Dlaczego bank wstrzymuje Twój depozyt przez 9 dni

Category: Konto Bankowe
17 lutego 2021

W tych rzadkich przypadkach, gdy otrzymujesz pieniądze za pomocą staromodnego czeku, bardzo łatwo jest je przelać na swoje konto bankowe. Możesz zdeponować czek przez telefon, włożyć go do bankomatu lub – jeśli naprawdę chcesz – wejść do banku.

Ale jeśli chodzi o faktyczne posiadanie tych pieniędzy do wydania po dokonaniu tej wpłaty, możesz znaleźć się w innej sytuacji. I zdarzyło się, że po zdeponowaniu czeku dostęp do pieniędzy wydaje się trwać wiecznie: jeśli Twoje konto jest nowe.

Planuj z wyprzedzeniem, otwierając nowe konto bankoweJeśli Twoje konto jest nowsze niż 30 dni, Twój bank może przechowywać czeki przez maksymalnie dziewięć dni roboczych przed udostępnieniem Ci tych pieniędzy.

Dla większości ludzi to nic wielkiego – w każdym razie jak często masz nowe konto?

Ale jeśli przypadkiem niedawno zmieniłeś konto i nie wiedziałeś o tym małym problemie, możesz czekać, aby uzyskać dostęp do swoich pieniędzy. Wyobraź sobie zmianę banku, ponieważ chcesz otrzymać premię za rejestrację (lub po prostu nienawidzisz swojego starego banku), zamierzasz zdeponować wypłatę, a potem nie jesteś w stanie nic z tym zrobić przez ponad tydzień?

Na szczęście istnieje sposób na obejście tego bałaganu, jeśli szukasz powodu do zmiany banku, ale chciałbyś również uzyskać dostęp do swoich pieniędzy w odpowiednim czasie.

Ta sama zasada, która pozwala bankom na przechowywanie pieniędzy przez dziewięć dni, mówi również, że bezpośredni depozyt musi zostać udostępniony klientowi tego samego dnia. To naprawdę świetne rozwiązanie dla Ciebie, ponieważ większość banków, które oferują bonusy gotówkowe na nowe konta, wymaga skonfigurowania bezpośredniej wpłaty, aby otrzymać bonus.

Tak więc, jeśli właśnie zacząłeś nową pracę – lub po prostu zmieniłeś ustawienia wpłaty bezpośredniej – upewnij się, że masz nowe konto przez co najmniej 30 dni, aby zmniejszyć ryzyko dużego bólu głowy w bankowości. Jeśli zmieniasz bank, pozostaw swoje stare konto otwarte przez miesiąc lub dwa, aż do zakończenia tego okresu.

Dlaczego banki mogą przechowywać Twoje pieniądze tak długoOgraniczenie dotyczące nowych kont to w rzeczywistości najdłuższe banki, które mogą ograniczać możliwość pobierania pieniędzy podczas dokonywania wpłaty. Reguła została wprowadzona jako część ustawy federalnej z 2004 roku, która jest zwykle określana jako Check 21. Prawo to zezwalało bankom na obsługę elektronicznych obrazów czeków zamiast fizycznego ich przenoszenia. Skróciło to czas przetwarzania sprawdzeń.

Kilka innych zasad związanych z wpłatami czekowymi, o których warto pamiętać:

Czeki o łącznej wartości poniżej 5000 USD w ciągu jednego dnia: 200 USD muszą być dostępne następnego dnia roboczego, 600 USD dostępne w drugim dniu roboczym, reszta trzeciego dnia roboczego.

Istnieje wyjątek dla czeków wystawionych przez władze federalne, stanowe lub lokalne, czeków z własnego banku, przekazów pieniężnych USPS, czeków kasjerskich i czeków poniżej 200 USD. Wszystkie są dostępne w ciągu jednego dnia roboczego.

Czeki o łącznej wartości przekraczającej 5000 USD w ciągu jednego dnia: 200 USD musi być dostępne następnego dnia roboczego, 600 USD drugiego dnia roboczego, a 4800 USD trzeciego dnia roboczego. Reszta jest dostępna do siódmego dnia roboczego.

Bezpośredni depozyt lub przelewy bankowe: dostępne tego samego dnia.

Wpłaty gotówkowe: dostępne w ciągu jednego dnia roboczego.

Pisarz finansów osobistych. Autor książki „Money Hacks: 275+ sposobów na zmniejszenie wydatków, zwiększenie oszczędności i sprawienie, by Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie (Adams Media).

Udostępnij tę historięPobierz nasz biuletynTwoje zranione dziecko potrzebuje loda pod prysznicemMożesz teraz zmienić wszystkie swoje cele pierścieniowe w systemie watchOS 7Zmniejsz swój niepokój, rozpoznając, kiedy czujesz się dobrzePrzestań z duchami i randkuj z większą empatiąDYSKUSJAJestem trochę zirytowany, że właśnie otworzyłem konto Money Market w „nowym banku i pomimo udzielenia im bezpośredniego dostępu do mojego „starego bankowego konta oszczędnościowego (więc uważam, że to faktycznie przelew bankowy lub coś podobnego). Czekam tydzień, aż pieniądze pojawią się na nowym koncie.

W międzyczasie został on natychmiast usunięty z mojego starego konta, więc to tydzień zainteresowania, za którym będę tęsknił. (To znaczna kwota, więc odsetki wynoszą co najmniej kilka dolarów). Wiem, że nic nie mogę zrobić, zwłaszcza, że ​​nie mam żadnego związku z nowym bankiem. Ale po prostu wyciskają z tego każdy grosz, a to nie wydaje się dobrym początkiem związku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy