Dlaczego cena Bitcoin (BTC) rośnie tak bardzo?

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021

Wydawałoby się, że bykom Bitcoin udało się utrzymać kontrolę przez cały poniedziałkowy handel, dzień, w którym rynki są szczególnie podatne na nieoczekiwane ruchy. Po weekendzie spektakularnych zysków, Bitcoin nadal rośnie i rośnie, przekraczając dziś 8000 USD. Rajd stanowi nie tylko 150-procentowy wzrost w porównaniu do najniższego poziomu z grudnia 2018 roku, który wynosił 3194 USD, ale jest to również najdłuższy okres solidnych zysków dla Bitcoina od 2013 roku.

Cena Bitcoina osiągnęła dziś rano 8285 USD, zanim napotkała lekki opór i spadła do nieco powyżej 8000 USD. Jednak przy wciąż niewiarygodnie silnym nastroju w całej branży, bez wątpienia wkrótce powróci on powyżej 8200 USD.

Rozwój napędzający boomW wywiadzie dla Bloomberga Travis Kling, założyciel kryptowalutowego funduszu hedgingowego Ikigai, mówił o wydarzeniach, które mogą napędzać niedawną passę byków.

„W tej chwili trwa największe zgromadzenie kryptowalut na świecie, Consensys, a Bakkt ogłosił, że ich produkt futures zostanie uruchomiony w lipcu. Wcześniej nie było konkretnej daty, kiedy produkt Bakkt miał zostać wprowadzony na rynek – skomentował.

Oprócz Bakkt, dwóch innych amerykańskich gigantów finansowych, a mianowicie Fidelity Investments i E * Trade, ogłosiło niedawno swoje plany dotyczące rozpoczęcia wspierania handlu kryptowalutami w takiej czy innej formie.

WiedzącyKilku maksymalistów i krytyków Bitcoina skorzystało z mediów społecznościowych, aby przedstawić swoje opinie. Thomas Lee, współzałożyciel firmy kryptograficznej Fundstrat, przedstawił na Twitterze ankietę z pytaniem, w jakim przedziale cenowym ci, którzy chcieli zobaczyć krach Bitcoina, prawdopodobnie zdecydują się na odkupienie.

„Za jaką cenę zobaczą FOMO od tych, którzy chełpili się 90-procentowym upadkiem w $ BTC? on zapytał.

Większość odpowiedzi (45 procent) wybrała 10 000 dolarów jako poziom, który według nich osoby negatywnie nastawione nagle spróbują zdobyć kawałek tortu Bitcoin. Sam Lee również wybrał 10 000 dolarów, mówiąc: „Mój SWAG (naukowe przypuszczenie o dzikim osiołku) to 10 000 dolarów to cena, która powoduje, że FOMO od tych, którzy widzieli #bitcoin jako martwy na zawsze

Maksymalista Bitcoin Anthony Pompliano (@APompliano), popularny głos na Twitterze i zwolennik kryptowalut, z dumą stwierdził: „ BYŁY POWRÓCIŁY! po zauważeniu, że Bitcoin cieszy się największym wolumenem wszechczasów dwa dni z rzędu.

Wybitny krytyk kryptowalut, Nouriel Roubini, znany również jako Dr. Doom, był nieoczekiwanie cichy jak na kogoś, kto zwykle wykorzystuje każdą okazję, by uderzyć w Bitcoin. Zamiast tego zdecydował się po prostu przesłać dalej opinie na temat technologii blockchain.

Teorie i analizaJak zwykle w ten weekend w Internecie pojawiło się mnóstwo dzikich teorii dotyczących wzrostu cen, powołujących się na wszystko, od ustawiania gwiazd, po twierdzenia o manipulacji. Jednak teraz zanikają, aby ustąpić miejsca bardziej rzetelnej analizie technicznej i rozmowom o rozwoju technologicznym. Mati Greenspan, starszy analityk rynkowy na popularnej platformie handlowej eToro, mówi, że w tym roku firma stale rośnie. „Obserwujemy stały wzrost i adopcję w branży, a ceny zaczynają dostosowywać się do wykorzystania Bitcoina – stwierdził niedawno.

Ogólny konsensus wydaje się wskazywać, że ta hossa jest wynikiem zwiększonego przyjęcia w połączeniu z niezłą dawką nabywców FOMO pomagających podnieść cenę. Ale jak daleko to zajdzie, to inna kwestia.

AutorMark HartleyMark Hartley jest informatykiem, niezależnym pisarzem, podróżnikiem po świecie i entuzjastą kryptografii. Pracował na parkietach giełdowych największego na świecie brokera pośrednictwa w handlu detalicznym w Londynie i pomógł zintegrować usługi kryptograficzne z systemami handlowymi IT. Kiedy nie szuka najpiękniejszej plaży na świecie, głęboko nęka go wszelkie wiadomości związane z krypto i blockchainem. * Wszelkie informacje podane tutaj służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie powinny być traktowane jako porady finansowe

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy