blisko

Uważaj w DasCoin! Polskie Stowarzyszenie Bitcoin ostrzega przed nową "wirtualną walutą"

  • Dom
  • Finanse
  • Uważaj w DasCoin! Polskie Stowarzyszenie Bitcoin ostrzega przed nową "wirtualną walutą"
Co to jest DasCoin? Ostrzeżenie od Stowarzyszenia Bitcoina

DasCoin to oryginalny twór, który już na stałe zawitał na branżowe fora dot. kryptowalut. Jednak DasCoin nie jest klasyczną kryptowalutą. Ostrzega przed nim Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które wskazuje ostrożność w podejmowaniu woli o inwestycji w ów projekt.

Ciężko określić czym w rzeczywistości wydaje się być DasCoin. Dziennikarze z "Dziennika Gazety Prawnej" nazwali jego nawet nową piramidą finansową. Rzeczywistość jest taka, iż w zasadzie nie znamy, czym dokładnie jest, gdyż nie mamy wglądu przy papiery finansowe spółki, trudniącą się dystrybucją DacCoinów.

DasCoin pełen sprzeczności

Wiemy za to, że nie możemy kupić bezpośrednio tej wirtualnej waluty, a jedynie licencję na nią po z góry ustalonej cenie pakietów. Do odwiedzenia tego, jak czytamy dzięki portalu cryptonews. pl, "whitepapers" (spisany biznesplan) firmy będą pełne sprzeczności:

Na wstępie co rzuca się w oczy to brak którychkolwiek bądź dat – brak daty realizacji konkretnych celów, brak dat odnośnie emisji, jedynie stwierdzeniana zasadzie "w ciągu 2 lat", "2 tygodnie po".

W specyfikacji widzimy też sprzeczne wraz z sobą informacje – scentralizowana emisja jednostek, ale zdecentralizowana dystrybucja? Zdecentralizowany ekosystem, jednak scentralizowana autoryzacja bazy danych? Transparentna prywatność, bez anonimowości – czyli oksymoron (użycie wyrazów przeciwstawnych do siebie), bo jak można zatrzymać prywatność, jednocześnie będąc kompletnie transparentnym?

Według serwisie "DasCoin nie jest kryptowalutą". "Nie jest i nie będzie. Nie spełnia podstawowych kryteriów dla takowej. Jedynie może stać się określany jako Token, a te nie istnieją już tak wiarygodne. Kryptowalutą możemy nazwać projekt o otwartym Blockchainie i oferowanym do wglądu kodem źródłowym, dostępnością na giełdach, konkretnym algorytmem, i tym podobnymi cechami. DasCoin nie realizuje na ten moment czy jednego ze wspomnianych punktów" - czytamy.

Spór na temat DasCoina i powodzenie naszej inwestycji wciąż rozpala udziałowców. Do tego stopnia, że głos w tej sprawie postanowiło także zabrać Lokalne Stowarzyszenie Bitcoin. Prezentujemy całkowitą treść listu:

W nawiązaniu z napływającymi do naszą firmę licznymi informacjami od mnóstwo osób, w tym zaniepokojonych członków społeczności Bitcoin jak i również walut cyfrowych w Polsce, chcielibyśmy zwrócić uwagę doświadczeń publicznej i mediów na działalność międzynarodowej organizacji skupionej wokół projektu DasCoin. DasCoin nie jest walutą cyfrową w ścisłym rozumieniu owego słowa. Nie jest bazujący na takiej technologii jak i również posiada tylko jednego emitenta.

Mimo tego "monety" projektu są sprzedawane w charakterze "ulepszone bitcoiny", co proponuje, że twórcy projektu potrzebują najprawdopodobniej wykorzystać światową modę na inwestycje w waluty cyfrowe, by odnieść pomyślność na swoim rynku. “DasCoiny” kupuje się także w ramach pakietów o określonych cenach. Nie ma możności, podobnie jak to się historia w wypadku bitcoina, zainwestowania opcjonalnej kwoty np. 100 zł.

Ponadto osoby, które zgłosiły się do naszej firmy, informują, że po zainwestowaniu swojego kapitału w DasCoin, miały problem z odstąpieniem od zawartej przez Globalna sieć umowy z tą korporacją, mimo, że od do niej podpisania nie minęło poniekąd siedem dni. Poszkodowani nie mogli także uzyskać porady i pomocy od Rzecznika Praw Konsumenta, ponieważ podmiot odpowiedzialny za sprzedaż “monet” jest zarejestrowany poza barierami Polski. Handel "coinami" odbywa się za pośrednictwem wyszkolonych przedstawicieli DasCoin, ponadto procesowi temu towarzyszą spotkania, w których wprost sprzedaje się nabywcom pakiety. W sąsiedztwie rzetelnych firm aktywnych na rynku walut cyfrowych ta sytuacja jest nie do pomyślenia. Nasze środowisko organizuje też wprawdzie dla osób zainteresowanych tematem bitcoina i jemu pochodnych spotkania, jednak mają one formę szkoleń i wykładów, an odrzucić usilnego namawiania do kupna konkretnych walut cyfrowych.

Jako Polskie Stowarzyszenie Bitcoin polecamy wszystkim zainteresowanym lokatą w DasCoin ostrożne jak i również rozmyślne działania, w tym do odwiedzenia wcześniejsze skonsultowanie się wraz z nami w celu wyjaśnienia, czym różni się ów projekt od prawdziwych walut cyfrowych. Naszym priorytetem, w charakterze organizacji promującej bitcoina jak i również jemu pochodne waluty cyfrowe, jest promowanie rzetelnej mądrości na ten temat a także ostrzeganie przed zjawiskami mogącymi zaszkodzić wizerunkowi i rozprzestrzenianiu się technologii blockchain w naszym kraju i na świecie.

Z poważaniem,

Filip Pawczyński

Prezes Stowarzyszenia

adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków  Moto

Adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków Moto

Minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie przeszkód przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wakacji, będą stosowane ułatwienia na rzecz kierowców. Nie oznacza to zaniechania…...

Czytać
a2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3 Surowe kary…...

Czytać