Fisher Investments Review 2020 – Dla inwestorów o dużej wartości netto

Category: Wziąć Pod Uwagę
17 lutego 2021

Jeśli spędziłeś dużo czasu na terenach inwestycyjnych, z pewnością słyszałeś o Fisher Investments lub przynajmniej o jego założycielu, Kenie Fisherze. Na dzień 12 stycznia 2018 roku firma zarządzała aktywami o wartości ponad 100 miliardów dolarów dla ponad 40 000 klientów prywatnych i 175 instytucji i została nazwana jednym z największych niezależnych zarządzających majątkiem w USA.

Jeśli nie słyszałeś o Fisherze lub jego firmie – albo jeśli słyszałeś i nigdy nie badałeś dalej – oto nasza recenzja Fisher Investments.

Nasza ocena – 9,5

Fisher Investments jest przeznaczony dla inwestorów, którzy poszukują tradycyjnego, kompleksowego zarządzania inwestycjami, w tym kontaktu na żywo z prawdziwymi doradcami inwestycyjnymi.

Co to jest Fisher Investments?

Założona w 1979 roku firma Fisher Investments jest niezależną, prywatną firmą zarządzającą pieniędzmi. Obecnie firma obsługuje ponad 40 000 zamożnych osób fizycznych, a także ponad 175 klientów instytucjonalnych. „Wysoka wartość netto jest ogólnie definiowana jako osoby o płynnej wartości netto wynoszącej co najmniej 500 000 USD.

Firma zatrudnia ponad 2500 osób i ma siedzibę w Camas w stanie Waszyngton oraz dodatkowe biura w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii i Teksasie. Obecnie oferuje swoje usługi klientom w kilku różnych krajach Europy, a także w Japonii, Dubaju i Australii.

Kim jest Ken Fisher?

Ken Fisher był felietonistą inwestycyjnym magazynu Forbes od 1984 do 2017 roku. Napisał 11 książek, a także artykuły naukowe z zakresu finansów behawioralnych. Obecnie pisze do kilku publikacji, w tym USA Today, Financial Times, Borsen w Danii, DE Telegraaf w Holandii i Focus Money w Niemczech.

W 2018 roku miał być wart 3,6 miliarda dolarów i znalazł się na liście 400 najbogatszych Amerykanów magazynu Forbes. Magazyn Investment Advisor umieścił go na liście 30 najbardziej wpływowych osób w branży doradztwa inwestycyjnego od 30 lat.

15-minutowy plan emerytalny – Czy to jest dobre?

Brak pieniędzy na emeryturze jest jednym z największych zagrożeń, na jakie narażeni są inwestorzy. Pracowanie przez całe życie, aby zgromadzić wystarczającą ilość majątku na emeryturę, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że to za mało, może być katastrofalne.

Firma stworzyła cenny przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć ważne kwestie związane z planowaniem przejścia na emeryturę. Przewodnik odpowiada na ważne pytania, takie jak:

  1. Jak długo będzie Ci potrzebować Twoje portfolio?
  2. Jak ustalić główny cel inwestycyjny?
  3. W jaki sposób dystrybucja gotówki i inflacja mogą wpłynąć na Twoje oszczędności emerytalne?
  4. Jakich kompromisów możesz potrzebować, aby osiągnąć swoje cele?

W porównaniu z długością przejścia na emeryturę 15 minut to wcale nie jest czas. Ale to wszystko, co niektórzy eksperci twierdzą, że musisz nauczyć się podstaw tworzenia planu, aby Twoje oszczędności trwały tak długo, jak ich potrzebujesz. Jednak wielu inwestorów nie poświęca tego czasu, co zagraża ich przejściu na emeryturę.

Najistotniejsze błędy inwestorów często pojawiają się na długo przed jakimkolwiek kupnem lub sprzedażą. Mają zwykle słabo zdefiniowane cele, nie mają prawdziwego poczucia horyzontu czasowego i nie do końca rozumieją, że jakakolwiek inwestycja wiąże się z kompromisami między ryzykiem a zwrotem.

Aby uzyskać lepszy pomysł, rozważ swoją dziedziczność – historię zdrowia i długowieczności twojej rodziny. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę postępy w opiece zdrowotnej i technologii. Tylko dlatego, że twój ojciec zmarł w wieku 70 lat, nie oznacza, że ​​zrobisz to samo. Większość ludzi przeżywa swoich przodków, stąd średnia długość życia rośnie. Wczesne planowanie dłuższego życia jest mądre.

Przewodnik wyjaśnia, w jaki sposób dystrybucja gotówki i inflacja mogą wpływać na Twój portfel w czasie.

Wielu inwestorów nie docenia wpływu inflacji. Utrzymanie stylu życia staje się znacznie bardziej kosztowne, jeśli wydatki są mocno przesunięte w stronę kategorii towarów lub usług o szybko rosnących cenach – takich jak opieka zdrowotna. Według Global Financial Data Inc., ogólna inflacja wynosi średnio około 3% rocznie. Plan emerytalny, który nie uwzględnia inflacji, ma znaczną dziurę.

To tylko kilka z tematów objętych 15-minutowym planem emerytalnym Fisher Investments.

Jak działa Fisher Investments?

Fisher Investments zarządza każdym aspektem indywidualnego portfela inwestycyjnego. Zespół Fishera tworzy dostosowany portfel składający się z aktywów z rynków USA i rynków międzynarodowych, w tym akcji, obligacji, funduszy ETF, gotówki i / lub innych papierów wartościowych.

Firma nie przejmuje opieki nad Twoimi inwestycjami. Konta są zarejestrowane w Twoim imieniu u renomowanego zewnętrznego depozytariusza, nad którym Fisher ma dyskrecjonalną kontrolę.

Przydzielony zostanie Ci osobisty doradca inwestycyjny, który będzie regularnie analizował Twoją indywidualną sytuację i będzie Cię informował o ważnych wydarzeniach związanych z Twoim portfelem.

Jak określany jest Twój portfel

Fisher Investments wykorzystuje kilka czynników do określenia twojego osobistego portfela, w tym horyzont czasowy inwestycji, cele inwestycyjne, wymogi dotyczące przepływów pieniężnych, aktywa zewnętrzne (te, którymi nie zarządza Fisher), dochód zewnętrzny, sytuacja w zakresie zysków kapitałowych, tolerancja ryzyka i wszelkie szczególne ograniczenia osobiste lub dostosowania, których potrzebujesz.

Po ustaleniu tych informacji Fisher przedstawi Ci osobistą rekomendację dotyczącą portfela. Będziesz również zaproszony do udziału w kilku rodzajach ekskluzywnych wydarzeń dla klientów, w tym w regionalnych seminariach, okrągłych stołach inwestycyjnych i spotkaniach Fisher Friends.

Komitet Polityki Inwestycyjnej (IPC) podejmuje wszystkie strategiczne decyzje inwestycyjne dotyczące portfeli klientów. IPC składa się z pięciu osób, które łącznie wnoszą do stołu ponad 130 lat doświadczenia inwestycyjnego.

Chociaż głównym celem są rachunki indywidualne i wspólne, Fisher Investments może również pracować z osobistymi planami kapitałowymi, własnymi inwestycjami emerytalnymi, funduszami świadczeń emerytalnych, funduszami powierniczymi (w tym trustami charytatywnymi), kontami korporacyjnymi, otwartymi rachunkami firm inwestycyjnych i ogólnymi inwestycje morskie.

Opłaty i ceny

Fisher Investments nie pobiera żadnych prowizji za transakcje, ani nie stosuje żadnych ukrytych opłat ani dodatkowych opłat za usługi. Zamiast tego firma pobiera konkurencyjną opłatę zależną od wielkości twojego portfela. Opłata wynosi od 1% do 1,5%, w zależności od liczby zarządzanych inwestycji. Taka struktura opłat dostosowuje zachęty oferowane przez Fisher Investments do interesów klientów – gdy klienci mają się dobrze; Fisher Investments radzi sobie dobrze.

Poziom od 1% do 1,5% sprawia, że ​​Fisher Investments jest porównywalny z opłatami szacowanymi przez typowe firmy zarządzające inwestycjami niebędące doradcami robo. Jest to jednak znacznie powyżej opłat zwykle pobieranych przez doradców robo. Na przykład Wealthfront i Betterment pobierają opłaty od 0,25% do 0,30% zarządzanych aktywów.

Czy Fisher Investments jest dla Ciebie odpowiedni?

Fisher Investments aktywnie zarządza portfelami inwestycyjnymi w różnych środowiskach rynkowych. Jeśli nie masz doświadczenia w zarządzaniu inwestycjami lub brakuje Ci czasu, firma zajmie się całym procesem za Ciebie.

Będziesz mieć również dostęp do osobistego doradcy inwestycyjnego. Doradca dokładnie pozna Twoją sytuację inwestycyjną i pomoże Ci pozostać na dobrej drodze. W każdej chwili możesz z nim porozmawiać. Nie ma ograniczeń co do Twojego dostępu do tego zasobu.

Fisher Investments nie pobiera żadnych prowizji handlowych. To jest ważniejsze, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Gdy doradca inwestycyjny pracuje na zasadzie prowizji, istnieje zachęta do „zmiany rachunku w celu uzyskania przychodu z prowizji. Tak się nie dzieje w przypadku Fisher Investments. Ich prosty układ opłat jest dostosowany do Twoich zainteresowań.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy