Dlaczego nie mam zdolności kredytowej?

Category: Historia Kredytowa
17 lutego 2021

Laurie Wegman

 • 8 maja 2020 rBez historii kredytowej nie będziesz mieć zdolności kredytowej. Chociaż ta logika brzmi dość prosto, konsekwencje są znacznie bardziej złożone.

  W przypadku karty kredytowej, kredytu samochodowego lub kredytu hipotecznego niezbędna jest ocena zdolności kredytowej. Dostawcy usług, tacy jak operatorzy telefonów komórkowych, zazwyczaj chcą również zobaczyć Twoją zdolność kredytową.

  Więc jeśli nie masz zdolności kredytowej, co możesz zrobić? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego Twoja zdolność kredytowa nie istnieje – i co możesz zrobić.

  Brak oceny kredytowej

  Jeśli nigdy nie otworzyłeś karty kredytowej, nie zabezpieczyłeś pożyczki lub nie miałeś kredytu hipotecznego, nie będziesz mieć zdolności kredytowej.

  FICO i VantageScore to dwie główne firmy oceniające zdolność kredytową wykorzystywane przez biura informacji kredytowej do ustalania Twoich wyników. Aby FICO wystawiło zdolność kredytową, wymaga co najmniej jednego aktywnego konta kredytowego z odnotowaną aktywnością w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i jednego konta kredytowego starszego niż sześć miesięcy.

  VantageScore jest bardziej przyjazny dla konsumenta i dostarczy Ci ocenę kredytową z zaledwie jednym miesiącem lub więcej zgłoszonych działań.

  Jeśli nie masz kredytu, jaki jest Twój wynik?

  Bez historii kredytowej FICO i VantageScore nie mają danych niezbędnych do stworzenia wyniku. Może to być poważna sprawa, ponieważ Twoja ocena kredytowa to liczba, która informuje pożyczkodawców, wierzycieli i inne podmioty o Twojej zdolności kredytowej.

  Jeśli używany tylko gotówką płacić za towary i usługi, albo jeśli zrobić mam karty kredytowej, ale nie miał żadnej aktywności kredytowej w ciągu 24 miesięcy, to prawdopodobnie nie będzie mieć zdolność kredytową. Dzieci i młodzi dorośli, którzy nie otworzyli jeszcze własnego konta lub byli „autoryzowanym użytkownikiem konta rodzica, również nie będą mieli zdolności kredytowej.

  I pamiętaj, ponieważ FICO wymaga, abyś miał otwarte i aktywne konto kredytowe przez co najmniej sześć miesięcy, jeśli jeszcze nie osiągnąłeś tego kamienia milowego, Twoja ocena kredytowa nie będzie istnieć.

  Co robisz, jeśli nie masz zdolności kredytowej?

  Jeśli stwierdzisz, że nie mam zdolności kredytowej , czas podjąć działania.

  Ugruntowana historia kredytowa jest wymagana do wielu rzeczy, od zakwalifikowania się do kredytu hipotecznego po zabezpieczenie prawie każdego rodzaju kredytu. Oto kilka sposobów na przyspieszenie historii kredytowej:

  • Otwórz kartę kredytową sklepu detalicznego: złóż wniosek o kartę kredytową u określonego sprzedawcy.
  • Złóż wniosek o kartę kredytową ucznia: jeśli jesteś zapisany do szkoły, kwalifikujesz się.Załóż bankową kartę kredytową: złóż wniosek w swoim banku lub spółdzielczej spółce kredytowej.Poproś o zostanie autoryzowanym użytkownikiem: Poproś znajomego lub krewnego, aby umieścił Cię jako współużytkownika na jego istniejącej karcie kredytowej.Uzyskaj wspólną kartę kredytową: Partner z krewnym w celu uzyskania nowej karty kredytowej.Im szybciej uzyskasz dobry kredyt, tym lepiej będziesz, zwłaszcza że na wyniki kredytowe ma wpływ wiek kredytu (wiek najstarszego konta), zestaw kredytów (rodzaje posiadanych kont) i historia płatności (czy płacić rachunki na czas).

   Nadszedł czas, aby rozpocząć dobre nawyki kredytowe.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy