Jak obniżyć raty kredytu studenckiego

Jak obniżyć raty kredytu studenckiego
Category: Każdego Miesiąca
16 października 2020

Dowiedz się, jak obniżyć raty kredytu studenckiego, korzystając z poniższych opcji.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Gdy pożyczkobiorcy stwierdzą, że spłata pożyczki studenckiej pochłania zbyt dużą część ich wypłat, być może będą musieli znaleźć sposób na obniżenie raty kredytów studenckich. Obniżenie rat kredytu studenckiego może zwolnić pieniądze, które kiedyś nie były dostępne.

W tym artykule omówimy wiele możliwości zmniejszenia spłat kredytu studenckiego.

Na tej stronie :

Refinansowanie kredytu studenckiego

Aby obniżyć raty kredytu studenckiego, kredytobiorcy mogą rozważyć refinansowanie kredytu studenckiego.

Refinansowanie pożyczki studenckiej jest popularnym sposobem na obniżenie płatności, a wielu pożyczkobiorców federalnych decyduje się na przejście na pożyczkodawcę prywatnego w celu uzyskania bardziej konkurencyjnej stawki. Podczas refinansowania możesz skonsolidować wiele federalnych i / lub prywatnych pożyczek studenckich w jedną nową pożyczkę prywatną.

Otrzymując niższe oprocentowanie, pożyczkobiorcy mogą zaoszczędzić na całkowitych odsetkach zapłaconych od ich pożyczek. Kredytobiorcy mają również możliwość wydłużenia terminów spłaty, obniżając miesięczne raty. Zwróć uwagę, że jeśli przedłużysz okres spłaty, możesz w końcu zapłacić więcej odsetek przez cały okres spłaty pożyczki, nawet jeśli otrzymasz niższe oprocentowanie.

Aby kwalifikować się do refinansowania pożyczki studenckiej, pożyczkobiorcy powinni starać się dokonywać terminowych spłat wszystkich swoich pożyczek, ponieważ ich ocena kredytowa i historia pożyczek będą brane pod uwagę przy określaniu ich uprawnień i stawki. Inną kluczową wartością, na którą zwrócą uwagę pożyczkodawcy, jest dochód wnioskodawcy.

Pamiętaj, że refinansując federalne pożyczki studenckie, stracisz pewne korzyści, takie jak dostęp do federalnych programów umarzania pożyczek studenckich i planów spłaty uzależnionych od dochodów.

Konsolidacja kredytów studenckich

Inną popularną opcją, na którą kredytobiorcy mogą zdecydować się na obniżenie spłat kredytów studenckich, jest konsolidacja. Konsolidując kredyty studenckie, łączysz wiele sald pożyczek w jedną łatwą w zarządzaniu pożyczkę.

Konsolidacja jest dobrym wyborem dla niektórych pożyczkobiorców, ponieważ daje im większą elastyczność, często pozwalając im wybrać termin spłaty miesięcznej spłaty.

Jest to również dobre, aby ułatwić miesięczny proces opłacania rachunków. Kiedy dana osoba ma wiele pożyczek do spłaty każdego miesiąca, może to być mylące i łatwo przeoczyć płatność, która może prowadzić do spadku jej zdolności kredytowej. To może nie wydawać się wielkim problemem, ale konsumenci powinni mieć jak najwyższą ocenę kredytową, ponieważ może to zaoszczędzić im pieniądze na wszystkim, od kredytów hipotecznych po ubezpieczenia.

Istnieje federalna bezpośrednia pożyczka konsolidacyjna dostępna na federalne pożyczki studenckie z Departamentu Edukacji. Istnieją również prywatne pożyczki konsolidacyjne dostępne za pośrednictwem prywatnych pożyczkodawców, co jest tym samym, co refinansowanie.

Programy spłaty uzależnione od dochodów

Ci, którzy nie zarabiają dużo pieniędzy na wczesnym etapie kariery, mogą rozważyć plany spłaty uzależnione od dochodów. Ten rodzaj planu pomaga obniżyć minimalną miesięczną płatność. Może to oznaczać różnicę między brakiem wystarczającej kwoty, aby spłacić niezbędne płatności każdego miesiąca, a możliwością jej zapłacenia i nadal stać na jedzenie.

W przypadku tego rodzaju planu spłaty miesięczna rata pożyczkobiorcy jest oparta na procencie jego dochodu do dyspozycji. Można również uwzględnić wielkość rodziny i wszelkie zwykłe wydatki, takie jak względy medyczne. Po pewnym okresie pożyczki, często 20 lub 25 lat, wszelkie pozostałe saldo zostaje umorzone. Oto informacje o czterech z tych programów.

  • Płać jak zarabiasz (PAYE): Nie wszyscy pożyczkobiorcy kwalifikują się do tego programu; zależy to od tego, kiedy po raz pierwszy zaciągnęli federalne pożyczki studenckie. Zgodnie z tym planem miesięczna rata pożyczkobiorcy jest ograniczona do 10 procent jego dochodu uznaniowego. ( Czytaj więcej : przewodnik PAYE)
  • Zmieniona płać w miarę zarabiania (REPAYE): Ta alternatywa dla PAYE jest dostępna dla pożyczkobiorców bez względu na to, kiedy otrzymali pierwsze pożyczki federalne. Pozwala również pożyczkobiorcom na ograniczenie miesięcznych płatności do nie więcej niż 10 procent ich dochodu uznaniowego. ( Czytaj więcej : przewodnik REPAYE)
  • Spłata w oparciu o dochody (IBR): W tym planie miesięczna rata pożyczkobiorcy pożyczki studenckiej jest ograniczona do 10 lub 15 procent ich uznaniowego miesięcznego dochodu, w zależności od tego, kiedy pożyczka została udzielona. Ci, którzy zaciągnęli pożyczki studenckie przed 1 lipca 2014 roku, zapłacą 10 proc. Ci, którzy zaciągnęli swoją pierwszą pożyczkę po tej dacie, mają limit 15 proc. ( Czytaj więcej : przewodnik IBR)
  • Spłata zależna od dochodów (ICR): Obliczenia dla tego planu są nieco trudniejsze niż w przypadku innych. Miesięczna rata danej osoby w ramach tego programu jest mniejsza od 20 procent jej dochodu uznaniowego lub kwoty, którą zapłaciłaby w ramach planu stałej spłaty w okresie 12 lat.

Bez względu na to, do którego z czterech programów osoba się kwalifikuje, w ramach planów spłaty uzależnionych od dochodów jej miesięczna wypłata nie przekroczy tego, co byłby w ramach 10-letniego standardowego planu spłaty. To dobra wiadomość dla kredytobiorców, którzy w pierwszych latach swojej kariery spodziewają się ogromnej podwyżki płac.

Jeśli mają pensję na poziomie podstawowym, ale szybko awansują do sześciocyfrowego dochodu, ta opcja może być dla nich dobra. Ich miesięczna płatność wzrośnie, ale obowiązujące maksymalne limity zapewnią, że nie zostaną ukarani za znacznie większe zarobki.

Inne plany spłaty federalnych pożyczek studenckich

Rozszerzony plan spłaty oferowany dla kwalifikujących się pożyczek federalnych umożliwia pożyczkobiorcom rozłożenie spłat na okres do 25 lat. Dłuższe spłacanie pożyczek studenckich nie zawsze jest świetną opcją, ale zapewnia niższe spłaty niż pożyczkobiorcy otrzymaliby w ramach planów standardowych i stopniowanych. To może być atrakcyjna opcja dla kogoś, kto ma wysokie miesięczne wydatki, które musi pokryć.

Aby kwalifikować się do tego programu, pożyczkobiorca pożyczki bezpośredniej nie może mieć niespłaconego salda pożyczki bezpośredniej na dzień 7 października 1998 r. Lub w dniu otrzymania pożyczki bezpośredniej po tej dacie. Ponadto muszą mieć obecnie ponad 30 000 USD w pożyczkach bezpośrednich.

Kredytobiorcy FFEL mogą kwalifikować się do przedłużonego planu spłaty. Nie mogą również mieć niespłaconego salda pożyczki FFEL na dzień 7 października 1998 r. Lub w dniu otrzymania pożyczki po 7 października 1998 r. Muszą mieć co najmniej 30 000 USD niespłaconych pożyczek FFEL.

Stopniowy plan spłaty daje pożyczkobiorcom możliwość niższych płatności, które rosną co dwa lata. To dobry wybór dla osób, które mają teraz niskie dochody, ale uważają, że ich wypłaty będą stale rosły w nadchodzących latach.

Płatności te są dokonywane na okres do 10 lat lub od 10 do 30 lat w przypadku kredytów konsolidacyjnych.

Inne możliwe opcje

Opcje, które już omówiliśmy, to najlepszy sposób na obniżenie raty kredytu studenckiego pożyczkobiorcy. Jednak pożyczkobiorca może rozważyć inne sposoby, takie jak rozmowa z pracodawcą o specjalnych programach spłaty kredytów studenckich lub rozmowa z bankiem, aby sprawdzić, czy mają jakieś atrakcyjne opcje obniżenia spłaty zadłużenia studenckiego.

Podsumowanie

Pożyczkobiorcy, którzy dopiero zaczynają zdawać sobie sprawę, jak niewielkie będą ich wypłaty po uwzględnieniu spłat kredytu studenckiego, powinni wziąć głęboki oddech i trochę się zrelaksować. Są inne możliwości niż życie na niczym innym jak makaron ramen przez następne 10 lat lub praca 80 godzin tygodniowo.

Istnieje kilka sposobów obniżenia miesięcznej raty kredytu studenckiego. Jednak przed przystąpieniem do refinansowania i konsolidacji pożyczkobiorcy powinni porozmawiać ze swoim podmiotem obsługującym pożyczki i przeanalizować wszystkie dostępne opcje, aby upewnić się, że zawierają najlepszą możliwą ofertę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy