Jak kwalifikować się do odliczenia podatku dochodowego

Category: Ulga Podatkowa
17 lutego 2021

Więcej w aktualnościach

FS-2020-01, styczeń 2020

Ulga podatkowa na podatek dochodowy (EITC) to wsparcie finansowe dla rodzin o niskich lub umiarkowanych dochodach. Miliony pracowników mogą po raz pierwszy zakwalifikować się w tym roku ze względu na zmiany ich stanu cywilnego, rodzicielskiego lub majątkowego. EITC to zwrot podatku. Oznacza to, że pracownicy mogą odzyskać pieniądze, nawet jeśli nie są winni podatku. W zeszłym roku około 25 milionów podatników otrzymało około 61 miliardów dolarów w ramach EITC.

IRS wzywa pracowników, którzy zarobili 55 552 USD lub mniej w 2019 r., Aby sprawdzili, czy kwalifikują się. Obejmuje to osoby, które pracują dla kogoś innego i tych, którzy mają własną firmę lub gospodarstwo rolne. Jednym ze sposobów, w jaki mogą sprawdzić, czy się kwalifikują, jest skorzystanie z Asystenta EITC na IRS.gov. Korzystanie z Asystenta EITC pomaga podatnikom, ponieważ EITC jest skomplikowane i obowiązuje wiele specjalnych zasad.

Aby to zrobić dobrze, IRS zachęca pracowników do płacenia podatków za pomocą programu IRS Free File, wybierając zaufanego doradcę podatkowego lub w lokalnej bezpłatnej witrynie podatkowej.

Limity kredytu na rok podatkowy 2019

Wysokość EITC różni się w zależności od dochodu, statusu zgłoszenia i wielkości rodziny. Osoby, które się kwalifikują, mogą otrzymać kredyt w wysokości do:

 • 529 $ bez kwalifikujących się dzieci
 • 3,526 $ z jednym kwalifikującym się dzieckiem5828 $ z dwójką kwalifikujących się dzieci6,557 $ z trojgiem lub więcej kwalifikujących się dzieciW zeszłym roku średnia kwota EITC wyniosła 2504 USD.

  Kwalifikacja do EITC

  Aby się zakwalifikować, pracownicy muszą mieć zarobiony dochód i skorygowany dochód brutto w określonych granicach oraz spełniać pewne podstawowe zasady. Następnie pracownik musi spełnić wymagania dla osób bez dziecka kwalifikującego się lub mieć dziecko, które spełnia wszystkie zasady dotyczące dzieci kwalifikujących się.

  Tylko jedna osoba może ubiegać się o to samo kwalifikujące się dziecko

  Jeśli dziecko spełnia zasady kwalifikujące się dla więcej niż jednej osoby, tylko jedna osoba może złożyć wniosek o EITC. Ponadto, jeśli dziecko kwalifikuje się zarówno jako rodzic, jak i osoba niebędąca rodzicem, osoba niebędąca rodzicem może otrzymać kredyt tylko wtedy, gdy ma wyższy AGI niż którykolwiek z rodziców dziecka. Po zastosowaniu zasad rozstrzygania remisów osoba, która nie ubiega się o kwalifikujące się dziecko, może ubiegać się o EITC bez kwalifikującego się dziecka, o ile spełnione są wszystkie inne wymagania.

  Opłata bojowa jest zwykle zwolniona z podatku, nie jest wliczona w AGI

  Zgodnie ze specjalną zasadą ci, którzy otrzymują wynagrodzenie bojowe, mogą zdecydować się na zaliczenie go do dochodu podlegającego opodatkowaniu przy obliczaniu kwoty EITC. Może to zwiększyć kwotę EITC, ale nie musi. Zwykle wynagrodzenie bojowe jest zwolnione z podatku. IRS zachęca osoby otrzymujące wynagrodzenie bojowe do obliczania podatków w obie strony, aby mieć pewność, że uzyskają jak największe korzyści. Istnieją również specjalne zasady dla osób o określonych dochodach z tytułu niepełnosprawności i członków duchowieństwa.

  Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do IRS.gov/eitc w sekcji Kto się kwalifikuje lub skorzystaj z Asystenta EITC.

  Numery ubezpieczenia społecznego wymagane dla wszystkich

  IRS przypomina podatnikom, aby przed złożeniem zeznania upewnili się, że mają ważny numer ubezpieczenia społecznego dla siebie, małżonka w przypadku składania wspólnego zeznania oraz każdego kwalifikującego się dziecka. Dla większości osób termin zwrotu to 15 kwietnia 2020 roku. Większość podatników może przedłużyć termin składania zeznania podatkowego za rok 2019 do 15 października 2020 roku, składając wniosek o automatyczne przedłużenie w IRS do 15 kwietnia. Istnieją specjalne zasady dla wojska lub osób przebywających poza krajem.

  Termin zwrotu kosztów dla osób zgłaszających EITC i ACTC

  Zgodnie z prawem IRS nie może wydawać zwrotów podatku przed połową lutego za zeznania podatkowe wymagające EITC lub dodatkowej ulgi podatkowej na dzieci (ACTC). IRS musi zatrzymać cały zwrot – nawet część niezwiązaną z EITC lub ACTC. Pomaga to zapewnić podatnikom zwrot, na jaki zasługują, i daje agencji więcej czasu na wykrywanie błędów i oszustw oraz zapobieganie im.

  Gdzie jest mój zwrot pieniędzy? na IRS.gov, a aplikacja IRS2Go zostanie zaktualizowana o przewidywane daty wpłat dla większości wczesnych podmiotów składających wnioski o zwrot środków EITC / ACTC do 22 lutego. Dlatego osoby składające wnioski EITC / ACTC nie zobaczą aktualizacji swojego statusu zwrotu przez kilka dni po 15 lutego. oczekuje, że większość zwrotów związanych z EITC lub ACTC będzie dostępna na rachunkach bankowych podatników lub na kartach debetowych do pierwszego tygodnia marca, jeśli zdecydują się na bezpośredni depozyt i nie ma innych problemów z ich zwrotem podatkowym. Sprawdź Where’s My Refund, aby uzyskać spersonalizowaną datę zwrotu.

  Unikaj błędów

  Podatnicy są zawsze odpowiedzialni za prawidłowość własnego zeznania, nawet jeśli sporządza go ktoś inny. Ponieważ EITC jest złożona, wiele osób twierdzi, że popełnia błędy. Pracownicy powinni otrzymać pomoc, jeśli nie są pewni, czy się do nich kwalifikują. Typowe błędy obejmują:

  • Wniosek o dziecko, które nie spełnia wszystkich czterech testów dla kwalifikującego się dziecka: wiek, miejsce zamieszkania w USA, związek i wspólny powrót.
  • Zgłoszenie jako osoba samotna lub głowa rodziny w przypadku małżeństwa.Zgłaszanie nieprawidłowych kwot przychodów lub wydatków.Brakujący lub nieprawidłowy numer SSN dla siebie, współmałżonka lub kwalifikujących się dzieci.Zgłoszenie się do EITC przez pomyłkę może mieć trwały wpływ

   Złożenie zeznania podatkowego z błędem w roszczeniu EITC może:

   • Opóźnij część zwrotu EITC do czasu, aż IRS naprawi błąd. Opóźnienie może potrwać kilka miesięcy.
   • Skłonić IRS do odmówienia całości lub części EITC. W takim przypadku podatnik:
    • Musi zwrócić kwotę EITC zapłaconą omyłkowo wraz z odsetkami.
    • Może być konieczne złożenie formularza 8862, Informacje dotyczące ubiegania się o niektóre kredyty po odmowie przyznania, aby ponownie ubiegać się o EITC.Może zostać pozbawiony możliwości ubiegania się o EITC przez następne dwa lata, jeśli błąd wynika z lekkomyślnego lub celowego lekceważenia zasad.Może otrzymać zakaz ubiegania się o EITC przez następne dziesięć lat, jeśli błąd wynika z oszustwa. Pracownicy powinni pomóc swoim sporządzającym prawidłowo złożyć zeznanie

     Kiedy podatnik płaci komuś za przygotowanie deklaracji, na sporządzającym deklarację i firmie, dla której pracuje, spoczywa dodatkowa odpowiedzialność, aby upewnić się, że zeznanie jest prawidłowe. Oczekuj, że każdy przygotowujący się, płatny lub nie, zada wiele pytań. Pomóż swojemu przygotowującemu, odpowiadając na wszystkie pytania i przynosząc wszystkie dokumenty potrzebne sporządzającemu do prawidłowego zwrotu. Dowiedz się, jakie dokumenty przynieść, odwiedzając IRS.gov/eitc.

     Jak ubiegać się o EITC

     Aby ubiegać się o EITC, podatnicy muszą złożyć formularz 1040. Jeśli podatnik występuje o EITC z kwalifikującym się dzieckiem, musi również wypełnić i dołączyć załącznik EIC do zeznania podatkowego. Harmonogram EIC dostarcza IRS informacji o kwalifikującym się dziecku lub dzieciach, w tym ich imionach, wieku, numerach SSN, pokrewieństwie z podatnikiem i czasie, przez jaki mieszkały z podatnikiem w ciągu roku.

     Pismo od IRS

     W niektórych przypadkach podatnik może otrzymać pismo od IRS z prośbą o dodatkowe informacje. Aby uniknąć dalszych opóźnień w zwrocie środków, powinni niezwłocznie odpowiedzieć. Jeśli potrzeba więcej czasu na pełną odpowiedź lub jeśli podatnik potrzebuje pomocy, ważne jest, aby zadzwonił pod numer telefonu podany w liście. Aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące odpowiedzi na te listy, przejdź do IRS.gov/eitc, gdzie znajduje się sekcja Otrzymane powiadomienie.

     Jak uzyskać bezpłatną pomoc podatkową

     Podatnicy mogą sprawdzić, czy kwalifikują się do EITC, korzystając z narzędzia EITC Assistant na IRS.gov. Informacje o tym, kto się kwalifikuje, jak złożyć wniosek i nie tylko, znajdziesz na IRS.gov/eitc.

     Osoby, które mogą kwalifikować się do EITC, powinny rozważyć bezpłatne usługi przygotowania podatku. Wiele organizacji zapewnia bezpłatne przygotowanie zeznań podatkowych w tysiącach miejsc dla wolontariuszy w całym kraju dla osób o dochodach poniżej 56 000 USD oraz dla starszych lub niepełnosprawnych podatników.

     Program Volunteer Income Tax Assistance (VITA) oferuje bezpłatne przygotowanie podatkowe dla podatników o niskich i średnich dochodach. Aby znaleźć najbliższą witrynę VITA, podatnicy mogą skorzystać z narzędzia VITA / TCE Locator Tool na stronie IRS.gov/vita.

     Doradztwo podatkowe dla osób starszych (TCE) oferuje priorytetową pomoc osobom w wieku 60 lat i starszym. Aby znaleźć witrynę TCE, podatnicy mogą odwiedzić stronę internetową lokalizatora AARP.

     Wojskowi pełniący służbę czynną i ich rodziny mogą otrzymać bezpłatną pomoc w przygotowaniu podatkowym w placówkach VITA na terenie swoich obiektów. Wolontariusze mogą zająć się kwestiami podatkowymi związanymi z wojskiem.

     Pracownicy kwalifikujący się do EITC mogą również skorzystać z bezpłatnego programu do przygotowywania podatków i składania wniosków elektronicznych, IRS Free File, dostępnego tylko na stronie IRS.gov/freefile. Free File to partnerstwo publiczno-prywatne, które zapewnia bezpłatny sposób składania federalnego zeznania podatkowego za pomocą markowego oprogramowania lub formularzy online. Darmowe oprogramowanie do plików jest teraz dostępne dla milionów osób i rodzin, które zarabiają 69 000 USD lub mniej. Niektórzy partnerzy Free File oferują również bezpłatne składanie zeznań podatkowych.

     Poza IRS Free File, wielu innych dostawców oprogramowania do e-plików i specjalistów podatkowych również świadczy bezpłatne usługi dla podatników o niskich dochodach.

     EITC i inne programy świadczeń

     Zwroty otrzymane z EITC lub jakiekolwiek inne ulgi podatkowe nie są wykorzystywane do określenia kwalifikowalności do jakiegokolwiek federalnego lub federalnego programu pożytku publicznego, takiego jak Medicaid, Supplemental Security Income (SSI), Supplemental Nutrition Assistance Program (bony żywnościowe), osoby o niskich dochodach mieszkania lub większość płatności z tytułu tymczasowej pomocy dla potrzebujących rodzin (TANF). Osoby, które oszczędzają ulgę podatkową na dłużej niż 30 dni, powinny skontaktować się ze swoim stanowym, plemiennym lub lokalnym koordynatorem ds. Świadczeń, aby dowiedzieć się, czy ich świadczenia liczą się jako aktywa.

     Zasiłki dla bezrobotnych nie są dochodami i nie można ich wykorzystać do ubiegania się o EITC. Są one jednak dochodem podlegającym opodatkowaniu i mogą wpływać na wysokość EITC, jaką osoba może otrzymać.

     Zakwalifikować się do EITC?

     Zobacz, jakie inne ulgi podatkowe mogą być dostępne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy