Gdzie zainwestować pieniądze w 2015 roku: 4 świetne pomysły

Category: Jeśli Masz
17 lutego 2021

Regan Pearson | 19 stycznia 2015 5:12 | Więcej na: CVO FXL GEM WOW

Pierwszym krokiem do opanowania pieniędzy w 2015 roku jest właściwe opanowanie podstaw. Oznacza to kontrolowanie emocji, rozłożenie ryzyka i pozwolenie, aby czas uczynił Cię bogatym.

Następnie nadszedł czas, aby zainwestować pieniądze w pracę. Wybór konkretnych firm, w które chcesz zainwestować, może być zniechęcający przy tak wielu opcjach i tak dużej ilości informacji do przyswojenia, więc oto cztery świetne pomysły na dobry początek.

FlexiGroup Limited (ASX: FXL)

FlexiGroup zapewnia finansowanie konsumenckie, leasing i „nieoprocentowane pożyczki, współpracując z takimi firmami jak Harvey Norman Holdings Limited (ASX: HVN) i M2 Group Ltd (ASX: MTU). Firma ma długą historię wzrostu, który w dużej mierze był spowodowany ostrożnymi przejęciami, i prognozuje wzrost zysku netto po opodatkowaniu (NPAT) do 7% w 2015 roku.

FlexiGroup powinna skorzystać na spadających cenach ropy, co wpłynie na kieszenie konsumentów, podczas gdy obecne niskie stopy procentowe oznaczają niższe koszty kredytu.

Jednak mimo wszystko akcje spółki wyglądają na tanie w porównaniu z potencjalnymi przyszłymi zyskami, notując od dwóch i pół roku minima i wypłacając ogromną, w pełni frankową dywidendę w wysokości 6,8%.

Woolworths Limited (ASX: WOW)

Woolworths to firma, którą łatwo zrozumieć; kupowanie towarów od dostawców, dodawanie marży i sprzedaż klientom. Woolworths robi to w trzech głównych obszarach: produkty spożywcze, alkohol i materiały budowlane.

Pomimo tego, że Woolworths jest dojrzałą firmą, rozwija się szybciej niż inflacja, co oznacza, że ​​inwestycja może chronić siłę nabywczą Twoich pieniędzy. W roku finansowym 2014 (FY14) wskaźnik NPAT wzrósł o 4,2%, podczas gdy inflacja wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI), raportowana przez Australian Bureau of Statistics, utrzymywała się na poziomie 2,3% przez 12 miesięcy do września 2014 r.

Niedawny spadek ceny akcji Woolworths spowodował, że rentowność dywidendy spółki wzrosła do 4,5% i jest ona w pełni uhonorowana.

G8 Education Ltd (ASX: GEM)

G8 Education dostawca usług edukacyjnych dla dzieci , jest parasolem dla wielu marek, w tym Community Kids , Pelican Childcare i Little Einstein’s , które możesz rozpoznać, jeśli masz dzieci. W ciągu ostatnich kilku lat firma rozwijała się dynamicznie dzięki przejęciom, a rosnące przepływy pieniężne spowodowały, że spółka zwiększyła kwartalną dywidendę o 20%.

Przy obecnej cenie akcji G8 Education ma pełną dywidendę w wysokości 6,2%.

Cover-More Group Ltd (ASX: CVO)

Grupa ubezpieczeniowa Cover-More Group Ltd miała wspaniały rok w 2014 roku, pokonując prognozy dotyczące zysków z prospektu i zwiększając NPAT o 14,1% do 25,1 mln USD.

Firma nadal koncentruje się na ścieżkach rozwoju i obecnie obserwuje szybko rozwijający się chiński rynek turystyczny. Firma Cover-More ogłosiła również niedawno podpisanie nowej umowy dystrybucyjnej z Insurance Australia Group Ltd (ASX: IAG). Umowa jest skierowana do marek ubezpieczeniowych IAG w Nowej Zelandii i rynku turystycznym Kiwi, co przyczyni się do wzrostu zysków.

Te 3 akcje mogą być kolejnymi dużymi ruchami w 2020 roku

Kiedy ekspert ds. Inwestycji, Scott Phillips, ma wskazówkę dotyczącą akcji, warto posłuchać. W końcu flagowy biuletyn Motley Fool Share Advisor, który prowadzi od ponad ośmiu lat, zapewnił tysiącom płacących członków wybór akcji, który podwoił się, potroił lub nawet więcej.

W tymBEZPŁATNYM RAPORCIE STOCKOWYMScott właśnie ujawnił, jakie według niego są3 akcje ASX dla świata po COVIDktóre inwestorzy powinni kupić terazpóki jeszcze mogą.Akcje te są sprzedawane po niskich cenach i Scott uważa, że ​​mogą one naprawdę stać się gangsterami, gdy wejdziemy w „nową normalność.

* Zwroty na dzień 8.06.2020 r

Współtwórca Motley Fool, Regan Pearson, posiada udziały w spółce FlexiGroup Limited

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy