blisko

GetBack chce zmian. Złożył wniosek o wyjście z postępowania układowego

  • Dom
  • Finanse
  • GetBack chce zmian. Złożył wniosek o wyjście z postępowania układowego
GetBack wnioskuje o postępowanie układowe

GetBack wystąpił z wnioskiem o udzielenie zezwolenia dzięki umorzenie przyspieszonego postępowania układowego. Pismo zostało skierowane do Rady Wierzycieli.

Spółka powołuje się na zapisy w ustawie Prawo restrukturyzacyjne, zgodnie z którymi zdanie umarza postępowanie restrukturyzacyjne, jeżeli dłużnik wniósł o umorzenie postępowania i zezwoliła w to rada wierzycieli.

Emitent (tzn. GetBack SA - PAP) wystąpił do odwiedzenia Rady Wierzycieli o podjęcie uchwały w przedmiocie udzielenia przez Radę Wierzycieli zezwolenia na umorzenie przyspieszonego działania układowego do dnia 06 sierpnia 2018 r. Emitent nie później niż przy dniu 06 sierpnia 2018 r., jeśli otrzyma zgodę Rady Wierzycieli, planuje złożyć w Sądzie Rejonowym na rzecz Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VIII Wydział Gospodarczy dla kwestii upadłościowych i restrukturyzacyjnych konkluzja o umorzenie przyspieszonego działania układowego oraz żądanie otworzenia postępowania sanacyjnego wobec Emitenta - głosi komunikat spółki.

Warunkiem formalnym do rozpatrzenia takiego wniosku, daje komunikat, "jest wyrażenie poprzez Radę Wierzycieli zezwolenia na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego.

Problemy GetBack

GetBack absorbuje się zarządzaniem wierzytelnościami. Przy kwietniu GPW, na wniosek KNF, zawiesiła obrót akcjami GetBacku. Stało się to po tym, gdy szesnascie kwietnia rano firma podała, że prowadzi negocjacje wraz z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju ws. finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym w wysokości do 220 mln zł. Z komunikatu spółki wynikało, że informację uzgodniono "ze wszystkimi zaangażowanymi stronami" tymczasem PKO BP i PFR zdementowały dane, że prowadzą takie rozmowy. To wywołało reakcję KNF. Faktycznie rada nadzorcza GetBack odwołała ze skutkiem naglącym Konrada K. ze posady prezesa spółki.

KNF zarzuciła byłemu kierownictwu korporacji przeprowadzanie operacji finansowych, mających na celu uniknięcie realnej wyceny posiadanych przez spółkę pakietów wierzytelności.

Warszawska Prokuratura Regionalna nadzoruje badanie dotyczące GetBacku. Zostało to siano podjęte 24 kwietnia przy ramach zespołu prokuratorów, który został powołany przez Prokuraturę Krajową po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego po sprawie GetBacku. Postępowanie tyczy się wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom jak i również podawanie nieprawdziwych informacji.

francja wszczyna śledztwo ws. Volkswagena  Ze świata

Francja wszczyna śledztwo ws. Volkswagena Ze świata

Media: Volkswagen może mieć kolejne problemy. Nowe ustalenia w sytuacji afery spalinowej Szef Audi aresztowany Były szef Volkswagena może mieć kolejne problemy Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej Skandal w…...

Czytać
fleep - nowy komunikator na rzecz biznesu

Fleep - nowy komunikator na rzecz biznesu

To może cię zaskoczyć, ale Skype frustruje nawet osoby, które pracują w samej siedzibie Skype'a. Ta historia spotkała też Henna Ruukela, który to spędził 7 lat, porozumiewając się ze swoimi…...

Czytać