Jak samodzielnie inwestować

Category: Jeśli Jednak
17 lutego 2021

Interesuje Cię handel bez ryzyka?

Zbuduj swój potencjał handlowy bez dodatkowej presji ze strony rynku. Poznaj TradingSim za darmo »

Bycie nowym inwestorem może być zniechęcające. Jeśli jednak inwestujesz samodzielnie, z wczesną inwestycją, możesz zbudować zdrowy portfel. Ten artykuł na TradingSim pomoże inwestorom, którzy chcą samodzielnie wybierać akcje. W tym artykule znajdziesz również pięć najlepszych akcji, które inwestorzy mogą wybrać, inwestując samodzielnie.

Dlaczego ludzie wahają się przed samodzielnym inwestowaniem?

W tej niestabilnej bessie i „korona-konomii możesz wahać się przed samodzielnym inwestowaniem. Jeśli doświadczeni planiści finansowi mogą stracić pieniądze na Wall Street, wielu niedoświadczonych inwestorów może czuć się onieśmielonych.

Jednak teraz może być najlepszy czas na samodzielne inwestowanie. Przy wielu spadkach cen akcji istnieje możliwość zakupu akcji po bardziej przystępnych cenach. Nie musisz być doświadczonym day traderem, aby samodzielnie inwestować. Samodzielne inwestowanie może być korzystne.

Dlaczego warto inwestować samodzielnie?

Kiedy ludzie inwestują samodzielnie, mogą zacząć od niewielkiej kwoty, na przykład 50 USD. Możesz również wpłacić większe kwoty, na przykład 1000 USD. Planista finansowy Jeff Rose zauważa, że ​​samodzielne inwestowanie może się opłacić, jeśli zaczniesz działać wcześnie.

„Koszt alternatywny to niewidoczna wypłata, którą tracisz, ponieważ jesteś zajęty robieniem czegoś innego – powiedziała Rose.

401ks to świetny sposób na samodzielne inwestowanie

Jeśli masz konto emerytalne 401k, już inwestujesz samodzielnie. Konta emerytalne, na które wpłacasz pieniądze, są inwestowane w akcje i fundusze ETF, które przynoszą większe dochody. 401ks są wolne od podatku, o ile nie dokonasz wcześniejszych wypłat.

Ekspert finansowy Jeff Rose mówił również o znaczeniu inwestowania w 401 tys. Kont emerytalnych.

„Możesz to potraktować jako odpowiedź na pytanie, o ile bardziej byłbym do przodu, gdybym wybrał inną ścieżkę? W moim młodym życiu największym kosztem alternatywnym – lub błędem finansowym – nie było otwieranie Roth IRA, gdy miałem 18 lub 19 lat – powiedziała Rose.

401ks to świetny sposób na rozpoczęcie samodzielnego inwestowania dzięki uporządkowanej liście akcji, funduszy ETF i funduszy inwestycyjnych.

Bezpośrednie plany giełdowe to kolejna opcja samodzielnego inwestowania

Oprócz 401 tys., Bezpośrednie plany giełdowe są opcją samodzielnego inwestowania. Plany bezpośredniego zakupu akcji pozwalają inwestorom na zakup akcji bezpośrednio od firmy. Wiele dużych firm, takich jak Exxon Mobil, oferuje bezpośrednie plany magazynowe.

Akcje ExxonMobil to dobre akcje, jeśli chcesz inwestować samodzielnie

Inwestorzy mogą kupować akcje jednorazowo lub automatycznie cyklicznie za pośrednictwem agenta transferowego. Agent transferowy kupuje lub sprzedaje akcje na ustalonych zasadach w imieniu spółki. Agent śledzi również zapisy i transakcje dla inwestora.

Naucz się handlować akcjami, kontraktami futures i funduszami ETF bez ryzyka

Kiedy inwestorzy inwestują określoną kwotę mniej więcej co kwartał, są to akcje o średniej cenie w dolarach. Przy uśrednianiu kosztu dolara inwestorzy kupują więcej akcji, gdy cena akcji jest niska. I odwrotnie, kupują mniej akcji, gdy cena akcji rośnie.

Opłaty za plan bezpośredniego zakupu akcji różnią się w zależności od firmy. Mogą obowiązywać początkowe opłaty za konto konfiguracji i automatyczne opłaty inwestycyjne. Oprócz tych opłat musisz również uiścić opłaty za sprzedaż akcji. Inwestując samodzielnie, możesz bezpośrednio kupować akcje spółek poprzez plany zakupu akcji.

Ponowna inwestycja w dywidendę przewiduje kolejną opcję inwestycyjną

Jeśli chcesz handlować samodzielnie, inną opcją inwestycyjną są plany reinwestycji dywidend (DRIP). Inwestując w akcje, które wypłacają dywidendy w ramach planów emerytalnych, możesz wziąć pieniądze z tej płatności i ponownie zainwestować na giełdzie. Po podpisaniu umowy z firmą możesz ponownie zainwestować dywidendy, aby zarobić więcej pieniędzy.

DRIPy mogą prowadzić do skumulowanych zwrotów, jeśli wykorzystasz dywidendy, aby je ponownie zainwestować. Jeśli będziesz nadal reinwestować swoje dywidendy, możesz zwiększyć swoje zyski w perspektywie długoterminowej, zamiast pobierać gotówkę w krótkim okresie. Niektóre korzyści to transakcje bez prowizji i obniżone ceny akcji.

Na przykład, jeśli kupisz akcje Forda (NYSE: F) po 5 USD za akcję, możesz otrzymać dywidendę w wysokości 0,50 USD. W tym przykładzie akcje Forda wzrosną o 10%, a dywidenda o 0,05% rocznie.

Jeśli zainwestujesz 20000 USD, gdy cena akcji wynosi 20 USD, możesz otrzymać 1000 akcji. Pod koniec pierwszego roku inwestycji Twoja wypłata dywidendy wyniesie 500 USD. Jeśli ponownie zainwestujesz tę sumę, po trzech latach możesz zwiększyć swoją inwestycję z 20 000 do 28 471 USD.

Robo-doradcy mogą pomóc, jeśli inwestujesz samodzielnie

Jeśli nie chcesz korzystać z doradców finansowych, ale nadal potrzebujesz pomocy przy doborze akcji, nadal możesz skorzystać z pomocy doradców robotów, aby pomóc w tych planach. Robo-doradcy to programy cyfrowe, takie jak Betterment i Wealthfront, które pomagają inwestorom wybierać akcje. Po udzieleniu odpowiedzi na kwestionariusz, zautomatyzowany menedżer inwestycji wybiera akcje i fundusze ETF, które odpowiadają Twoim celom finansowym. Mogą również zrównoważyć Twoje portfolio

Dzięki robo-doradcom inwestowanie na własną rękę może być tańsze. Podczas gdy doradcy finansowi mogą pobierać 1% opłaty za transakcje, doradcy robo mogą pobierać mniej. Opłaty za doradcę Robo mogą wynosić zaledwie 0,25%.

Doradcy Robo mogą obniżyć zobowiązania podatkowe za samodzielne inwestowanie. Robo-doradcy mogą również pomóc inwestorom w odpisaniu strat podatkowych. Dzięki gromadzeniu strat podatkowych możesz sprzedać stratę inwestycji, ogólne straty kapitałowe i ubiegać się o te straty, aby uzyskać ulgę podatkową.

Rees Mason jest doradcą majątkowym Merrill Lynch. Zwróciła uwagę, że robo-doradcy można łączyć z radami analityków finansowych, aby inwestować.

„Młodsze pokolenie wymaga wyższej wartości i chce dokładnie zrozumieć, za co płacą. Nie martwię się o doradców-roboty, ponieważ technologia jest używana w połączeniu z ludzkimi poradami. Technologia może uczynić nas bardziej wydajnymi i jest świetna dla ludzi na początku – powiedział Mason.

W przypadku samodzielnego inwestowania dobrym przewodnikiem mogą być robo-doradcy.

Jakie są zalety samodzielnego inwestowania?

Inwestowanie w 401k jest pomocne, ale akcje nie zawsze są twoim wyborem. Jeśli inwestujesz samodzielnie, możesz mieć większą kontrolę nad typami akcji. Możesz także wybrać akcje, które uważnie obserwujesz. Na przykład, jeśli jesteś zwolennikiem produktów Apple, inwestowanie w akcje Apple może być dobrym wyborem do samodzielnego inwestowania.

Akcje Apple mogą być dobrymi akcjami do samodzielnego inwestowania

Inwestowanie na własną rękę może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Maklerzy i firmy maklerskie są bardzo drogie. Jeśli inwestujesz samodzielnie, możesz zaoszczędzić tysiące dolarów rocznie na opłatach maklerskich.

Oprócz oszczędności pieniędzy, samodzielne inwestowanie zapewnia więcej praktycznej wiedzy finansowej. Studiując kwartalne raporty przychodów, bilanse i blogi poświęcone analizie finansowej, takie jak TradingSim, możesz uzyskać więcej informacji na temat wyników akcji przed dokonaniem inwestycji.

Jakie są wady samodzielnego inwestowania?

Inwestowanie na własną rękę ma też swoje wady. Monitorowanie giełdy zajmuje wiele godzin i możesz nie mieć czasu na oglądanie Wall Street.

Oprócz braku czasu na aktywne inwestowanie, samodzielne inwestowanie może również prowadzić do bardziej emocjonalnego inwestowania. Ponieważ inwestujesz więcej, a nie inwestujesz pasywnie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz handlować akcjami bardziej lekkomyślnie. Panika kupowania i sprzedawania w oparciu o zmienność na Wall Street może zaszkodzić Twojemu portfelowi.

Planiści finansowi mogą udzielić obiektywnych porad, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy i wskazówek. Jednak samodzielne inwestowanie może być korzystne, jeśli masz wystarczająco dużo dyscypliny i czasu.

Jakie są Twoje cele finansowe przed samodzielnym zainwestowaniem?

Kiedy inwestujesz samodzielnie, musisz wziąć pod uwagę swoje cele finansowe. Jeśli chcesz kupić dom, będziesz musiał być zdyscyplinowany i zainwestować większą sumę pieniędzy. Jeśli jednak chcesz osiągnąć krótkoterminowe zyski, możesz zainwestować mniejszą kwotę.

Uwzględnienie celów finansowych jest również kluczowe, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze. Jeśli chcesz w przyszłości mieć pieniądze na emeryturę lub masz cel krótkoterminowy, samodzielne inwestowanie jest kluczowe, jeśli chcesz osiągnąć swoje cele finansowe.

Wskazówki do zapamiętania podczas samodzielnego inwestowania

Kiedy inwestujesz samodzielnie, musisz podjąć wiele środków ostrożności. Oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać podczas samodzielnego handlu akcjami.

  1. Przed dokonaniem transakcji przeprowadź wiele badań na temat akcji. Kiedy zaczynasz handlować akcjami, musisz przeprowadzić wiele badań. Studiując blogi finansowe, takie jak TradingSim, inwestorzy mogą dowiedzieć się więcej o akcjach, którymi chcą handlować.
  2. Poćwicz handel akcjami przed faktyczną inwestycją. Zanim zaczniesz samodzielnie inwestować, możesz przećwiczyć handel akcjami na TradingSim. Dzięki symulacji handlu akcjami możesz poćwiczyć inwestowanie w akcje, zanim postawisz na linii swoje prawdziwe pieniądze.
  3. Skoncentruj się na kilku znanych Ci akcjach. Gdy już zbadasz akcje i przećwiczysz handel akcjami na TradingSim, możesz samodzielnie zanurkować i zainwestować w kilka zaufanych akcji. Możesz zacząć od akcji o niskiej wartości ryzyka, takich jak Coca-Cola (NYSE: KO), aby rozpocząć.
  4. Poznaj swoje ograniczenia finansowe. Kiedy inwestujesz samodzielnie, ogranicz swój limit. Jeśli masz ustalony limit wartości transakcji, pomoże to uniknąć zbyt wielu strat. Oprócz strat ważne jest również ustalenie celu dla zysków. Gdy osiągniesz określony cel zysków na dzień handlowy, powinieneś zatrzymać się na tej kwocie po osiągnięciu tego celu.
  5. Utwórz dziennik handlowy. Kiedy zaczynasz samodzielnie inwestować, powinieneś śledzić swoje transakcje. Śledź, które transakcje zakończyły się sukcesem, a które nie. Możesz użyć tych informacji, aby dostosować swoją strategię handlową.
  6. Zasięgnij porady u innych handlowców i porad ekspertów finansowych. Nawet jeśli nie korzystasz z usług profesjonalnych traderów, nadal powinieneś pozostawać w kontakcie z innymi traderami i ekspertami finansowymi. Grupy handlowe online mogą pomóc w uzyskaniu większego wsparcia podczas handlu. Czytanie wiedzy innych analityków finansowych może również pomóc podczas samodzielnego inwestowania.

Robinhood ułatwia samodzielne inwestowanie

Aplikacja Robinhood jeszcze bardziej ułatwiła samodzielne inwestowanie. Noah Whinston, trader Robinhood, powiedział, że aplikacja sprawia, że ​​handel jest bardziej interesujący.

„Robinhood wydaje się być bardzo grywalny. Handel akcjami był nudny przez naprawdę długi czas i nawet dziś, jeśli robisz to za pośrednictwem Charlesa Schwaba, wydaje się nudny. Robinhood sprawia, że ​​wydaje się bezproblemowy, przyjemny i łatwy, i może być bardzo, bardzo uzależniający – powiedział Whinston.

Inwestowanie na własną rękę może być korzystne, jeśli masz dostępne środki na ryzyko. Aplikacja handlowa zdemokratyzowała handel i znacznie ułatwiła rozpoczęcie handlu akcjami.

Akcje Tesli to najlepsze akcje do samodzielnego inwestowania

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy