Fundusze emerytalne: zdecyduj, co kupić

Category: Będziesz Musiał
17 lutego 2021

Po wybraniu rodzaju konta emerytalnego, który chcesz, wybierz inwestycje, które chcesz na nim umieścić.

Różnica między kontem a inwestycją

Wybierając konto , decydujesz, w jaki sposób chcesz traktować pieniądze na koncie.

Na przykład IRA ma pewne zasady dotyczące tego, ile pieniędzy możesz wpłacać każdego roku i jakie otrzymujesz ulgi podatkowe.

Konto podlegające opodatkowaniu ma różne zasady – głównie dotyczące opodatkowania pieniędzy, które na nim zarabiasz.

Ale konto nie jest tym, co faktycznie kupujesz. To tylko miejsce do przechowywania Twoich inwestycji. Istnieje wiele rodzajów inwestycji – i tysiące funduszy inwestycyjnych, ETF (funduszy giełdowych), a także pojedyncze akcje, płyty CD i obligacje, które możesz rozważyć – ale wybór opcji inwestycji emerytalnych nie musi być trudny.

W rzeczywistości inwestowanie na emeryturę może być tak proste, jak ustalenie, kiedy myślisz, że możesz przejść na emeryturę.

Pierwszy krok w wyborze inwestycji: Twój zestaw aktywów

Oszczędzając na emeryturę, podejmiesz kilka decyzji, które będą miały duży wpływ na ostateczną kwotę, jaką masz na emeryturę:

 • Kiedy zaczniesz oszczędzać.
 • Ile oszczędzasz każdego roku.Ale jest też trzeci czynnik, o którym być może nie pomyślałeś:

  Dlaczego zestaw aktywów jest ważny?Twój zestaw aktywów ma kluczowe znaczenie, ponieważ określa zarówno poziom i rodzaje ryzyka, na jakie są narażone Twoje pieniądze, jak i zwroty, jakie uzyskujesz ze swoich pieniędzy.

  Jaka jest najlepsza kombinacja aktywów?To zależy od tego, jak daleko jesteś od emerytury. Jeśli zostało Ci 40 lat, powinieneś skupić się mniej na ryzyku krótkoterminowych strat, a bardziej na maksymalizacji wzrostu, jakiego możesz się spodziewać w dłuższej perspektywie.

  Jednak w miarę zbliżania się do emerytury zechcesz zmniejszyć ryzyko strat (nadal zarabiając więcej niż wynosi stopa inflacji).

  Fundusze z datą docelową: nowoczesne podejście dla dzisiejszych inwestorów
  • Zidentyfikuj kombinacje akcji i obligacji, które zapewniają odpowiednią równowagę między ryzykiem a zwrotem na każdym etapie inwestowania w emeryturę.
  • Dostosuj swój skład, gdy zbliżasz się do emerytury.Na przykład, jeśli myślisz, że przejdziesz na emeryturę za około 40 lat, możesz wybrać docelowy fundusz dla osób, które przejdą na emeryturę w 2055 roku.

   Fundusz na początku będzie miał znacznie większą wagę w akcjach i w ciągu następnych 40 lat przejdzie na większą wagę w przypadku mniej ryzykownych aktywów, a także papierów wartościowych potencjalnie chronionych przed inflacją.

   Ponieważ te fundusze są zarządzane dla Ciebie:

   • Nie będziesz musiał tracić czasu na wybieranie inwestycji emerytalnych, które są zgodne z wybranym zestawem aktywów.
   • Nie musisz pamiętać o przywróceniu równowagi do zamierzonego miksu, gdy ruchy rynkowe zbaczają z kursu.Zmniejszysz szansę zrzucenia swojej strategii z kursu, majstrując przy swoich wyborach inwestycyjnych w przyszłości.Co robią inni?Większość programów emerytalnych sponsorowanych przez pracodawcę (na przykład 401 (k) s) wykorzystuje fundusze daty docelowej jako „domyślną inwestycję dla nowo zarejestrowanych uczestników. To świetna opcja, jeśli nie wiesz, co wybrać.

    Źródło: Vanguard, How America Saves 2018 . W badaniu przeanalizowano plany emerytalne pracodawców (i ich uczestników) zarządzane przez Vanguard.

    Lub zbuduj swój własny portfel emerytalny

    Jeśli lubisz zarządzać inwestycjami i chcesz mieć większą kontrolę, możesz określić swój idealny zestaw aktywów, a następnie wybrać inwestycje, które spełniają Twoje potrzeby.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy