Dlaczego warto korzystać z Bitcoin?

Category: Zadawane Pytania
17 lutego 2021

Wyjaśniamy wszystkie korzyści płynące z używania Bitcoin

Po co używać Bitcoin zamiast karty kredytowej lub gotówki? Wiele osób się nad tym zastanawia i odpowiedzi na to pytanie jest wiele.

W tym przewodniku wyjaśnimy wszystkie zalety korzystania z Bitcoin. Jeśli chcesz dobrze zrozumieć, czym jest Bitcoin, zalecamy przeczytanie tego przewodnika: Co to jest Bitcoin?

Cyfrowa waluta Bitcoin umożliwia bardzo szybkie przesyłanie pieniędzy przy niezwykle niskich opłatach . To bez konieczności polegania na pośredniku lub osobie trzeciej . Wszystkie płatności Bitcoin są dokonywane osobiście .

Bitcoin jest anonimowy ale jednocześnie przejrzysty . Jest anonimowy, ponieważ Bitcoinów nie można łączyć z osobami. Jest przejrzysty, ponieważ istnieje publiczna księga wszystkich transakcji Bitcoin.

Bitcoin jest bezpieczny ponieważ opiera się na kryptografii i matematyce . Nie ma państwa, banku ani instytucji, która mogłaby kontrolować Twoje Bitcoiny. Jest to całkowicie zdecentralizowany system bez ograniczeń i reguł ze strony jakichkolwiek władz. W ten sposób Twoje pieniądze są chronione przed inflacją .

Wszystko, czego potrzebujesz, to portfel Bitcoin aby wysyłać i odbierać pieniądze. Utworzenie i działanie na laptopie, tablecie i smartfonie zajmuje tylko chwilę.

KUP BITCOIN TERAZ

Szybkie płatności na całym świecie

Wyjątkowo niskie opłaty transakcyjne

Bitcoin to bezpieczny system

Bitcoin jest anonimowy, ale nadal przejrzysty

Sieć Bitcoin jest zdecentralizowana

Chroń swoje pieniądze przed inflacją

Zainwestuj w Bitcoin tutaj!

Często Zadawane Pytania

Dołącz do dyskusji!

3 najlepsze giełdy bitcoinów – październik 2020 r

    Najlepsza giełda kryptowalut → Bezpieczny i łatwy handel 24/7 z Crypto Najniższe opłaty na rynku Otwórz konto w 3 minuty

Min. Depozyt: 180

Zastrzeżenie dotyczące ryzyka: kryptowaluty to wysoce niestabilny, nieuregulowany produkt inwestycyjny. Brak ochrony inwestorów w UE. Twój kapitał jest zagrożony.

Dobra wymiana dla początkujących Firma o ugruntowanej pozycji i niezawodna Łatwość rozpoczęcia

Kup za pomocą VISA / MasterCard Zaawansowane narzędzia wykresów do handlu Łatwe rozpoczęcie

Globalna wymiana Coin-to-Coin Ponad 400 dostępnych kryptowalut Konfigurowalny pulpit nawigacyjny

Zaawansowana platforma handlowa 9 lat doświadczenia w handlu Oferuje dźwignię do 1: 100 Minimalny depozyt: 500 $

Platforma handlowa dla kryptowalut i nie tylko Oferuje 100-krotną dźwignię handlową 30+ aktywów na jednym koncie

Kup Bitcoin natychmiast Zapłać kartą kredytową / debetową Łatwo zacząć

Handluj natychmiast bez ukrytych opłat Dostęp do wielu narzędzi handlowych Bezpieczne wpłaty i wypłaty Minimalny depozyt: 100 $

Popularny broker handlu kryptowalutami Całodobowa obsługa klienta Handel kryptowalutami 24/7 Min. Depozyt: 100

Wiodący dostawca kontraktów CFD dla kryptowalut Przyjazna dla użytkownika platforma handlowa Bezpłatne i nieograniczone konto demo Minimalny depozyt: 100 $

Zastrzeżenie dotyczące ryzyka: 76,4% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze

Kup Crypto za pomocą karty kredytowej Łatwe wdrażanie i uczciwe ceny Pełna zgodność z prawem

Kup Bitcoin i inne kryptowaluty Szybki i bezpieczny proces weryfikacji Handluj BTCUSD z marżą 100 USD

Niezawodna platforma kryptowalutowa Oferuje handel marżą i narzędzia do tworzenia wykresów Nowi użytkownicy otrzymują 100 darmowych Doge

Wymiana kryptowalut dla profesjonalistów Dostępnych jest wiele Altcoinów! Bardzo niskie opłaty Tylko kryptowaluty: brak depozytów Fiata (USD / EUR)

Najlepsza wymiana bitcoinów za wysoką dźwignię! 100% anonimowy handel kryptowalutami Dobra płynność i zaawansowane funkcje Tylko kryptowaluty: brak depozytów Fiata (USD / EUR)

Godny zaufania i bezpieczny broker handlowy Konfigurowalny interfejs użytkownika Darmowe i nieograniczone konto demo

Popularna platforma handlowa Bitcoin Wiele zaawansowanych funkcji handlowych Bardzo niskie opłaty

Anonimowe (nie jest wymagana weryfikacja tożsamości) Dostępne wszystkie metody płatności Brak limitów kupna lub sprzedaży

Witamy w CryptoRunner! Jestem David Andersson, współzałożyciel tej strony.

Rozumiemy, że kryptowaluty mogą być mylące i frustrujące. Dlatego jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Szybkie płatności na całym świecie

Możesz przesyłać Bitcoiny na całym świecie w zaledwie kilka sekund . To nie działa w przypadku zwykłych walut, ponieważ system finansowy nie jest skalowalny. Bitcoin to pierwsza globalna waluta .

Na Ziemi jest nas 7,5 miliarda ludzi, a 2-4 miliardy ludzi nie ma dostępu do podstawowych usług bankowych. Ponieważ Bitcoin jest globalny i zdecentralizowany, każdy w Internecie może dołączyć.

Bitcoin działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu . Nie ma limitu ani czasu zamknięcia, jak w banku. Przesyłanie Bitcoinów zajmuje tylko kilka sekund bez względu na to, gdzie jesteś.

W banku dokonanie płatności międzynarodowej może zająć kilka dni. Są też kraje, do których nie można nawet przesyłać pieniędzy. Globalny rynek finansowy zamyka miliardy ludzi na Ziemi .

Dziś możesz w kilka sekund porozmawiać z kimś na drugim końcu świata. Jednocześnie nie możesz przelać pieniędzy tej samej osobie.

Potrzebujemy globalnej waluty, której żadne państwo nie może kontrolować ani manipulować. Bitcoin to waluta naszych czasów .

Wyjątkowo niskie opłaty transakcyjne

Przesyłanie pieniędzy za pomocą Bitcoin prawie nic nie kosztuje. Opłaty transakcyjne są niezwykle niskie .

Nawet jeśli zamierzasz przelać dużą sumę pieniędzy za pomocą Bitcoin, kosztuje to tylko kilka centów . Porównaj to z bankami, które pobierają stałą opłatę, a także 1,5-3,0% za transakcję .

Ponadto opłaty transakcyjne są dobrowolne w przypadku Bitcoin . Jednak transakcja potrwa dłużej, jeśli zdecydujesz się nie uiszczać opłaty. Ty decydujesz o wysokości opłaty transakcyjnej za pomocą transakcji Bitcoin. Jeśli zapłacisz więcej, transakcja przebiegnie szybciej.

Inaczej działa z bankiem, w którym istnieje wiele kosztów stałych . Jak myślisz, dlaczego banki zarabiają dużo pieniędzy? To nie tylko opłaty transakcyjne, ale także inne koszty. Na przykład płacisz roczną opłatę za swoje konto bankowe i kartę debetową.

W przypadku innych usług bankowych mogą również występować ukryte koszty. Przed otwarciem konta w banku zalecamy zapoznanie się z dokumentami umowy.

Z Bitcoinem nie musisz się tym martwić. Utworzenie portfela Bitcoin jest całkowicie darmowe . Ponieważ sieć Bitcoin jest zdecentralizowana, nie ma władzy. Nikt nie może zwiększyć kosztów bez zgody wszystkich użytkowników.

Bitcoin to jeden z najbardziej opłacalnych systemów płatności dla użytkowników na świecie.

Bitcoin to bezpieczny system

Bitcoin jest bezpieczniejszy niż obecny system finansowy. System Bitcoin jest chroniony przez kryptografię i matematykę. Nie prawa i przepisy zawierające błędy i niedociągnięcia ze strony ludzi.

Trwają spory między firmami a osobami fizycznymi dotyczące przekazywania pieniędzy. Te problemy należy rozwiązać za pomocą przepisów. Jednak istnieją i zawsze będą istnieć luki w prawie .

W matematyce możemy tworzyć systemy binarne. Albo jest poprawne, albo nieprawidłowe. Nie możesz oszukać matematyki . Podobnie nie możesz oszukać Bitcoina.

Sieć Bitcoin zawiera wspólną księgę ze wszystkimi transakcjami. Każdy może pobrać księgę i zweryfikować transakcje . Ponadto coś, co nazywa się Bitcoin Mining wykorzystuje komputery do rozwiązywania problemów matematycznych.

Innymi słowy Bitcoin jest chroniony przez tysiące komputerów na całym świecie. Nie ma jednej grupy kontrolującej Bitcoin. Dlatego haker nie może zaatakować sieci Bitcoin w ten sam sposób, w jaki może zaatakować firmę.

Rynek, na którym przechowywane są Bitcoiny dla osób fizycznych, może zostać zhakowany jak każda inna firma. Jednak nie da się zhakować Bitcoina.

Bitcoin jest anonimowy, ale nadal przejrzysty

Bitcoin został stworzony z myślą o integralności i anonimowości . To ważna część sieci Bitcoin. Każdy ma prawo do zachowania anonimowości .

Jednocześnie Bitcoin jest jedną z najbardziej przejrzystych sieci na świecie . Wszystkie transakcje Bitcoin są publiczne identyfikowalne i trwale przechowywane we wspólnej księdze.

Bitcoin jest anonimowy, ponieważ własności nie można powiązać z osobami fizycznymi. Jednak księga zawierająca wszystkie transakcje jest jawna. Jak już powiedziano, każdy może pobrać księgę i zobaczyć wszystkie transakcje.

W ten sposób Bitcoin jest przejrzystą siecią. Bitcoin jest bardziej sprawiedliwym systemem, ponieważ żaden organ nie ma wyłącznego dostępu do księgi. Każdy może weryfikować transakcje w sieci.

Każdy może zobaczyć transakcje między kontami Bitcoin, ale nie to, kto jest ich właścicielem. Ty wybierasz, czy Twój portfel Bitcoin ma być widoczny, czy prywatny .

Jeśli zamierzasz otworzyć konto z pieniędzmi, firmy zwykle wymagają prywatnych danych i dokumentów . Informacje prywatne, takie jak numer ubezpieczenia społecznego, adres i dochód. Nie musisz być kryminalistą, żeby być prywatnym.

Sieć Bitcoin jest anonimowa i przejrzysta. Brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, ale to Bitcoin.

Sieć Bitcoin jest zdecentralizowana

Sieć Bitcoin składa się z tysięcy komputerów na całym świecie. Jest zdecentralizowany w taki sam sposób, jak Internet .

Jest to ważne, ponieważ nikt nie może kontrolować ani manipulować kryptowalutą Bitcoin. W przypadku tradycyjnych walut bank centralny ma władzę nad stopami procentowymi i może drukować nieskończone ilości pieniędzy.

Jest oczywiste, że scentralizowany system, w którym organ decyduje o wszystkim, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zobacz, co wydarzyło się podczas kryzysu finansowego . Rząd przekazał bankom biliony dolarów aby zapobiec ich bankructwu.

Nie będziemy dyskutować, czy to było dobre, czy złe. Ale pokazuje, jaką władzę ma rząd. To źle, że ktoś może rządzić tobą bez twojej zgody. W Bitcoinie wszyscy wspólnie decydują.

Bitcoin jest zdecentralizowany i wymaga konsensusu aby coś zmienić w sieci. Nie możesz brać pieniędzy od innych. Jeśli zmienisz zasady, sieć odrzuci Twoje transakcje.

Zwykłe waluty oparte na scentralizowanym systemie mogą prowadzić do poważnych problemów . My, żyjący w zachodnim świecie, nie doświadczyliśmy tych problemów w ten sam sposób. Jednak to ma kraje będą niestabilne rządy. Widzimy ludzi maltretowanych w krajach takich jak Chiny, Indie, Grecja, Cypr i Wenezuela.

Żaden organ centralny nie może kontrolować ani manipulować cyfrową walutą Bitcoin. Tak samo, jak nikt nie może kontrolować Internetu.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, to kolejny krok w kierunku bardziej demokratycznego systemu .

Nie musisz ufać żadnej stronie trzeciej

Za pomocą karty kredytowej lub usług takich jak PayPal firma decyduje. Mają prawo zaprzeczyć transakcji lub wypłacić pieniądze . Jeśli masz Bitcoin, nie musisz ufać żadnej stronie trzeciej ponieważ sam decydujesz .

Dziś banki mają własne prywatne księgi transakcji i trzeba im powierzyć swoje pieniądze. To nie działa z Bitcoinem. Zamiast tego mamy wspólną księgę publiczną zawierającą wszystkie transakcje.

Bitcoin działa bez konieczności zaufania komukolwiek . Jeśli chodzi o pieniądze, wyraźnie widzimy, że nie można nikomu ufać. Obejmuje to rząd.

Spójrz na Wenezuelę gdzie rząd zbankrutował. Rząd zachował się również źle w Grecji gdzie uniemożliwił Ci wypłacenie pieniędzy z banku. Nawet jeśli czujesz się bezpiecznie we wszystkich krajach panuje korupcja .

Możemy również przyjrzeć się temu, co dzieje się w Indiach . Jesteś zmuszony oddać swoje pieniądze, a jeśli masz ich za dużo, będziesz musiał zapłacić karę podatkową . To samo dotyczy złota. Rząd zmusza wszystkich do płacenia podatków od własnego złota . Ponieważ Bitcoin działa jak cyfrowe złoto , po tym nastąpił wzrost popytu.

Usługi takie jak Apple Pay Portfel Google i PayPal to kroki we właściwym kierunku. Jednak nadal musisz polegać na firmach zewnętrznych. Jeśli chcą mogą zablokować Twoje konto .

Jeśli używasz Bitcoin, jesteś właścicielem swoich pieniędzy .

Chroń swoje pieniądze przed inflacją

Wreszcie, musimy porozmawiać o inflacji . Wszystkie zwykłe waluty mają inflację, co oznacza, że ​​wartość Twoich pieniędzy spadnie. Jest to pożądane ze strony banków centralnych, ponieważ zmusza ludzi do większej konsumpcji .

W tym przewodniku szczegółowo opisujemy, jak to działa. Krótko mówiąc, banki centralne drukują więcej pieniędzy i mają rocznie 2% stopę inflacji. Chociaż brzmi to jak niewielki spadek, to dużo pieniędzy.

Przy stopie inflacji wynoszącej 2% po 35 latach straciłeś połowę swoich pieniędzy . Dlatego inwestorzy starają się unikać inflacji. Bitcoin stał się atrakcyjną opcją.

Ponieważ nie powstanie więcej niż 21 milionów Bitcoinów , doprowadzi to raczej do deflacji. Zwiększa się również liczba użytkowników Bitcoin, co powinno podnieść cenę. Jeśli coś ma ograniczoną podaż, zwykle rośnie cena . Jednak wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują przyszłych wyników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa Bitcoin, zalecamy przeczytanie tego przewodnika: Jak działa Bitcoin? Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zakup pierwszego Bitcoina .

Nie możesz ufać każdemu w Internecie. Istnieją rynki Bitcoin, którym nie powinieneś ufać. Nie zalecamy kupowania Bitcoinów na mniejszych rynkach, ponieważ może to nie być bezpieczne.

Poniżej znajdziesz najlepsze miejsce na zakup Bitcoin →

Zainwestuj w Bitcoin tutaj!

Najlepsza giełda kryptowalut → Bezpieczny i łatwy handel 24/7 z Crypto Najniższe opłaty na rynku Otwórz konto w 3 minuty Min. Depozyt: 180

Zastrzeżenie dotyczące ryzyka: kryptowaluty to wysoce niestabilny, nieuregulowany produkt inwestycyjny. Brak ochrony inwestorów w UE. Twój kapitał jest zagrożony.

Często Zadawane PytaniaNie ma tu odpowiedzi na twoje pytanie? Powiadom nas!

Co to jest Bitcoin?Bitcoin to cyfrowa waluta, zwana także kryptowalutą . Mówiąc dokładniej, Bitcoin jest niezależną, globalną i publiczną księgą używaną do przesyłania i przechowywania wartości (znanej również jako pieniądze).

  1. Jest niezależny ponieważ żaden stan ani bank nie kontroluje Bitcoinów.
  2. Ma charakter globalny ponieważ pieniądze mogą zostać przelane szybko i tanio w dowolnym momencie, każdemu.Jest to publiczne ponieważ wszystkie transakcje są przechowywane we wspólnej księdze.Dowiedz się więcej z tego przewodnika: Co to jest Bitcoin?

    Czy Bitcoin jest bezpieczny w użyciu?Tak! Bitcoin jest bezpieczniejszy niż obecny system finansowy. Kryptowaluta jest chroniona przez kryptografię i matematykę zamiast praw i przepisów, które zawierają błędy i braki ze strony ludzi. W prawie istnieją i zawsze będą luki. Jednak matematyki nie da się oszukać.

    Czy Bitcoin jest legalny?Tak! Używanie Bitcoin jest całkowicie legalne. Osoby fizyczne mogą używać wybranej waluty, o ile obie strony zgadzają się na ten sam sposób płatności. Są jednak kraje, które pośrednio lub częściowo zakazały Bitcoin. Powody tego są różne, ale generalnie rząd chce mieć większą kontrolę nad rynkiem finansowym. Oto lista wszystkich przepisów prawnych dotyczących Bitcoin.

    Jak przechowywać bitcoiny?Kiedy nie korzystasz ze swoich kryptowalut, musisz przechowywać je w bezpiecznym portfelu Bitcoin. Jeśli zostawisz swój Bitcoin na giełdzie, w aplikacji mobilnej lub w Internecie, ryzykujesz utratę wszystkich pieniędzy. Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania Bitcoinów jest portfel sprzętowy. Każdy potrzebuje przynajmniej jednego portfela sprzętowego. Dowiedz się więcej z przewodnika: Najlepszy portfel Bitcoin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy