blisko

Ubiegłoroczny debiutant pochwalił się wynikami. Szału nie ma

  • Dom
  • Gielda
  • Ubiegłoroczny debiutant pochwalił się wynikami. Szału nie ma
Celon Pharma - wyniki inwestycyjne za 2016 rok

Celon Pharma, ubiegłoroczny debiutant giełdowy, nie rozpieszcza inwestorów. Spółka zarobiła na czysto w ubiegłym r. 37, 8 mln złotych, a to oznacza, hdy zarobek był o jedynie 0, 6 wyższy niźli rok temu. Dużo świetnie prezentuje się jednak szkolenie, który od początku notowań na GPW wzrósł obecnie o ponad 90 proc.

- W 2016 roku udało nam się zrealizować istotne z miejsca widzenia naszej strategii biznesowej cele np.: zwiększenie egzystencji międzynarodowej naszego flagowego produktu - leku Salmex, rozbudowę mocy wytwórczych dla medykamentów inhalacyjnych w Zakładzie Wytwórczym w Kazuniu Nowym, jakim sposobem również skuteczne pozyskiwanie dofinansowań z NCBiR na kolejne projekty naukowo badawcze - mówi Maciej Wieczorek, prezes Celon Pharmy.

Zysk operacyjny wyniósł 47, 1 mln zł wobec 47, 2 mln zł przychodu rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży rzędu 128, 8 mln zł.

Foto: Stooq Celon Pharma - notowania od miesiąca debiutu

Rok pełen wyzwań dla Celon Pharmy

Prezes firmy przyznał, że przed Celon Pharmą ważny rok. Przedsiębiorstwo planuje wprowadzenie leku Salmex na kolejne duże rynki europejskie, a także chce sfinalizować badania kliniczne, niezbędne do rejestracji i dystrybucji leku na rynku amerykańskim.

- To również rok, w którym planujemy wprowadzić do rozwoju klinicznego wybrane cząsteczki z naszego własnego pipeline, będące kandydatami na lek w depresji lekoopornej, chorobie Huntingtona, czy chorobach zapalnych - mówi Maciej Wieczorek.

Przychody wraz ze sprzedaży w 2016 roku pochodziły głównie ze handlu leku Salmex. W kolejnych okresach będą jakkolwiek ściśle związane z dynamiką rynkową występującą na naszym rynku farmaceutycznym oraz tempem realizacji zawartych umów partneringowych w zakresie rejestracji i dystrybucji leku Salmex poza obszarem Polski - odczytujemy w raporcie.

W ocenie zarządu sytuacja pieniężna spółki jest bardzo porządna. Przychody ze sprzedaży dzięki terenie kraju mają stabilne rosnąć do czasu przedłożenia na rynek nowych towarów, jednak spółka liczy dzięki wzrost sprzedaży eksportowej. Realizacja projektów badawczo – rozwojowych rozwija się zgodnie z ich harmonogramami.

Celon Pharma zadebiutowała w dziedzinie głównym GPW w październiku 2016 r. Jest firmą farmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem a także sprzedażą produktów farmaceutycznych.

Tagi: wyniki finansowe GPW Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

atom, gaz, OZE i raz za razem mniej węgla. Przyszłość energetyczna Polski 2050  Informacje

Atom, gaz, OZE i raz za razem mniej węgla. Przyszłość energetyczna Polski 2050 Informacje

ArcelorMittal wyłączy wysoki piec w krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...

Czytać
arabia Saudyjska nic nie straci na pozoumieniu OPEC

Arabia Saudyjska nic nie straci na pozoumieniu OPEC

Na środowym spotkaniu w Wiedniu OPEC zgodziło się wreszcie na obniżkę produkcji ropy. To główna przeprowadzona przez kartel obniżka od 2008 roku, zaś w dodatku znaczący przełom w realizowanej przez 2 lata strategii…...

Czytać