blisko

Inwestowanie w nieruchomości - nie powinno się od razu kupować apartamentu

  • Dom
  • Finanse
  • Inwestowanie w nieruchomości - nie powinno się od razu kupować apartamentu
Inwestycje w nieruchomości - hale, parkingi, lokale użytkowe

Inwestowanie w nieruchomości to coraz popularniejsza forma lokowania kapitału. Nie każdy jednakże dysponuje tak dużą kasą, by kupić mieszkanie w wynajem lub rynek, który to go interesuje, jest obecnie przesycony podobnymi ofertami jak i również atrakcyjność potencjalnych zysków spada. Inwestycja w nieruchomości odrzucić musi jednak dotyczyć tylko mieszkań.

Wynajem mieszkania, pod pewnymi warunkami, może przynieść spore zyski. Już w tym segmencie rynku można zainwestować w kilka sposobów - przy wynajem krótkoterminowy, długoterminowy, apartament wakacyjny, condohotel. Niszą w polsce stają się powoli mieszkania dla seniorów czy osobiste akademiki, a jeśli ustawa o REIT-ach wejdzie wreszcie w życie, więcej lekkich, lecz dysponujących dużym kapitałem inwestorów będzie mogło zainteresować się nieruchomościami komercyjnymi.

Na tym nie kończą się możliwości zainwestowania w nieruchomości. Nawet osoby, które dysponują mniejszymi środkami, mogą znaleźć sposób, by w ten sposób zarobić.

1. Magazyny samoobsługowe

Na wypadku rynek magazynów samoobsługowych przy Polsce raczkuje. Dla rodzimych inwestorów jest o tak wiele interesujący, że wśród dzierżawców takie nieruchomości nasz kraj słynie jako tani. Zapłaty wynajmu magazynów samoobsługowych będą tutaj jednymi z najniższych w UE - rocznie za 1 mkw. wynoszą około 200-250 euro. Jak na polskie warunki odrzucić to jednak wcale małe zarobki.

2. Garaże

Kupno garażu, nawet jeśli odrzucić mamy samochodu, może okazać się pewną ze szczęśliwszych decyzji w naszym finansowym życiu. Znalezienie chętnego na wynajem stanowiska postojowego pod dachem nie zaakceptować zajmie nam wiele periodu, a zyski mogą znacznie przekroczyć poniesione koszty. Wiele rodzin ma większą ilość niż jeden samochód bądź podejmuje pechową decyzję o tym, by z oszczędności nie kupować miejsca w garażu. To okazja do zysku.

3. Miejsca postojowe

Również kupno miejsca postojowego jak i również to niekoniecznie na obszarze naszego osiedla, może stanowić atrakcyjną opcją inwestycyjną. Adekwatne do rozważenia jest kupno obszaru np. na parkingu obok lotnisku lub w innym miejscu, gdzie ludzie niejednokrotnie potrzebują zostawić samochód w jakiś czas, a jest to trudne z powodu przepisów lub małej liczby miejsc. Sprzedażą tego typu miejsc zajmują się spółki zewnętrzne, które również opiekują się transakcjami i kontaktem z wynajmującymi.

4. Grunty inwestycyjne

Aby na wymienionych zarobić, warto rozważyć nabycie ziemi niekoniecznie w stolicy, lecz w mniejszej mieściny, za to z perspektywami rozwoju, np. w Białymstoku. Grunty są w tym miejscu tańsze, ale za kilkanaście lat, gdy zdecydujemy się je sprzedać lub po inny sposób na tych propozycji zarabiać, ceny pójdą przy górę.

blajer wyjaśnia, czy otyłość szkodzi karierze  Informacje

Blajer wyjaśnia, czy otyłość szkodzi karierze Informacje

Odwołany lot? Pasażerom przysługuje odszkodowanie Tanie wczasy na Malcie. Oto użyteczny poradnik Przyciągają turystów jak na przykład magnes. Pomagają tanie loty i stulecie objawień Wakacje nad polskim morzem. Masz możliwość…...

Czytać
bilet w smartfonie to standard w Przewozach Regionalnych. «PKP mogło uniknąć awarii»  Informacje

Bilet w smartfonie to standard w Przewozach Regionalnych. «PKP mogło uniknąć awarii» Informacje

PKP Intercity mogło uniknąć niektórych konsekwencji awarii elektronicznego systemu zbytu biletów, gdyby skorzystało wraz z rozwiązań spółki Przewozy Regionalne - powiedział PAP specjalista ds. transportu i transportu z Instytutu…...

Czytać