Czym są tokeny zabezpieczone złotem i czy należy inwestować w tokenizowane złoto?

Category: Musisz Wiedzieć
17 lutego 2021

Żetony zabezpieczone złotem umożliwiają każdemu inwestowanie w złoto bez konieczności samodzielnego przechowywania metalu szlachetnego. Te tokeny cyfrowe są połączone z fizycznym złotem przechowywanym w skarbcach, więc każdy token zabezpieczony złotem ma określoną ilość materialnego złota, wspierającą jego wartość.

W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tokenach zabezpieczonych złotem i jak zacząć inwestować w tokenizowane złoto.

W skrócie: podobnie jak stablecoiny, które są powiązane z dolarem amerykańskim, tokeny zabezpieczone złotem reprezentują wewnętrzną wartość poprzez fizyczne złoto. Chociaż monety działają w rozproszonej księdze, co ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie, mają również „namacalną wartość, której brakuje większości innych aktywów cyfrowych. Posiadacze tokenów zabezpieczonych złotem doceniają namacalną wartość swoich tokenów i mają spokój ducha wiedząc, że ich token cyfrowy zabezpieczony złotem nigdy nie spadnie poniżej ceny złota.

Co to są tokeny zabezpieczone złotem?

Koncepcja cyfrowego złota po raz pierwszy pojawiła się na rynkach w 1999 roku, kiedy Doug Jackson założył E-gold, firmę, która sprzedawała „cyfrowe złoto swoim klientom. Firma zgromadziła miliony użytkowników, którzy cieszyli się łatwymi transakcjami transgranicznymi i spokojem, wiedząc, że ich „e-złoto stanowiło materialne aktywa.

Jednak e-gold napotkał szereg problemów, gdy internet rozwijał się wykładniczo na początku XXI wieku. Firma była nieustannie atakowana przez hakerów, którzy chcieli wykorzystać podstawowe funkcje bezpieczeństwa w celu kradzieży E-Gold z kont klientów. Co więcej, E-Gold nie nadążał za wzrostem ruchu i ostatecznie uległ ostrej konkurencji.

Nowa wersja cyfrowego złota ma postać tokenów zabezpieczonych złotem. Żetony zabezpieczone złotem, podobnie jak niegdyś wielkie E-Gold, reprezentują pewną ilość złota, która jest najczęściej mierzona w uncjach lub gramach na żeton. Tokeny oparte na złocie cieszą się jednak szeregiem dodatkowych korzyści wynikających z istnienia w łańcuchu bloków. Rozproszona księga zapewnia wystarczające zabezpieczenia, a większość tokenów zabezpieczonych złotem może przekazać ręce w ciągu kilku sekund.

Należy zauważyć, że projekty tokenów zabezpieczonych złotem pojawiały się i znikały w ostatnich latach, dlatego inwestorzy powinni przeprowadzić należytą analizę przed zakupem jakichkolwiek tokenów cyfrowych zabezpieczonych złotem. Zainteresowane strony powinny ocenić, w jaki sposób firma przechowuje złoto, ile ma, gdzie się znajduje i jak często jest audytowane.

Czy powinieneś inwestować w tokenizowane złoto?

Ideą tokenów zabezpieczonych złotem jest zapewnienie każdemu możliwości posiadania fizycznego złota reprezentowanego przez zasób cyfrowy w rozproszonej księdze.

W całym rozwoju Bitcoin wiele mediów określało innowacyjną kryptowalutę jako rodzaj „cyfrowego złota, które istnieje w łańcuchu bloków. Bitcoin czerpie wartość ze swoich unikalnych atrybutów technologicznych, podczas gdy prawdziwe złoto robi to z atrybutów fizycznych. Złoto nie koroduje, zapewniając zrównoważony magazyn wartości, a ludzie wydają się również w naturalny sposób czerpać z niego wartość emocjonalną. To powiedziawszy, inwestorzy mają teraz możliwość zakupu tokenów cyfrowych, które reprezentują wartość rzeczywistego złota.

Inwestowanie w tokeny zabezpieczone złotem jest równoznaczne z zakupem złota po jego cenie rynkowej pomniejszonej o kłopoty.

Złoto jest ciężkie, jego transport jest pełen trudności, a koszty bezpiecznego przechowywania szybko się sumują. Zamiast kupować fizyczne złoto, inwestorzy mogą wybrać swój ulubiony token zabezpieczony złotem jako reprezentację wartości ich złota.

Inwestorom, którzy są byczy na złocie, może łatwiej będzie kupić żetony zabezpieczone złotem, zamiast znajdować złote monety, sztabki, a nawet nurkować na rynku kontraktów terminowych na złoto. Najlepsze platformy dla tokenów zabezpieczonych złotem oferują spójne audyty banków posiadających złoto, niskie opłaty, niskie koszty przechowywania i niemal natychmiastowe czasy przelewów. Posiadacze tokenów zabezpieczonych złotem nie mają problemów z przechowywaniem ani transportem, a tokeny są często znacznie bardziej płynne niż jakakolwiek inna opcja „aktywów w złocie.

Jak inwestować w tokenizowane złoto?

Proces inwestowania w tokenizowane złoto przebiega prawie tak samo, jak w przypadku typowych aktywów cyfrowych.

Musisz zidentyfikować żądany token, a następnie przejść do giełdy oferującej ten token. W zależności od jednostki miary żetonów (gram lub uncja) cena za żeton będzie się różnić.

Korzystanie z wyznaczonej platformy tokena zabezpieczonego złotem przyniesie dodatkowe korzyści, takie jak niższe opłaty za zakup i dodatkowe informacje dotyczące procesu digitalizacji złota. Najważniejszym aspektem tokena zabezpieczonego złotem jest stojący za nim projekt. Dlatego najbezpieczniejszym sposobem zakupu tokenizowanego złota jest najpierw zbadanie i przeanalizowanie platform oferujących token zabezpieczony złotem, skupiając się na zaangażowaniu firmy w przejrzystość, bezpieczeństwo i reputację.

Najlepsze tokeny ze złotem według kapitalizacji rynkowej

Dziesiątki startupów weszło na rynek tokenizowanego złota od jego powstania w 2015 roku, ale nie wszystkie platformy są sobie równe. Inwestorzy powinni przeprowadzić obszerne badania i znaleźć token zabezpieczony złotem, który odpowiada ich potrzebom. Wiele projektów zostało obalonych zarzutami o oszustwa, dlatego ważne jest, aby znaleźć firmę, której ufasz, zanim przekażesz ani grosza.

Poniżej znajduje się lista wiodących tokenów Goldback według kapitalizacji rynkowej.

Platforma
Znak
Pomiary
Lokalizacja
Połączyć
DigixDAO DGX 1 gram = 1 DGX Singapur https://digix.global/#/ OneGram OFC 1 gram = 1 OFC ZEA https://onegram.org/ HelloGold GOLDX 1 gram = 1 GOLDX Malezja https://www.hellogold.com/ Złoty żeton Perth Mint PGMT 1 certyfikat GoldPass = 1 PGMT Australia https://pmgt.io/ PAX Gold PAXG 1 uncja troy = 1 PAXG Stany Zjednoczone https://www.paxos.com/paxgold/ Tether Gold XAUT 1 uncja troy = 1 XAUT Stany Zjednoczone https://gold.tether.to/Podsumowanie

Pojawienie się tokenów zabezpieczonych złotem stanowi kolejny instrument inwestycyjny dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej zdywersyfikować swój portfel. Chociaż proces zakupu znacznie się różni, złoto tokenizowane nadal powinno być postrzegane jako inwestycja w aktywa materialne.

Złoto od dawna jest bezpieczną przystanią dla tych, którzy chcą przechowywać bogactwo w zorganizowany sposób, ale zapewnia również formę ochrony pieniężnej. Biorąc pod uwagę, że COVID-19 spowodował spadek gospodarczy wielu walut fiducjarnych, wartość złota ogromnie wzrosła w 2020 r., Dając inwestorom kolejny znak, że złoto zostanie tutaj.

Powiązane artykuły:

Aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i wydarzeniami na rynkach aktywów cyfrowych, zarejestruj się już dziś w Blockchain Investor Daily Bitcoin Market Journal!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy