blisko

Vistula wiedziała, jakie możliwości robi, łącząc się z Bytomiem. Spółka jest przy świetnej kondycji finansowej

  • Dom
  • Gielda
  • Vistula wiedziała, jakie możliwości robi, łącząc się z Bytomiem. Spółka jest przy świetnej kondycji finansowej
Bytom jest w świetnej formy. Wyniki spółki za czerwiec 2017 r.

W czerwcu zapadła oficjalna rozstrzygnięcie o połączeniu dotychczas dwóch rywalizujących ze sobą firm Vistuli i Bytomia. Ów druga właśnie opublikowała swoje wyniki finansowe za czerwiec 2017 r. Wynik? Lepszego momentu na połączenie oba sklepy nie mogły sobie wymarzyć.

Bytom po czerwcu zanotował 15, cztery mln zł przychodów, co jest równoznaczne z ustanowieniem wzrost rdr o 35, 1 proc. W niniejszym segmencie liczy się przede wszystkim sprzedaż, a ta wzrosła rdr o 35, 4 proc. rdr do 15, 1 mln zł, w tym sprzedaż detaliczna na sieci porównywalnej wyniosła 13, 5 mln zł (wzrost o 21, 7 proc. rdr).

Bytom zwiększył również własną marżę. Wzrosła ona na temat 26, 4 proc. rdr do 7, 6 mln zł. Marża detaliczna wyniosła 50, 7 proc., co oznacza spadek o trzy, 7 punkty procentowe. Co więcej, narastająco, w okresie styczeń-czerwiec sprzedaż detaliczna i hurtowa spółki wyniosła 84, sześć mln zł, co określa wzrost o 22, sześć proc. rdr.

Vistula też dobrze przędzie

A jak na przykład radziła sobie sama Vistula? Również nieźle. Spółka miała w czerwcu tego roku kalendarzowego ok. 60, 3 mln zł skonsolidowanych przychodów wraz ze sprzedaży, co oznacza rozwój rdr o około 12, 3 proc. - podała grupa w komunikacie. W okresie styczeń a mianowicie czerwiec przychody wyniosły około 307, 8 mln zł, co oznacza wzrost rdr o około 12, 4 proc.

Grupa poinformowała, iż w czerwcu przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane przy segmencie odzieżowym (marki Vistula, Wólczanka, Deni Cler) wyniosły około 35, 1 mln zł i były lepsze rdr o około 6 proc. W ujęciu narastającym wartość przychodów w czasie styczeń - czerwiec 2017 roku w poniższym segmencie wyniosła około 179 mln zł i była wyższa rdr o około 14, dziewięć proc.

Grupa podała, że czerwcowe przychody wraz z sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka Przy. KRUK) wyniosły około 21, 5 mln zł i były wyższe rdr o około 26, 4 proc. W ujęciu narastającym wartość przychodów w niniejszym segmencie wyniosła około 110, 8 mln zł i była wyższa rdr o około dwunastu proc.

Vistula spaja się z Bytomiem

W czerwcowym komunikacie spółek dowiedzieliśmy się, że Vistula i Bytom postanowiły połączyć siły, co bezpośrednio kończyło wojnę cenową obu firm. Sieci miały dobrać wspólnego doradcę w procesie przygotowania planu połączenia razem z niezbędną dokumentacją.

Po co to połączenie? Jak wyjaśniała wtedy Vistula, chodzi o stworzenie żywiołowo rosnącej grupy kapitałowej, konsolidującej rozpoznawalne marki detaliczne o uznanej pozycji rynkowej:

Planowane połączenie przyniesie rzeczywiste korzyści łączącym się spółkom w postaci efektów synergii osiąganych głównie w obszarze kosztów ogólnych, kosztów prowadzonej funkcjonowania operacyjnej, optymalizacji kosztów zyskiwania towarów, oraz lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich i koordynację polityki marketingowej.

- Długoterminowym celem planowanego złączenia jest wzrost wartości łączących się spółek - czytaliśmy w komunikacie.

a2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

A2 między Łodzią a Warszawą zyska dodatkowy pas ruchu

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3 Surowe kary…...

Czytać
adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków  Moto

Adamczyk: ułatwienia na autostradach w razie utrudnień i korków Moto

Minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk zapewnił, że w razie przeszkód przy wjeździe na autostrady z powodu wzmożonych wakacyjnych wakacji, będą stosowane ułatwienia na rzecz kierowców. Nie oznacza to zaniechania…...

Czytać