka konsolidacyjna zadłużenia może być dobrym pomysłem. Pożyczki te mogą pomóc uprościć miesięczny budżet, zastępując niekorzystne zadłużenie na lepszych warunkach, które pasują do budżetu miesięcznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy