Ile gotówki powinienem przechowywać w banku?

Category: Twoje Pieniądze
17 lutego 2021

To zależy od Twojej sytuacji finansowej i budżetu

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINKażdy ma opinię, ile gotówki należy trzymać na koncie. Prawda jest taka, że ​​zależy to od twojej sytuacji finansowej. To, co musisz trzymać w banku, to pieniądze na regularne rachunki, twoje uznaniowe wydatki i część twoich oszczędności, która stanowi twój fundusz awaryjny.

  Awaryjne pieniądze były szczególnie potrzebne w czasie kryzysu związanego z koronawirusem, więc Twoje poczucie, ile powinieneś mieć w zasięgu ręki, mogło się zmienić. Nawet jeśli masz fundusz awaryjny, skorzystaj z lekcji z tej sytuacji, aby przemyśleć, co jest wygodne i konieczne w przyszłości.

  Wszystko zaczyna się od Twojego budżetu. Jeśli nie zaplanujesz prawidłowego budżetu, możesz nie mieć nic do zatrzymania na koncie bankowym. Nie masz budżetu? Nadszedł czas, aby je opracować – lub udoskonalić sposób, w jaki planowałeś do tej pory. Oto kilka przemyśleń, jak to zrobić.

  Kluczowe wnioski
 • To, ile gotówki powinieneś trzymać w banku, zależy od Twojej sytuacji finansowej i celów oszczędnościowych. Wszystko zaczyna się od posiadania budżetu.
 • Zasada 50/30/20 i metoda guru finansowego Dave’a Ramseya to dwa popularne podejścia do budżetowania.Obie zapewniają plan przydzielania pieniędzy na regularne rachunki, uznaniowe wydatki i odkładanie części oszczędności na fundusz awaryjny.Zasada 50/30/20

  Najpierw przyjrzyjmy się zawsze popularnej regule budżetowej 50/30/20. Senator Elizabeth Warren przedstawiła zasadę w książce All Your Worth: The Ultimate Lifetime Money Plan , której jest współautorką wraz z córką. Zamiast starać się podążać za skomplikowanym budżetem z szaloną liczbą linii, możesz myśleć o swoich pieniądzach jako o trzech wiadrach. Wcześniejsze 

  Koszty, które się nie zmieniają (stałe): 50%Byłoby miło, gdybyś nie miał miesięcznych rachunków, ale rachunek za prąd przychodzi, podobnie jak rachunki za wodę, internet, samochód i hipotekę (lub czynsz). Zakładając, że oceniłeś, jak te koszty mieszczą się w Twoim budżecie i zdecydowałeś, że są one konieczne, niewiele możesz zrobić poza ich opłaceniem.

  Koszty stałe powinny pochłonąć około 50% Twojego miesięcznego budżetu.

  Pieniądze uznaniowe: 30%To jest wiadro, gdzie wszystko (w granicach rozsądku) trafia. To twoje pieniądze, które możesz wykorzystać na potrzeby, a nie na potrzeby.

  Co ciekawe, większość planistów umieszcza w tym wiadrze jedzenie, ponieważ jest tak duży wybór, jak radzisz sobie z tym wydatkiem: możesz zjeść w restauracji lub w domu, możesz kupić rodzajową lub markową markę, możesz kupić tanią puszkę zupy lub kilka organicznych składników i przygotuj własne.

  To wiadro zawiera również film, zakup nowego tabletu lub datek na cele charytatywne. Ty decydujesz. Ogólna zasada to 30% twojego dochodu, ale wielu finansowych guru twierdzi, że 30% to o wiele za dużo.

  Cele finansowe: 20%Jeśli nie oszczędzasz agresywnie na przyszłość – może finansujesz IRA, plan 529, jeśli masz dzieci i oczywiście wpłacasz pieniądze na 401 (k) lub inny plan emerytalny, jeśli to możliwe – ustawiasz się na nadchodzące ciężkie czasy. Na to powinno trafić ostatnie 20% Twojego miesięcznego dochodu. To finansowanie jest niezbędne dla Twojej przyszłości. Fundusze emerytalne, takie jak IRA i Roth IRA, można założyć za pośrednictwem większości domów maklerskich.

  Jeśli nie masz funduszu awaryjnego, większość z tych 20% powinno zostać najpierw przeznaczonych na jego utworzenie.

  Odsetki z reguły 50/30/20 powinny być stosowane do Twojego dochodu po opodatkowaniu, czyli wynagrodzenia na wynos.

  Inna strategia budżetowa: metoda Dave’a Ramseya

  Guru finansowy Dave Ramsey ma inne podejście do tego, jak dzielić pieniądze. Jego zalecane przydziały wyglądają mniej więcej tak (wyrażone jako procent wynagrodzenia na wynos):

 • Datki na cele charytatywne: 10%
 • Oszczędności: 10%Żywność: 10–15%Media: 5–10%Obudowa: 25%Transport: 10%Medycyna / Zdrowie: 5–10%Ubezpieczenie: 10–25%Rekreacja: 5–10%Wydatki osobiste: 5–10%Różne: 5–10% O tym funduszu kryzysowym

  Poza miesięcznymi wydatkami na życie i pieniędzmi uznaniowymi, główna część rezerw gotówkowych na koncie bankowym powinna stanowić fundusz awaryjny. Pieniądze na ten fundusz powinny pochodzić z części Twojego budżetu przeznaczonej na oszczędności – czy to z 20% z 50/30/20, czy z 10% do 15% Ramseya.

  Ile potrzebujesz? Każdy ma inne zdanie. Większość ekspertów finansowych sugeruje w końcu, że potrzebujesz zapasu gotówki odpowiadającego sześciomiesięcznym wydatkom: jeśli potrzebujesz 5000 USD, aby przeżyć każdego miesiąca, zaoszczędź 30 000 USD.

  Suze Orman, guru finansów osobistych, doradza ośmiomiesięcznemu funduszowi awaryjnemu, ponieważ tyle czasu zajmuje przeciętnemu człowiekowi znalezienie pracy. Inni eksperci twierdzą, że trzy miesiące, podczas gdy niektórzy w ogóle nie mówią, jeśli masz niewielkie zadłużenie, masz już dużo pieniędzy zaoszczędzonych na płynnych inwestycjach i masz ubezpieczenie wysokiej jakości.

  Czy ten fundusz naprawdę powinien być w banku? Niektórzy z tych samych ekspertów doradzą Ci, abyś trzymał swój pięciocyfrowy fundusz awaryjny na rachunku inwestycyjnym ze stosunkowo bezpiecznymi alokacjami, aby zarobić więcej niż marne odsetki, które otrzymasz na koncie oszczędnościowym. Z drugiej strony, ostatnie miesiące mogły zmienić twoje myśli na temat tego, co wydaje się „bezpieczne.

  Głównym problemem jest to, że pieniądze powinny być natychmiast dostępne, jeśli ich potrzebujesz. (Pamiętaj też, że pieniądze na koncie bankowym są ubezpieczone przez FDIC).

  Jeśli nie masz funduszu awaryjnego, prawdopodobnie powinieneś go utworzyć przed przeznaczeniem swoich celów finansowych / oszczędności na emeryturę lub inne cele. Staraj się budować fundusz na trzy miesiące wydatków, a następnie dziel swoje oszczędności między konto oszczędnościowe i inwestycje, aż będziesz mieć od sześciu do ośmiu miesięcy, które warto odłożyć.

  Potem Twoje oszczędności powinny iść na emeryturę i inne cele – zainwestowane w coś, co zarabia więcej niż konto bankowe.

  Ile gotówki przechowywać w bankuIle pieniędzy powinienem przechowywać na swoim koncie oszczędnościowym?

  To, ile pieniędzy powinieneś trzymać na koncie oszczędnościowym, zależy od Twojego budżetu. Konta oszczędnościowe są przeznaczone do przyjmowania depozytów, a nie częstych wypłat. W rzeczywistości możesz generalnie nie więcej niż sześć wypłat miesięcznie z konta oszczędnościowego. Zapewniają miejsce do lokowania pieniędzy, które jest niezależne od Twoich codziennych potrzeb bankowych – takich jak zbudowanie funduszu awaryjnego lub osiągnięcie dużego celu oszczędnościowego, takiego jak wymarzone wakacje.

  Ile pieniędzy powinienem przechowywać na swoim koncie czekowym?

  Konta czekowe są przeznaczone do obsługi wielu transakcji, takich jak opłacanie rachunków lub wypłacanie gotówki, której potrzebujesz na codzienne wydatki. Kwota pieniędzy na Twoim rachunku bieżącym powinna wystarczyć na opłacenie miesięcznych rachunków, wypłatę gotówki na inne wydatki i abyś nie został obciążony opłatami za debet. Powinien również zawierać bufor. David Ramsey zaleca, aby wielkość bufora zapewniała poczucie komfortu, ale nie była też kwotą, która kusiłaby do nadmiernych wydatków. Wcześniejsze 

  Podsumowanie

  Dane Rezerwy Federalnej z badania gospodarki gospodarstw domowych i podejmowania decyzji z 2018 r. Ujawniły, że 40% Amerykanów stwierdziło, że miałoby problem z wymyśleniem 400 USD na nieoczekiwany wydatek. To nie pozostawia wiele miejsca na oszczędności. Wcześniejsze 

  Większość finansowych guru prawdopodobnie zgodzi się, że jeśli zaczniesz coś oszczędzać, to świetny pierwszy krok. Zaplanuj z czasem zwiększenie tej kwoty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy