Jak importować klucze prywatne

Category: Przy Użyciu
17 lutego 2021

Przed przeczytaniem tej strony użytkownicy powinni zauważyć, że manipulowanie kluczami prywatnymi ECDSA jest bardzo niebezpieczne i może skutkować utratą bitcoinów, nawet długo po imporcie. Zaleca się, aby poza samodzielnie wygenerowanymi adresami niestandardowymi użytkownicynigdy nieimportowali (ani nie eksportowali) kluczy prywatnych.

Zawartość
 • 1 Korzystanie z Blockchain.info
 • 2 Korzystanie z BIPS3 Używanie grzybni
  • 3.1 Częściowe wydatki z chłodni
  • 3.2 Importuj klucz z papierowego portfela 4 Korzystanie z bitcoind

   • 4.1 Uruchom klienta Bitcoin
   • 4.2 Odblokuj swój portfel4.3 Importuj klucze prywatne4.4 Czyszczenie
    • 4.4.1 Usuwanie kluczy
    • 4.5 Odniesienia Korzystanie z Blockchain.infoOd sierpnia 2012 r. Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem zaimportowania klucza prywatnego jest skorzystanie z usługi Mój portfel Blockchain.info. Po sukcesywnym zaimportowaniu za pomocą ekranu „Import / Eksport, bitcoiny przypisane do klucza prywatnego mogą zostać natychmiast wysłane na dowolny adres Bitcoin.Jest to niezwykle ryzykowne i nie zaleca się korzystania z Blockchain.info lub jakiejkolwiek usługi internetowej strony trzeciej do importowania kluczy prywatnych, ponieważ mogą ukraść Twoje BitCoiny, jeśli mają klucze. Najlepiej zaimportować je za pomocą bitcoind, jak opisano poniżej.

     Korzystanie z BIPSOd sierpnia 2013 r. BIPS umożliwia łatwy import klucza prywatnego przy użyciu programu Paper Wallet – Import. Użytkownik może wybrać ręczne wpisanie klucza prywatnego lub zeskanowanie kodu QR zawierającego klucz prywatny za pomocą aparatu. Użytkownik musi poczekać 6 potwierdzeń na dostęp do środków, a system opiera się na imporcie partii.Jest to niezwykle ryzykowne i nie zaleca się korzystania z BIPS lub jakiejkolwiek innej usługi online do importowania kluczy prywatnych, ponieważ mogą one ukraść Twoje BitCoiny, jeśli mają klucze. Najlepiej zaimportować je za pomocą bitcoind, jak opisano poniżej.

     Korzystanie z grzybniOpisane kroki dotyczą następujących ustawień:

     • Tryb eksportu włączony
     • Widok zbiorczy wyłączonyCzęściowe wydatki z chłodni

      Użyj tej funkcji, jeśli chcesz zachować środki w portfelu papierowym.

      1. Pobierz Mycelium ze sklepu Android Play lub przez iTunes.
      2. Naciśnij przycisk menu i wybierz „ChłodniaSkanuj kluczem prywatnymWybierz adres docelowyWybierz kwotę
       1. Naciśnij niebieski znacznik waluty u góry, aby przełączyć walutę.
       2. Wysłać!Po wydaniu klucz prywatny w pamięci jest niszczony, więc papierowy klucz prywatny pozostaje w pewnym stopniu bezpieczny. Mimo to najlepszą praktyką jest natychmiastowe przesłanie pozostałego salda do portfela papierowego, który został wygenerowany offline.

        Importuj klucz z papierowego portfela

        Użyj tej funkcji, jeśli chcesz zaimportować klucz prywatny, aby wszystkie środki były natychmiast dostępne do wydania.

        1. Pobierz Mycelium ze sklepu Android Play lub przez iTunes.
        2. Zarządzanie kluczamiNaciśnij niebieski symbol „+Skanuj kluczem prywatnymPo zaimportowaniu tego papierowego klucza prywatnego możesz rozważyć zniszczenie oryginału, aby nie można go było znaleźć, a środki zostały skradzione. Alternatywnie możesz zabezpieczyć go jako kopię zapasową offline.

         Korzystanie z BitcoindJeśli masz wersję 7 lub nowszą, jest to teraz trival.Zobacz: Jak zaimportować klucze prywatne v7 +

         Jeśli używasz chłodni, portfela papierowego lub generujesz adresy próżne, może być konieczne zaimportowanie klucza prywatnego. Od wersji Bitcoin-QT / bitcoind v0.6.0 możesz importować klucze prywatne za pomocą wbudowanego polecenia RPC importprivkey. Przed wersją 0.6.0 trzeba było polegać na narzędziu do manipulacji wallet.dat innej firmy, takim jak Pywallet.


         W tym artykule opisano, jak zaimportować klucz prywatny za pośrednictwem interfejsu API RPC programu bitcoind, który jest tematem dla zaawansowanych użytkowników.

         Pamiętaj, że importowanie klucza do Bitcoind i / lub Bitcoin-Qt może być niebezpieczne i nie jest zalecane, chyba że rozumiesz wszystkie szczegóły jego działania

         Uruchom klienta Bitcoin

         W przeciwieństwie do narzędzi do manipulacji portfelem innych firm, takich jak Pywallet, nie musisz zamykać klienta Bitcoin przed kontynuowaniem. Zamiast tego musisz uruchomić serwer bitcoind.

         • Zamknij bitcoin-qt i uruchom bitcoind -daemon w emulatorze terminala. Wersja bitcoind MUSI być taka sama jak bitcoin-qt!Bitcoin-QT domyślnie nie włącza swojego interfejsu RPC. Aby to włączyć:

          • Zamknij Bitcoin-QT i uruchom go ponownie za pomocąbitcoin-qt -server.Odblokuj swój portfel

           Jeśli masz zaszyfrowany portfel (zalecane), musisz go tymczasowo odblokować przed zaimportowaniem kluczy prywatnych. Poleceniem RPC do odblokowania zaszyfrowanego portfela jesthasłoportfela

           . Wpisanie tego bezpośrednio w terminalu bash pozostawi hasło do portfela bezpośrednio w historii bash, ale istnieje kilka technik, których możesz użyć, aby tego uniknąć. Po prostu dodaj spację przed poleceniem:

           Inną alternatywą jest użycie zmiennej bash:

           Importuj klucze prywatne

           Ostatnie polecenie odblokowało tymczasowo twój portfel na 120 sekund, w tym czasie musisz zaimportować klucze prywatne. Ponieważ klucze prywatne mogą być równie ważne jak hasło, możesz chcieć użyć tych samych technik, co powyżej, aby zapobiec ich zapisywaniu w historii basha (zmienna bash lub spacja przed poleceniem):

           Rozpoczął się proces importowania. Bitcoind ponownie przeskanuje dane całego bloku, aby upewnić się, że ten klucz nie był wcześniej używany. Ten proces zajmie od jednej do dwóch minut, w zależności od wydajności procesora. NIE przerywaj go przed zakończeniem!

           Aby uniknąć ponownego skanowania, wykonaj następujące czynności.

           Jeśli nie wystąpią żadne błędy, import zakończy się sukcesem, a użytkownicy Bitcoin-QT będą mogli natychmiast zobaczyć nowy adres w GUI. Jeśli chcesz zaimportować więcej kluczy, po prostu powtórz powyższe instrukcje. Obecnie nie ma polecenia importowania partii kluczy prywatnych, więc na zaimportowanie każdego klucza trzeba będzie poczekać minutę lub dwie.

           Sprzątanie

           Spowoduje to ponowne zablokowanie portfela (więc nie musisz czekać na przekroczenie limitu czasu)

           Te polecenia usuwają hasło i klucz prywatny z pamięci, jeśli użyłeś technikiodczytu. Jeśli uruchomiłeś bitcoind, będziesz musiał go zatrzymać, zanim Bitcoin-QT zacznie się ponownie:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy