Federalne limity dochodu z kredytu na dziecko i opiekę zależną

Category: Swój Kredyt
17 lutego 2021

Pracownicy mogą skorzystać z ulgi podatkowej do 35% kwalifikujących się wydatków na opiekę nad dzieckiem.

Pracownicy, którzy płacą za opiekę nad dzieckiem lub na utrzymaniu, otrzymują zwolnienie w czasie podatkowym – federalną ulgę podatkową, która zwraca do 35 procent kwalifikujących się wydatków. („Uprawnione to język IRS dla „niektórych, ale niekoniecznie wszystkich). W przeciwieństwie do wielu ulg podatkowych, które wygasają przy wyższych dochodach, ta ulga jest dostępna dla wszystkich kwalifikujących się podatników, niezależnie od ich dochodów. Jednak dokładna kwota kredytu jest uzależniona od dochodu.

Kredyt

Jeśli płacisz komuś innemu za opiekę nad dziećmi lub innymi osobami na Twoim utrzymaniu podczas pracy lub poszukiwania pracy, możesz kwalifikować się do federalnej ulgi podatkowej na dzieci i osoby pozostające na utrzymaniu. Kredyt ten bezpośrednio obniża Twój rachunek podatkowy – na przykład kredyt w wysokości 500 USD oznacza, że ​​płacisz o 500 USD mniej podatków. W publikacji 503 Urzędu Skarbowego podano dokładnie, które wydatki kwalifikują się do otrzymania kredytu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli płacisz za opiekę nad jedną osobą, możesz przeznaczyć do 3000 USD z tych wydatków na kredyt. Jeśli płacisz za opiekę nad dwiema lub więcej osobami, możesz zastosować do 6000 USD wydatków.

Podstawa kredytu

Formularz IRS 2441 przeprowadzi Cię przez proces obliczania kredytu. Jest tu trochę matematyki, więc weź ołówek. Najpierw zsumujesz swój dochód, czyli cały dochód uzyskany z pracy w ciągu roku. Następnie, jeśli jesteś żonaty i składasz wspólne zeznanie, obliczasz roczny dochód współmałżonka. (Osoby zamężne składające wniosek oddzielnie nie mogą w ogóle ubiegać się o kredyt). Weź mniejszy uzyskany dochód i porównaj go z kwotą kwalifikujących się wydatków na opiekę zależną. Niezależnie od tego, która z tych liczb jest mniejsza, na tym będziesz opierać swój kredyt. Celem całej tej matematyki jest powstrzymanie ludzi przed ubieganiem się o kredyt w oparciu o więcej pieniędzy, niż faktycznie zarobili w swojej pracy. Gdyby jeden z małżonków miał, powiedzmy, tylko 400 dolarów dochodu, a para żądała 6000 dolarów z tytułu wydatków na opiekę nad dzieckiem, jeśli chodzi o IRS,byłoby tańsze dla wszystkich zaangażowanych (w tym dla rządu), gdyby ten małżonek został w domu i pilnował dzieci.

Procenty

Oto, gdzie wpływają Twoje dochody. Zanim wypełnisz formularz 2441, powinieneś wypełnić pierwszą część zeznania podatkowego, aby określić skorygowany dochód brutto. Formularz 2441 odsyła Cię z powrotem do Twojego zwrotu w celu uzyskania tego numeru. Na awersie formularza 2441 znajduje się mała tabelka. Znajdź procent odpowiadający zakresowi skorygowanego dochodu brutto. Pomnóż swoje kwalifikujące się wydatki na opiekę nad dzieckiem i pozostające na utrzymaniu przez ten procent, a otrzymasz ulgę podatkową.

Poziomy dochodów

Od 2012 r. Maksymalny kredyt wynosił 35% kwalifikujących się wydatków na opiekę. Do 35-procentowego kredytu kwalifikowali się podatnicy o skorygowanych dochodach brutto w wysokości 15 000 USD lub mniej. Na przykład, gdybyś miał 12 000 USD dochodu i 800 USD kwalifikujących się wydatków na opiekę nad dzieckiem, wówczas Twój kredyt wyniósłby 35% z 800 USD, czyli 280 USD. W przypadku podatników o dochodach przekraczających 43 000 USD odsetek ten wynosił 20%, bez górnej granicy dochodu. Zatem bez względu na to, czy miałeś dochód w wysokości 44 000 czy 440 000 USD, Twój kredyt wyniósłby 20%. Jeśli miałeś 2000 $ na wydatki na opiekę, oznacza to 400 $. W przypadku podatników o dochodach między 15 000 a 43 000 USD odsetek ten stopniowo spada z 34% do 21%.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy