Jak przenieść Bitcoin, Litecoin, Ethereum z Coinbase do Trezora

Category: Możesz Zrobić
17 lutego 2021

Jeśli kupujesz jakąkolwiek sumę Bitcoinów przez ponad 30 dni, prawdopodobnie natrafiłeś na termin, Trezor. Prawdopodobnie czułeś się przytłoczony i zdezorientowany. Słusznie więc, kiedy podbiłeś kupując Bitcoin, Litecoin lub Ethereum (lub wszystko) na Coinbase, prawdopodobnie poczułeś się tak, jakbyś podbił wszystko w Internecie. Ale teraz wydaje się, że jest więcej do poznania, więcej do nauczenia się, więcej do zaangażowania. To jest kryptowaluta. Ale nie martw się, to nie jest opór. Jeśli jesteś nowy w Bitcoin lub ogólnie kryptowalutach, zacznij od mojego przewodnika dla początkujących Bitcoin. Gdy kupisz dowolną sumę Bitcoin, Litecoin lub Ethereum, będziesz musiał nauczyć się głębszego poziomu zdolności bezpieczeństwa. Cóż, może trzeba. Jeśli planujesz kupić tylko jednego Litecoina lub tylko przyrost Bitcoina o 100 USD, być może nie będziesz musiał rozważać tego artykułu (nie martw się, wyjaśnię). Przeniesienie Bitcoina z Coinbase do Trezora polega na zrozumieniu i ocenie ryzyka. Nie będzie to trudne po przeczytaniu tego artykułu. Omówimy następujące kwestie:

 • Przenieś Bitcoin z Coinbase do Trezora
 • Przenieś Ethereum z Coinbase do Trezora (nieco inny) Przenieś Litecoin z Coinbase do Trezora (nieco inny) Jeśli chcesz przejść do dokładnych instrukcji, pamiętaj, że Bitcoin jest używany zamiast Litecoin i Ethereum, ponieważ procesy przenoszenia Litecoina do Trezora lub przenoszenia Ethereum do Trezora są praktycznie takie same. Litecoin ma jednak jeden potencjalny dodatkowy krok.

  Właśnie kupiłem Bitcoin, teraz ludzie mówią, że potrzebuję Trezora?

  Do tej pory posiadasz trochę (lub dużo) kryptowalut. Może już widziałeś wzrost swojej inwestycji. Ewoluowałeś mentalnie, aby przeoczyć przeciwników kryptowalut. Czujesz się komfortowo i mniej boisz się zainwestować trochę pieniędzy w zamian za ekspozycję na kryptowalutę. Ale teraz nagle powiedziano ci, że zapomniałeś o jednym ważnym kroku: ochronie swoich bitcoinów, litecoinów lub ethereum. Potencjalnie zostałeś nawet zawstydzony myśląc, że zainwestowałeś pieniądze w coś, czego nigdy w pełni nie zbadałeś lub nie zrozumiałeś. Ale to po prostu nieprawda. Jeśli czytasz ten artykuł w ciągu kilku miesięcy lub w ciągu kilku 1000 $ zainwestowanych w Crypto, znalazłeś się we właściwym momencie swojej przygody z kryptowalutą.

  Na początek, ponieważ wiem, że myślisz o tym, że właśnie wybrałeś bitcoiny: ile to będzie kosztować? Prawdopodobnie 80 USD, w zależności od aktualnych cen Amazon. Oto Trezor, którego używam, wymieniony na Amazon.

  Słyszałem, że niektóre wersje kosztują więcej ze względu na kolory. Poważnie, dostaję czarny lub biały Trezor, działają tak samo.

  Omówmy teraz kilka elementów:

  Dlaczego potrzebujesz Trezora?

  Ok, to najbardziej oczywiste pytanie. I naprawdę musisz to zrozumieć, aby zrozumieć, jak ocenić swoje zapotrzebowanie na Trezor. Prawda jest taka, że ​​możesz w ogóle go nie potrzebować. Może nie oferować wystarczającej wartości, aby mieć znaczenie.

  Prawdopodobnie kupiłeś Bitcoin, Litecoin lub Ehterum w Coinbase. Miejmy nadzieję, że oznacza to, że masz włączone uwierzytelnianie dwuetapowe. Oznacza to, że za każdym razem, gdy logujesz się do Coinbase, jesteś proszony o wprowadzenie ciągu liczb, które zostały wysłane na Twój smartfon. Powinno to oznaczać, że każdy haker potrzebowałby Twojego telefonu, aby uzyskać dostęp do Twojego konta, nawet w tragicznych okolicznościach, w których odgadł lub znał Twoje hasło. Uwierzytelnianie dwuetapowe jest świetne. Ale to nie koniec wszystkiego dla bezpieczeństwa cybernetycznego. Hakerzy odkryli sposoby na ominięcie uwierzytelniania dwuetapowego. Tak, dwuetapowa to lepsza i ulepszona wersja cyberbezpieczeństwa. Tak, upewnij się, że jest to włączone w Coinbase, a także na Facebooku i Google. Ale to nie jest pełny dowód.

  Jeśli chodzi o kryptowaluty, hakowanie jest wysoce motywowaną działalnością przestępczą. Sposób, w jaki działa blockchain, Bitcoiny i Litecoiny oraz Ethereum znikają po ich wysłaniu. Nie ma zwrotów. Jeśli Twój znajomy może zalogować się na swoje konto Coinbase i wysłać sobie Bitcoin, jest on jego właścicielem. Nie masz szczęścia.

  Ale czy Coinbase nas nie chroni?Oni próbują. Ale to nie jest twój bank. Coinbase twierdzi, że zapewnia wszelkie straty spowodowane włamaniami pochodzącymi z ich własnego systemu. Ale nie na twoim. Jeśli zawieszasz się w Starbucks, a Twoja aplikacja mobilna Coinbase lub dane logowania na komputerze zostaną naruszone, ponosisz straty, które mogą ponieść w wyniku takiej nikczemnej działalności. Coinbase nie będzie działać w ten sam sposób, co twój bank i zacznie zwracać ci straty podczas otwierania dochodzenia. Twoja cyfrowa waluta zniknęła. Na zawsze.

  A prawda jest taka, że ​​linie mogą się zatrzeć, jeśli dojdzie do włamania opartego na Coinbase. Nic nie jest gwarantowane.

  Ok, teraz, kiedy panikujesz, wróćmy do odrobiny racjonalnego spokoju.

  To, czy potrzebujesz Trezora, czy nie, zależy w dużym stopniu od narażenia na ryzyko. Jeśli obecnie posiadasz 50 USD w Bitcoinach, czy powinieneś wydać więcej na Trezor? Bitcoin rośnie, więc 50 $ BTC w tej chwili może być warte znacznie więcej za kilka lat. I może to być powód, dla którego go kupiłeś. Ale gdy tylko kupisz Trezor, Twoja inwestycja w wysokości 50 USD może wzrosnąć do 130 USD lub więcej. Aby więc przynosić zyski, Twój Bitcoin musi przekroczyć tę kwotę. To jest prosta ekonomia.

  Teraz, jeśli wiesz, że zamierzasz kupować Bitcoin, Litecoin lub Ethereum co miesiąc, narażenie na ryzyko wzrasta. A możliwość czerpania zysków poza kosztem Trezora zaczyna słabnąć stosunkowo szybko. Mój Trezor jest obecnie objęty zyskami z Bitcoinów. O ile Bitcoin nie zanurkuje całkowicie, kupując go nie poniosłem żadnych strat i dodałem tylko do moich warstw ochrony mojej inwestycji.

  Jedną z przeszkód, o których myślę, że nie powinieneś mieć w odniesieniu do zakupu Trezora, jest to, że wydaje się to skomplikowane. Nie jest. Koncepcja jest prosta.

  Jak działa Trezor

  W tej chwili Twoje Bitcoiny są przechowywane w Coinbase. Możesz wysyłać Bitcoiny z Coinbase do dowolnego miejsca, które zabiera Bitcoin. Obejmuje to wysłanie ich do Trezora. Gdy wyślesz Bitcoiny, Litecoiny lub Ethereum do Trezora, zostaną one usunięte z Coinbase i załadowane na dysk twardy, który posiadasz. Jeśli chcesz, możesz wysłać je z powrotem do Coinbase. Możesz również wysłać je do sprzedawcy, który akceptuje Bitcoin jako płatność. Ale kluczem jest to, że cyfrowa waluta znajduje się teraz na dysku twardym, a nie w chmurze internetowej. Eliminuje to ryzyko hakerów, którzy nieustannie próbują włamać się do Coinbase lub skanować w poszukiwaniu poświadczeń Coinbase.

  Tak więc Trezor to tylko dysk twardy. Przenosisz swoją cyfrową walutę z Coinbase, czyli aplikacji internetowej, na dysk twardy. Nic nie zmienia wartości Twojej cyfrowej waluty. Bitcoin nadal jest wart na otwartym rynku. Jedyna różnica polega na tym, że Twoje Bitcoiny są teraz na dysku twardym. Nie komplikuj dalej sprawy.

  Wartość teraz jest taka, że ​​nie musisz się martwić, że Bitcoin zostanie zhakowany lub zostaniesz zhakowany.

  Teraz masz swoje Bitcoiny w portfelu. Nie musisz już martwić się, że ktoś włączy się do twojego domowego Wi-Fi lub włamie się do smartfona podczas wędrówki po Targecie.

  Ale co, jeśli zgubię Trezor, upuszczę go do basenu lub spali?Ach, wspaniałe pytania. Trezor, jak chciałoby to fortuna, ma cię pod opieką. Kiedy po raz pierwszy zaczniesz używać Trezora, zostaniesz poproszony o utworzenie kodu mnemonicznego, który jest nazywany ziarnem. To ziarno może mieć 24, 18 lub nawet 12 słów. Ziarno jest ważne, jak wszystko. Musisz trzymać to ziarno w wyjątkowo bezpiecznym miejscu.

  Jeśli coś stanie się z Twoim Trezorem, Twoje seedy umożliwia zakup nowego Trezora i odzyskanie cyfrowej waluty.

  Jak przenieść Bitcoiny z Coinbase do Trezora

  Jak wspomniano wcześniej, „Bitcoin można zastąpić „Litecoinem lub „Ethereum. Jednak Litecoin ma potencjalny dodatkowy krok, więc uważaj.

  Pamiętaj, pracujemy nad prostymi koncepcjami: tak naprawdę możesz zrobić tylko dwie rzeczy za pomocą Bitcoin, KUP lub ODBIERZ. Jeśli więc chcesz WYSŁAĆ mi Bitcoiny, wejdę do Coinbase, naciśnij ODBIERZ. Wygeneruję kod i wyślę Ci ten kod. Wejdziesz do Coinbase i naciśniesz WYŚLIJ. Wprowadzisz ten kod. Transakcja jest na zawsze.

  Tak działa Trezor. Wchodzisz do TREZOR i generujesz kod RECEIVE. Następnie wchodzisz do Coinbase i WYŚLIJ do tego kodu. Robisz to, gdy Trezor jest podłączony do komputera.

  Przyjrzyjmy się teraz wizualnie tej prostej koncepcji. UWAGA – TREZOR UŻYWA MYETHERAWALLET DO PRZECHOWYWANIA ETHEREUM. Nic wielkiego, ale kiedy klikniesz Ethereum w Trezorze, proces jest nieco inny. Dodam to poniżej.

  Najpierw przejdź do Trezora, wybierz walutę, którą chcesz OTRZYMAĆ. Następnie wygeneruj kod do wysłania.

  Teraz możesz zobaczyć powyżej, że Trezor wybrał otrzymywanie BTC lub Bitcoin. Mogłeś wybrać Litecoin, Etherum i kilka innych opcji kryptowalut.

  Spójrzmy teraz na Coinbase. Używam Ethereum jako mojego przykładu, który nie działałby na tym przykładzie Trezora, ponieważ jest ustawiony na Bitcoin. Ale masz pomysł. Działa tak samo.

  Najpierw udałbyś się do swoich kont Coinbase. Zobaczysz Bitcoin, Litecoin, Ethereum. Wszystkie wyglądają tak samo, mają dwie opcje – WYŚLIJ i ODBIERZ.

  Teraz możesz kliknąć WYŚLIJ.

  Teraz wpisz kod w miejscu RECIPIENT.

  Tak więc przeniesienie Bitcoina z Coinbase do Trezora jest łatwe, wykonując kilka kroków.

  Przenoszenie Ethereum z Coinbase do Trezora

  To jest trochę inne. Postępujesz zgodnie z powyższym procesem, jednak po wybraniu Ethereum na Trezorze przekieruje Cię do MyEtherWallet. Zostaniesz zapytany, którego urządzenia chcesz użyć. Wybierz Trezor. Zostaniesz zapytany, czy chcesz EKSPORTOWAĆ jeden z adresów, wybierz górny i zrób to. To twój nowy adres Ether do używania i przesyłania. Ten sam proces. Kiedy wykonasz przelew, zobaczysz, że Ethereum osadzi się w tym portfelu. ALE ten portfel jest połączony tylko z Trezorem i jest połączony tylko z Trezorem.

  Przenieś Litecoin z Coinbase do Trezora

  Nieco inaczej, będziesz musiał uzyskać zmodyfikowany adres. Podoba mi się prezentacja tego gościa na Litecoinie.

  Wskazówka Pro

  Załaduj 1 $ w Bitcoinie na swój Trezor. Następnie wytrzyj. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami odzyskiwania. Dowiedz się, jak odzyskać Trezor, a poczujesz się znacznie lepiej z całym doświadczeniem.

  Ponownie, oto mój zalecany zakup Trezora:

  Ponadto nie zapomnij zapoznać się z moim przewodnikiem dla początkujących, jak kupić Bitcoin. I mój przewodnik po Bitcoinie lub Ethereum.

  Autor: Jim SatneyPrepForThat jest redaktorem i głównym autorem w kategoriach politycznych, survivalowych i pogodowych.

  Odwiedź witrynę CDC, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje na temat COVID-19.

  * Jako partner Amazon zarabiam na kwalifikujących się zakupach

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy