Czy wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych są gwarantowane?

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Jeśli jesteś jak większość dorosłych, prawdopodobnie regularnie otrzymujesz pocztę od firm obsługujących karty kredytowe. W niektórych przypadkach możesz otrzymać powiadomienie o najnowszym wyciągu z karty kredytowej. Możesz też otrzymać list z informacją, że zostałeś wstępnie zatwierdzony do otrzymania karty. Zastanawiasz się, czy masz gwarancję otrzymania wstępnie zatwierdzonej karty kredytowej? Czytaj dalej, ponieważ wyjaśniamy, co oznaczają wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych.

Zobacz, jak długo potrwa spłata zadłużenia na karcie kredytowej.

Jak działają oferty wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych

Otrzymanie wstępnie zatwierdzonej oferty karty kredytowej może wydawać się dziwne. Możliwe, że otrzymałeś go bez bezpośredniego kontaktu z firmą obsługującą karty kredytowe. Ale nie martw się. Wydawca karty kredytowej może wstępnie zatwierdzić Twoją kartę na podstawie tego, co wie o Twojej zdolności kredytowej lub stanie finansowym.

W jaki sposób wystawca karty kredytowej uzyskał dostęp do Twoich danych osobowych? Prawdopodobnie to kupił. Ponieważ krajowe biura informacji kredytowej i inne agencje kredytowe mają dostęp do wyników kredytowych i informacji finansowych, wystawcy kart kredytowych mogą kupować te dane i dostosowywać swoje oferty do grup osób.

Firmy obsługujące karty kredytowe nie mogą zobaczyć Twoich rzeczywistych wyników kredytowych ani historii kredytowej, chyba że upoważnisz ich do przeglądania tych informacji. Jednak wydawcy kart mogą otrzymać listy konsumentów, którzy spełniają określone wymagania (np. Mieszczą się w określonym przedziale dochodowym lub przedziale zdolności kredytowej). Po zakupie tych list od agencji sporządzających sprawozdania kredytowe, wystawcy kart wysyłają wstępnie zatwierdzone oferty osobom, które mogą być zainteresowane daną kartą kredytową.

Co to znaczy wstępnie zatwierdzić kartę kredytową

Otrzymanie wstępnie zatwierdzonej oferty karty kredytowej oznacza, że ​​spełniasz niektóre z podstawowych kryteriów niezbędnych do zakwalifikowania się do otrzymania karty. Nie oznacza to, że masz gwarancję zatwierdzenia tej karty kredytowej. Oznacza to po prostu, że możesz chcieć złożyć wniosek (jeśli karta kredytowa Ci odpowiada).

Jednak Twój wniosek może zostać odrzucony, nawet jeśli zostałeś wstępnie zatwierdzony do otrzymania karty. Wydawca karty musi przejrzeć Twoją historię kredytową i zdecydować, czy Twój poziom dochodów, ocena kredytowa i inne informacje finansowe wskazują, że mógłbyś obsługiwać inną kartę kredytową, zanim zatwierdzi cię do karty.

Jeśli firma waha się przed udzieleniem Ci linii kredytowej, może zatwierdzić Twoją kartę kredytową, ale ograniczyć dostęp do świadczeń. Na przykład możesz kwalifikować się do otrzymania karty, ale nie kwalifikujesz się do wysokiego limitu kredytu lub niskiego oprocentowania wymienionego w liście ofertowym.

Wstępnie sprawdzone a wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych

Pamiętaj, że istnieje różnica między ofertami wstępnie zatwierdzonych i wstępnie sprawdzonych kart kredytowych.

Otrzymanie wstępnie sprawdzonej oferty oznacza, że ​​wystawca karty zasadniczo sprawdził tożsamość. Przyjrzał się Twojej historii kredytowej i sprawdził inne dane osobowe. Banki i firmy obsługujące karty kredytowe wysyłają wstępnie sprawdzone oferty, gdy uważają, że karta może być idealna dla kogoś, kto należy do określonej organizacji, należy do określonej grupy wiekowej lub dochodowej lub ma określoną zdolność kredytową.

Musisz złożyć wniosek, aby móc czerpać korzyści z wstępnie sprawdzonej oferty. Ale Twoje szanse na zatwierdzenie karty kredytowej są wysokie (nawet jeśli nie kwalifikujesz się do tych samych korzyści w liście ofertowym). Tak nie jest w przypadku wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowych.

Czy wstępnie zatwierdzone oferty wpływają na Twoją zdolność kredytową?

Wstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych nie mają wpływu na Twoją zdolność kredytową. Są uważane za miękkie pytania. Kiedy wstępnie zatwierdzają konsumentów, wydawcy kart kredytowych nie przeglądają ich informacji kredytowych w celu przyznania im kredytu.

Jednak ubieganie się o kartę kredytową, dla której zostałeś wstępnie zatwierdzony, powoduje trudne zapytanie. Twarde zapytania mogą stracić kilka punktów z Twojej zdolności kredytowej.

Co zrobić z wstępnie zatwierdzoną ofertą karty kredytowej

Kiedy otrzymasz ofertę dotyczącą karty kredytowej, dobrze jest dowiedzieć się, czy jest to oferta wstępnie zatwierdzona, czy sprawdzona. Jeśli jest to wstępnie zatwierdzona oferta, musisz się zastanowić, czy masz duże szanse na uzyskanie akceptacji.

Jeśli chcesz ubiegać się o kartę, zbierz informacje z wyprzedzeniem. W ten sposób zrozumiesz ogólne warunki karty kredytowej. Jeśli nie chcesz, aby karta reklamowana w mailingu była dobra, najlepiej zniszczyć ofertę, aby uchronić się przed kradzieżą tożsamości.

Masz dość ofert kart kredytowych? Możesz zrezygnować, odwiedzając optoutprescreen.com. Ale może być konieczne podjęcie dodatkowych kroków, jeśli firma kupiła listy ze źródła prywatnego lub publicznego (zamiast z jednego z krajowych biur informacji kredytowej).

Ostatnie słowo

Oferty wstępnie zatwierdzonych kart kredytowych zachęcają do rozważenia złożenia wniosku o konkretną kartę kredytową. Te oferty nie są gwarantowane. W rzeczywistości, ponieważ wystawca karty kredytowej nie wie o tobie zbyt wiele, Twoje szanse na akceptację mogą być niskie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy