Definicja pojęć „Koncesjodawca” i „Stypendysta” we Własności Nieruchomości

Category: Pytania Dotyczące
17 lutego 2021

Wymagania dotyczące umowy gwarancyjnej w stanie Tennessee

Terminy przyznający i stypendysta pojawiają się w branży nieruchomości w aktach i w historii własności nieruchomości. Wiedząc, kim są darczyńcy i grantobiorcy, możesz zidentyfikować obecnych właścicieli nieruchomości, a nawet śledzić historię interesującej Cię nieruchomości.

Co to jest Grantor?

Koncesjodawca to osoba fizyczna lub prawna, np. Firma, przenosząca własność nieruchomości na inną osobę lub podmiot na mocy aktu. Koncesjodawcą jest zwykle obecny właściciel nieruchomości. Jednak grantodawcą umowy może być każdy, kto ma jakieś udziały w nieruchomości, którą chce przekazać komuś innemu. Na przykład Jan i Maria mają po 50 procent udziałów w domu. Mary chce dać Sue swoje 50% udziałów. Mary robi to na mocy aktu i jest przedstawiana jako darczyńca, ale może dać Sue tylko 50 procent. John nadal zachowuje swoje 50 procent.

Rola grantobiorcy

Stypendystą jest osoba otrzymująca prawo własności do nieruchomości. Grantobiorca może otrzymać całkowitą własność nieruchomości od koncesjodawcy lub tylko częściowe odsetki, w zależności od tego, co koncesjodawca ma prawo dać. Grantobiorca jest zwykle przedstawiany w akcie pod koncesjodawcą. Na przykład akt może wymieniać Marię u góry z wyrazem „Grantor po jej imieniu, a następnie „do w następnym wierszu. Pod słowem „do znajduje się nazwa beneficjenta, która jest wyraźnie oznaczona jako „grantobiorca.

System indeksowania

Większość miejscowości używa terminów przekazujący i grantobiorca do identyfikacji osób zaangażowanych w transakcje dotyczące nieruchomości w ramach ich systemu indeksowania ewidencji gruntów. Osoby pracujące w branży ubezpieczeniowej muszą badać historię własności, aby móc zidentyfikować potencjalne problemy z tytułem własności lub łańcuchem właścicieli. Kwestia tytułu prawnego może uniemożliwić zagwarantowanie obecnemu właścicielowi faktycznego prawa do nieruchomości. Indeks jest organizowany przez koncesjodawcę i beneficjenta, więc specjaliści od nieruchomości mogą wyszukiwać według nazwisk byłych i obecnych właścicieli, aby śledzić historię nieruchomości.

Partie pierwszej i drugiej części

Grantodawca może być również określany jako „strona z pierwszej części, podczas gdy beneficjent jest pokazany jako „strona drugiej części. Warunki określają koncesjodawcę jako pierwszą stronę, ponieważ jest on dawcą i pierwszą stroną wymienioną w umowie, podczas gdy grantobiorca jest odbiorcą, a na drugiej pozycji, poniżej koncesjodawcy.

  • Instytut Informacji Prawnej Uniwersytetu Cornell: Indeks Grantor-Grantee
  • The Judicial Title Insurance Agency LLC: Umowy sprzedaży z umowamiAmerican Bar Association: Sekcja Prawa Nieruchomości, Prawa Powierniczego i NieruchomościAmerican Bar Association: Często zadawane pytania dotyczące nieruchomości komercyjnychAnna Assad zaczęła pisać zawodowo w 1999 roku i opublikowała kilka artykułów prawniczych na różnych stronach internetowych. Posiada bogate doświadczenie z zakresu prawa nieruchomości i prawa karnego. Przez prawie osiem lat uczyła języka angielskiego, uczęszczała do Buffalo State College na studia asystentów prawnych i księgowości, a także studiowała literaturę angielską, uzyskując tytuł Bachelor of Arts.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy