Jak karty kredytowe z ubezpieczeniem wynajmu samochodów mogą zaoszczędzić duże pieniądze

17 lutego 2021

Przez lata wpadałem w panikę, ilekroć agent wynajmu samochodów pytał mnie: „Czy chcesz dodać ubezpieczenie?

Zawsze słyszałem, że to oszustwo… ale nie chciałem też, żeby mnie przeleciało, gdyby coś się stało. Jaki był właściwy wybór?

Na szczęście w końcu przeprowadziłem badania – i odkryłem, że moja karta kredytowa ma moje wsparcie, jeśli chodzi o ubezpieczenie wynajmu samochodu. Teraz mówię „nie z pewnością przy wypożyczalni.

Oto jak to działa.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wynajmu samochodu

Czy potrzebujesz ubezpieczenia samochodu?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że nie istnieje tylko jeden rodzaj ubezpieczenia wynajmu samochodu. Agent prawdopodobnie zaoferuje ci szereg opcji. Te dwa są najważniejsze:

 • Zrzeczenie się roszczeń z tytułu utraty lub kolizji (LDW lub CDW): Chociaż z technicznego punktu widzenia nie jest to „ubezpieczenie, zrzeczenie to obejmuje wypożyczony samochód w przypadku uszkodzenia, utraty lub kradzieży.
 • Odpowiedzialność: to ubezpieczenie chroni przed uszkodzeniem innych osób lub mienia.To, czy ich potrzebujesz, zależy w dużej mierze od osobistego ubezpieczenia samochodu – i kart kredytowych – które już masz.

  1. Jeśli jesteś właścicielem samochodu i masz pełne ubezpieczenie komunikacyjne , prawdopodobnie nie musisz też kupować. Twój regularny plan zwykle obejmuje wynajem, oprócz strat w użytkowaniu i innych opłat administracyjnych.

  Jak karta może pomóc: Niektóre karty kredytowe zapewniają podstawową ochronę i pozwalają całkowicie ominąć zwykłe ubezpieczenie, unikając odliczeń i podwyżek składek. Inne karty mają dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje przynajmniej wszystko, czego nie obejmuje Twoje ubezpieczenie.

  2. Jeśli jesteś właścicielem samochodu i masz tylko ubezpieczenie OC (a nie kolizji) , musisz kupić CDW, aby zabezpieczyć się przed kosztami szkód.

  W jaki sposób karta może pomóc: Jeśli ponosisz odpowiedzialność w ramach zwykłego ubezpieczenia, karta kredytowa może pokryć szkody, umożliwiając odrzucenie CDW.

  3. Jeśli nie jesteś właścicielem samochodu – a zatem nie masz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ani ubezpieczenia od kolizji musisz wykupić zarówno OC, jak i CDW. Chociaż agencje wynajmu samochodów są zobowiązane do posiadania minimalnego ubezpieczenia od odpowiedzialności w swoim stanie, prawdopodobnie nie wystarczyłoby to na pokrycie poważnego wypadku.

  Jak karta może pomóc: Karta może pokryć szkody, umożliwiając odrzucenie CDW. Aby pokryć odpowiedzialność, możesz wykupić polisę agencji wynajmu lub poszukać polisy ubezpieczeniowej nie będącej właścicielem.

  Wskazówka poufnaWypożyczalnia samochodów może również zaoferować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i rzeczy osobistych, które obejmuje rachunki medyczne i przedmioty w samochodzie. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie domu, najemcy lub podróżne, prawdopodobnie nie są one konieczne.

  Jak działa ubezpieczenie wynajmu samochodu za pomocą karty kredytowej?

  Wiele z najlepszych podróżniczych kart kredytowych zalicza ubezpieczenie wynajmu samochodu do swoich korzyści, ale znajdziesz je również na wielu kartach bez opłat rocznych. Aby kwalifikować się do ubezpieczenia samochodu w przypadku wynajmu karty kredytowej, musisz:

  • Zapłać za cały wynajem kartą kredytową.
  • Być wymienionym jako główny sterownik.Odrzuć zwolnienia agencji z odpowiedzialności za szkody.Następnie, jeśli coś stanie się z Twoim wypożyczonym samochodem, możesz złożyć reklamację za pomocą karty kredytowej. Korzyści zaczną obowiązywać przed lub po regularnym ubezpieczeniu samochodu, w zależności od tego, czy ochrona Twojej karty jest „podstawowa czy „dodatkowa.

   • Podstawowe: działa jako główne ubezpieczenie wynajmowanego samochodu, więc nawet nie skontaktujemy się z Twoją firmą ubezpieczeniową.

   • Wtórne: ma zastosowanie tylko wtedy, gdy Twoje standardowe ubezpieczenie samochodu zostało wyczerpane.Oczywiście preferowane jest podstawowe ubezpieczenie, ponieważ nie obejmuje twojego własnego ubezpieczenia. Oznacza to, że nie będziesz ryzykować płacenia odliczenia ani zwiększania składki.

    Chociaż Chase ma najwięcej opcji z podstawowym zasięgiem, jego zasady różnią się w zależności od karty. Na przykład ubezpieczenie wynajmu samochodu Chase Freedom jest drugorzędne, ale ubezpieczenie wynajmu samochodu Chase Sapphire Preferred jest podstawowe. Większość innych firm obsługujących karty kredytowe oferuje dodatkowe zabezpieczenie większości swoich kart.

    Warto jednak zauważyć, że większość drugorzędnych polis ubezpieczeniowych staje się podstawowymi w dwóch sytuacjach:

    • Jeśli nie masz własnego ubezpieczenia samochodu (ale pamiętaj, że obejmuje ono tylko szkody, a nie odpowiedzialność)
    • Jeśli podróżujesz w kraju, w którym Twoje zwykłe ubezpieczenie samochodu nie działaWskazówka poufnaChociaż ubezpieczenie wynajmu samochodów American Express jest zwykle drugorzędne, firma oferuje program o nazwie Premium Car Rental Protection. Pozwala na uiszczenie opłaty w wysokości 19,95–24,95 USD za każdym razem, gdy wynajmujesz samochód na okres do 42 dni podstawowego ubezpieczenia.

     Jak wybrać odpowiednią kartę kredytową do ubezpieczenia wynajmu samochodu?

     Ponieważ zasady każdej karty kredytowej są tak różne, zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po korzyściach lub skontaktowania się z działem obsługi klienta karty przed wypożyczeniem samochodu.

     Uzyskaj kopię polisy swojej karty w formie drukowanej lub online (i przeczytaj ją!) I koniecznie zadaj następujące pytania:

     • Jakie typy pojazdów są objęte gwarancją?W większości przypadków samochody ciężarowe i egzotyczne, specjalistyczne i luksusowe nie są objęte ubezpieczeniem wynajmu samochodu za pomocą karty kredytowej. Nie są też równorzędne wypożyczalnie samochodów, takie jak Zipcar. Godne uwagi wyjątki obejmują karty Citi i Amex, które często obejmują drogie samochody. Gwarancja wynajmu firmy Chase może również obejmować pojazdy z otwartymi łóżkami i motocykle.
     • Które kraje są objęte? Wiele polis ubezpieczeniowych karty kredytowej nie obejmuje niektórych krajów, takich jak Irlandia, Jamajka, Izrael, Włochy, Australia i Nowa Zelandia. Karty Citi i Chase często nie mają tych ograniczeń. Czy utrata możliwości użytkowania jest pokryta? Jeśli wynajęty pojazd zostanie uszkodzony lub zgubiony, agencja zwykle pobiera opłatę za „utratę możliwości użytkowania podczas naprawy lub wymiany. Karty Visa zwykle pokrywają te opłaty; inne karty są różne. Jak długo mam ubezpieczenie? Większość kart kredytowych zapewnia gwarancję na okres wypożyczenia od 15 do 30 dni.Ucz się więcejCzy nadal jestem objęty ubezpieczeniem, jeśli wykorzystam punkty lojalnościowe do zakupu wypożyczalni?Na przykład niektóre karty Chase, które zdobywają punkty Ultimate Rewards (jak te poniżej), umożliwiają posiadaczom kart wykorzystanie nagród do pokrycia opłaty za wynajem, a jednocześnie otrzymują ubezpieczenie. Z drugiej strony, niektóre karty mogą wymagać użycia karty do opłacenia całego wynajmu przed uzyskaniem uprawnienia do ubezpieczenia. Zawsze skonsultuj się z wystawcą, aby w pełni zrozumieć warunki.

      4 najlepsze karty kredytowe z ubezpieczeniem wynajmu samochodu

      Jeśli chodzi o ubezpieczenie wynajmu samochodu, wyróżniają się niektóre firmy obsługujące karty kredytowe. Wszystkie nasze ulubione typy pochodzą od Chase.

      Następujące karty Travel Rewards zapewniają podstawową ochronę ubezpieczeniową, nie mają ograniczeń krajowych, oferują ubezpieczenie wynajmu samochodu do 31 dni i pokrywają opłaty za utratę użytkowania. A jeśli wykorzystasz punkty Ultimate Rewards, aby zarezerwować wypożyczenie, nadal otrzymasz ochronę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy