Jak otworzyć firmowe konto bankowe

17 lutego 2021

Jak otworzyć firmowe konto bankowe

Otwarcie konta biznesowego to kluczowy krok początkowy dla wszystkich nowych właścicieli firm. Zaleca się, zarówno ze względów podatkowych, jak i zobowiązań, aby właściciele małych firm utrzymywali jasne rozgraniczenie finansów osobistych i finansów firmy. Biznesowe konta bankowe pozwalają na to z łatwością.

Oddzielne konto firmowe ułatwi również dokumentowanie codziennych transakcji i umożliwi budowanie kredytu w imieniu firmy.

Najpierw musisz się zorganizować i zebrać materiały dla banku. Oto, czego potrzebujesz, aby rozpocząć i otworzyć nowe firmowe konto bankowe.

Utwórz nazwę firmy

Pierwszym krokiem do otwarcia firmowego konta bankowego jest wybranie oficjalnej nazwy firmy. Wielu dostawców usług dla małych firm, takich jak kancelarie prawne lub doradcy podatkowi, wybierze nazwisko właściciela i tożsamość certyfikatu zawodowego, na przykład „Law Offices of John K. Smith, Esquire.

Mniej formalne firmy wymagają mniej formalnych nazw, więc użyj wyobraźni, aby wybrać coś, co oddaje istotę Twojej nowej firmy. Zanim wybierzesz nazwę firmy, możesz sprawdzić online, czy ta nazwa już istnieje, używając prostego wyszukiwania w internecie. Rozsądnie jest również przeprowadzić ewentualne wyszukiwanie nazwy domeny za pomocą bazy danych WHOis lub innego renomowanego źródła przed sfinalizowaniem nazwy firmy.

Pomyśl, czy ma sens podążanie za fikcyjną nazwą „Doing Business As (DBA). Nazwa DBA będzie wymagać zarejestrowania tej nazwy w państwie. Bank będzie wymagał potwierdzenia tej rejestracji, a także potwierdzenia adresu Twojej firmy przed założeniem konta bankowego w ramach DBA.

Wybierz strukturę biznesową

Teraz, gdy masz już nazwę firmy, czas wybrać prawną strukturę biznesową. Twoja struktura biznesowa będzie miała wpływ na płatności podatków, finansowanie i potencjalną odpowiedzialność za długi biznesowe w przypadku postępowania sądowego, dlatego ważne jest, aby się temu przyjrzeć.

Istnieje kilka opcji struktury biznesowej do rozważenia:

  1. Działalność jednoosobowa : firma należąca do jednej osoby.
  2. Partnerstwo: Dwie (lub więcej) osoby są właścicielami firmy.
  3. Tradycyjna korporacja („C Corp.): „C Corp jest niezależną jednostką do celów prawnych i podatkowych. Struktura korporacyjna generalnie chroni właścicieli firm przed osobistą odpowiedzialnością z tytułu długów biznesowych.
  4. Korporacja „S. „S Corp to inna klasa korporacji niż „C Corp. Utworzenie „S Corp wymaga specjalnych wymagań ze względu na unikalną strukturę podatkową.
  5. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością („LLC) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być pojedynczym właścicielem lub spółką, która zapewnia właścicielom firm pewną ochronę przed odpowiedzialnością osobistą.

Każda struktura biznesowa ma zalety i wady. Twoja firma będzie wyjątkowa, a wiedza, która struktura jest najlepsza, wymaga analizy i fachowej porady. Zapoznaj się z naszym artykułem Struktura prawna firmy, aby uzyskać bardziej szczegółowe podsumowanie różnych struktur biznesowych.

Zarejestruj swoją firmę

Po wybraniu nazwy i struktury firmy banki wymagają formalnego zarejestrowania firmy, zanim utworzą firmowe konto bankowe lub pozwolą ubiegać się o firmową kartę kredytową.

Rejestracja firmy obejmuje cztery podstawowe kroki: 1) Wybierz strukturę biznesową i złóż odpowiednie dokumenty; 2) Zarejestruj oficjalną nazwę swojej firmy; 3) Zarejestruj firmę w swoim stanie i IRS; 4) Wystąp o obowiązkowe licencje lub zezwolenia biznesowe.

Wykonaj swoje badania i przygotuj dokumenty

Niektóre banki oferują lepsze warunki niż inne, więc poszukaj najlepszego konta biznesowego. Niektóre banki okresowo oferują promocje, takie jak zachęty gotówkowe do ustanowienia bezpośredniego depozytu lub bezpłatne sprawdzanie z minimalnym saldem. Przyjrzyj się szczegółom i wybierz opcje, które przemawiają do Ciebie i oferują wartość.

Wymagania dotyczące dokumentacji dla firmowego konta bankowego różnią się w zależności od rodzaju działalności. Osoba prowadząca działalność gospodarczą zazwyczaj będzie mogła otworzyć firmowe konto bankowe z numerem identyfikacji podatkowej i numerem ubezpieczenia społecznego. LLC będzie musiała przedstawić bankowi swój numer identyfikacji podatkowej, a także umowę operacyjną. Korporacje będą jednak miały bardziej rygorystyczne normy i będą wymagać potwierdzenia umowy spółki oraz świadectwa dobrej reputacji.

Przygotuj wszystkie potrzebne materiały i przynieś je na spotkanie w banku. Warto również przynieść biznesplan i aktualne informacje finansowe, które mogą być przydatne przy otwieraniu biznesowej linii kredytowej.

Umów się na spotkanie w banku

Tutaj jesteś, dzień konta! Spotkaj się z bankierem biznesowym i wyjaśnij, że Twoim celem jest założenie konta firmowego pod nową nazwą firmy. Wyjaśnij, że chcesz, aby to konto było używane do wszystkich rozliczeń biznesowych, wydatków i listy płac.

Aby uniknąć napływu środków, które mogą osobiście obciążać Cię zobowiązaniami biznesowymi, Twoje konto firmowe powinno być wyraźnie oddzielone od wszelkich kont osobistych, które posiadasz w tej samej instytucji bankowej. Aby to osiągnąć, należy go zarejestrować wyłącznie pod nazwą firmy, w miarę możliwości z oddzielnym numerem telefonu i numerem EIN przeznaczonym tylko do celów biznesowych (9-cyfrowy numer nadawany przez Internal Revenue Service).

Poproś o firmową kartę kredytową, aby zwiększyć swój kredyt

W momencie otwierania firmowego konta bankowego należy również poprosić o firmową kartę kredytową. Ta karta może być używana na wydatki służbowe, powstrzymaj się tylko od użytku osobistego. Użyj karty na wydatki małej firmy i spłacaj ją co miesiąc, aby zbudować kredyt.

Jeśli niezabezpieczona karta kredytowa nie jest dostępna w momencie otwierania konta firmowego, załóż konto z zabezpieczoną kartą. Zabezpieczona karta może pomóc osobom o słabych lub niewielkich kredytach w zbudowaniu historii kredytowej. Jest obsługiwany przez środki, które wpłacasz na konto, więc możesz go używać jak karty debetowej z dostępnymi środkami.

Otworzyłeś konto i zabezpieczyłeś linię kredytową. Następnym krokiem jest śledzenie raportów kredytowych. Prostym sposobem na to jest zarejestrowanie się w biurach informacji kredytowej, Experian i Equifax, i otwarcie pliku kredytowego. Na koniec musisz ustawić numer DUNS od Dun & Bradstreet. Celem numeru DUNS jest identyfikacja i śledzenie Twojej firmy.

Po otwarciu konta firmowego konieczne jest oddzielenie kont osobistych i finansów firmy. Jesteś teraz na dobrej drodze do zbudowania kredytu w nowej firmie. Gratulujemy tego ważnego kroku.

  • Pomocne wskazówki
  • Zakładanie małej firmy i zarządzanie nią

Gotowy do rozwoju?

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać wskazówki biznesowe, porady i strategie dostarczane bezpośrednio do Ciebie.

2020 Accion jest organizacją non-profit o statusie 501 (c) (3). Wszelkie prawa zastrzeżone.

„W Accion proces wypożyczenia był prosty. Teraz mam całą linię sosów w 200 sklepach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy