Czym do cholery jest Bitcoin?

Category: Karty Kredytowej
17 lutego 2021

Dołącz do 100 000 przedsiębiorców, którzy czytają nas co miesiąc

Kryptowaluta kwitnie i staje się głównym nurtem. Bitcoin przebił 10000 USD na jednostkę w listopadzie 2017 r. I od tego czasu coraz więcej osób interesuje się tą internetową „ciekawością.

Coinbase osiągnął szczyt jako najczęściej pobierana aplikacja w App Store na początku grudnia, a różne giełdy bitcoinów zgłaszają 100 000 nowych rejestracji dziennie. Ale niewielu z tych nowych użytkowników naprawdę rozumie, o co chodzi w bitcoinie i jak może zmienić świat.

Bitcoin to zdecentralizowana kryptowaluta. Mówiąc najprościej, jest to wirtualna waluta (pieniądz), której można używać do dokonywania płatności, bez konieczności korzystania z centralnego banku.

Twoje karty American Express i Visa są kontrolowane przez bank centralny, który natychmiast sprawdza, czy masz środki na przeciągnięcie karty kredytowej. To sprawdzenie odbywa się na ogromnej bazie danych zwanej księgą, która jest przechowywana gdzieś w banku.

Z drugiej strony kryptowaluty mają księgę obsługiwaną przez tysiące komputerów na całym świecie. Jest praktycznie nie do zhakowania, ponieważ tysiące systemów na całym świecie przechowują kopię zapasową każdej transakcji.

Pobór mocy Bitcoin – The Bad

Sieć wydobywcza Bitcoin zużywa więcej energii niż wszystkie kraje zaznaczone na pomarańczowo.

Szacuje się, że w tym roku do wydobycia bitcoinów zużyto 29,05 TWh energii elektrycznej, czyli więcej niż roczne zużycie energii elektrycznej we wszystkich tych krajach.

Powodem, dla którego Bitcoin „marnuje tak dużo energii, jest to, że górnicy muszą rozwiązywać bardzo zaawansowane algorytmy, aby dodawać nowe dane do rejestru. Pomyśl o tym jak o teście recaptcha, aby upewnić się, że haker nie jest w stanie przepełnić sieci transakcjami zmodyfikowanymi.

To ustawienie bezpieczeństwa kosztuje świat dużo energii, zwłaszcza, że ​​niektóre z największych kopalni Bitcoin działają poza krajami, w których energia elektryczna jest tania, ale także nie jest czysta.


IOTA: nowy dzieciak w okolicy – The Good

W ciągu ostatnich kilku lat wynaleziono ponad 1000 altcoinów, z których wiele korzysta z podobnej technologii co Bitcoin.

Jeden z nich o nazwie IOTA wzbudził nasze zainteresowanie. Zamiast Blockchain (łańcuch bloków informacyjnych) używanego w Bitcoin, IOTA korzysta z bazy danych o nazwie „The Tangle.

Zamiast wymagać od sieci górników prowadzenia księgi IOTA, każda osoba dokonująca transakcji z IOTA pomaga ją zachować, weryfikując dwie inne transakcje przed przetworzeniem ich. To skutecznie sprawia, że ​​sieć jest wykładniczo potężniejsza, im więcej osób z niej korzysta, ale co ważniejsze, DARMOWA.

Kup trochę Bitcoinów i dołącz do zabawy – The Tip

Bitcoin to niezwykle ryzykowna inwestycja, ale to początek technologii, która równie dobrze może zmienić sposób, w jaki radzimy sobie z płatnościami w niezbyt odległej przyszłości.

Zakup bitcoinów o wartości zaledwie 25 USD wystarczy, aby zapoznać się z tym, jak to działa, jak przechowywać wartość w portfelu cyfrowym i jak przekazywać ją innym osobom. Jeśli zależy Ci na swoich 25 USD, zmusi Cię to do dalszych badań na ten temat i pozostania na bieżąco z nowościami.

Kto wie, do końca 2018 roku może to być 2500 dolarów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy