Jak obniżyć kredyt hipoteczny o dziesięć lat

Category: Cały Okres
17 lutego 2021

Jak zmniejszyć mój kapitał hipoteczny

Kupno domu to jeden z największych zakupów, jakich dokonasz w życiu, a Twoim pierwszym celem będzie prawdopodobnie uzyskanie najlepszej możliwej oferty. Jednak gdy już będziesz właścicielem domu, możesz przestać myśleć o tym, ile faktycznie zapłacisz w okresie spłaty kredytu hipotecznego. W niektórych przypadkach zapłacisz od 75 do 100 procent ceny zakupu z powodu odsetek od kredytu hipotecznego. Obcięcie 10 lat kredytu hipotecznego znacznie obniży całkowity koszt, zmniejszając duże odsetki. Istnieje kilka strategii, których możesz użyć, aby zgolić te 10 lat.

Krok 1

Przyspiesz swój harmonogram płatności. Skontaktuj się z pożyczkodawcą i poproś o wypłatę co dwa tygodnie. Pod koniec każdego roku zapłacisz całą dodatkową wypłatę z powodu okazjonalnego pięciotygodniowego miesiąca. Pozwoli to zaoszczędzić 10 lat 30-letniej pożyczki.

Krok 2

Przekazuj tylko regularne spłaty kwoty głównej przez cały okres spłaty pożyczki. Wysyłanie osobnego czeku oznaczonego jako „tylko główna miesięcznie, kwartalnie lub corocznie pomoże zmniejszyć łączny kredyt hipoteczny. Określ, jaką kwotę chcesz co roku doliczyć do kwoty głównej, oprócz swoich regularnych płatności, i podziel tę kwotę na częstotliwość wysyłania płatności każdego roku. Na przykład, jeśli zdecydujesz się wysłać 4000 USD rocznie na płatności „tylko kapitał i zamierzasz płacić kwartalnie, za każdym razem wyślesz 1000 USD. Jeśli jednak zamierzasz płacić miesięcznie, płatności powinny wynosić 333,33 USD za każdym razem.

Krok 3

Zastosuj deklaracje podatkowe do kredytu hipotecznego. Jeśli co roku otrzymujesz zwrot pieniędzy, powinieneś rozważyć zastosowanie go w całości do kredytu hipotecznego. Ponownie, ważne jest, aby wysłać pieniądze czekiem oddzielnie od zwykłej miesięcznej płatności i wyraźnie oznaczyć je jako jedyną płatność główną. Każdy rok, w którym wysyłasz zwrot podatku do firmy udzielającej kredytów hipotecznych, może pomóc skrócić okres spłaty pożyczki o 10 lat, w zależności od kwoty zwrotu.

Krok 4

Refinansuj i przeznacz pieniądze na hipotekę. Jeśli kupiłeś dom, gdy stopy procentowe były stosunkowo wysokie, a obecnie są znacznie niższe, możesz refinansować, a następnie co miesiąc dokonywać pierwotnej płatności. W okresie obowiązywania 30-letniej pożyczki zmniejszysz sumę o około 10 lat.

Krok 5

Weź granicę. Przybycie granicy i zastosowanie jego miesięcznej raty czynszu do pożyczki jako jedynej spłaty głównej pomoże obniżyć kredyt hipoteczny o co najmniej 10 lat w okresie spłaty kredytu. Upewnij się, że masz pisemną umowę z granicą, aby każda ze stron wiedziała, czego się oczekuje.

Więcej artykułów

W jaki sposób naliczana jest nadpłata kredytu hipotecznego? →

Dokonaj dodatkowej spłaty kredytu hipotecznego w celu odliczenia podatku →

O ile spłaty dwutygodniowe skracają 30-letni kredyt hipoteczny? →

  • Wall Street Journal Market Watch: Refinansowanie kredytu hipotecznego może obniżyć kosztyCandace Webb pisze zawodowo od 1989 roku. Pracowała jako dziennikarka w pełnym wymiarze godzin, a także współpracowała z gazetami metropolitalnymi, w tym „Tennessean. Pracowała również jako zastępca redaktora w magazynie „Nashville Parent. Webb posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie dziennikarstwa oraz nieletni w biznesie na Uniwersytecie Stanowym w San Jose.

  • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy