Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny

Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny
Category: Jeśli Nie Możesz
16 października 2020

W tym artykule:

Co to jest wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

Kiedy jesteś wstępnie zatwierdzony do kredytu hipotecznego, oznacza to, że pożyczkodawca określił, ile możesz pożyczyć, programy pożyczkowe, do których możesz się kwalifikować, a także stopę procentową, do której się kwalifikujesz. Ocena ta jest oparta na takich kwestiach, jak ocena kredytowa, dochody, długi i historia zatrudnienia.

Zwykle otrzymasz pisemne oświadczenie od pożyczkodawcy zawierające te informacje, które można wykorzystać, aby dać sprzedającym pewność, że otrzymasz zgodę na pożyczkę po tym, jak zaakceptują Twoją ofertę. Większość listów przed zatwierdzeniem jest ważna przez 60 do 90 dni.

Jak znaleźć pożyczkodawcę, aby uzyskać wstępną akceptację?

Zillow ma narzędzie online, za pomocą którego możesz w kilka minut znaleźć lokalnego pożyczkodawcę, który pomoże Ci uzyskać wstępną zgodę. Pożyczkodawca przeprowadzi wstępną ocenę, aby określić kwalifikacje Twojej pożyczki na podstawie swoich wytycznych.

Czy wstępne zatwierdzenie gwarantuje pożyczkę?

Nie. Nawet jeśli otrzymasz list wstępnie zatwierdzający od pożyczkodawcy, z którym byłeś związany na Zillow, możesz nie otrzymać pożyczki od pożyczkodawcy i nie masz gwarancji określonej stopy procentowej lub okresu pożyczki. Niezależnie od uprzedniej zgody, pożyczkodawca może wymagać dodatkowej weryfikacji dochodów i majątku, a także spełnienia innych warunków przed udzieleniem Ci kredytu. Listy przed zatwierdzeniem mogą ulec zmianie lub anulować, jeśli zmieni się Twoja sytuacja finansowa lub inne warunki. List wstępnie zatwierdzający nie jest ofertą pożyczki, zobowiązaniem do udzielenia pożyczki ani gwarancją określonych stawek lub warunków. Nie jest to wniosek o kredyt. Ponadto posiadanie listu wstępnie zatwierdzającego nie gwarantuje, że oferta złożona w domu zostanie zaakceptowana przez sprzedającego.

Dlaczego warto uzyskać wstępną akceptację?

Istnieje wiele powodów, dla których warto uzyskać wstępną akceptację. Najważniejszym powodem jest to, że uzyskasz dokładny obraz tego, na ile domu możesz sobie pozwolić. Może to pomóc ukierunkować wyszukiwanie domu i upewnić się, że patrzysz tylko na domy, które naprawdę mieszczą się w Twoim przedziale cenowym. Pismo przed zatwierdzeniem pomaga również udowodnić agentom nieruchomości i sprzedawcom, że jesteś wiarygodnym kupującym i jesteś w stanie szybko działać, gdy znajdziesz dom, który chcesz kupić. Niektórzy sprzedawcy mogą nawet wymagać od kupujących przesłania listu wstępnej akceptacji wraz z ofertami, chociaż posiadanie takiego listu nie gwarantuje, że Twoja oferta zostanie zaakceptowana przez sprzedającego. List przed zatwierdzeniem może wyróżnić Cię na konkurencyjnym rynku nieruchomości. Jeśli złożysz ofertę dotyczącą domu bez uprzedniej zgody, Twoja oferta może nie zostać potraktowana tak poważnie, jak oferta innej osoby, która została wcześniej zatwierdzona.

Jakie szczegóły są wymagane w procesie wstępnego zatwierdzenia?

Pożyczkodawca zwykle zaczyna od zapytania o kilka podstawowych informacji o Tobie i Twojej historii finansowej. Jeśli masz współkredytobiorcę, pożyczkodawca będzie również potrzebował tych informacji o nim. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawca zażąda wtedy numeru PESEL i pozwolenia na pobranie wymaganego raportu kredytowego (i współkredytobiorcy, jeśli taki posiadasz). Jeśli podane przez Ciebie informacje oraz informacje uzyskane z raportu kredytowego są zgodne z wytycznymi pożyczkodawcy, pożyczkodawca dokona wstępnej pisemnej oceny, stwierdzając, że kwalifikujesz się do otrzymania określonej kwoty pożyczki, z zastrzeżeniem warunków określonych w piśmie wstępnym. Należy pamiętać, że każdy pożyczkodawca ma własne standardy i procedury określania, czy udzielić wstępnej zgody na pismo.

A jeśli nie możesz uzyskać wstępnej akceptacji?

Nie wszyscy otrzymają wstępną zgodę na kredyt hipoteczny, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby lepiej przygotować się na odpowiedzialność finansową właściciela domu:

  • Pracuj nad poprawą zdolności kredytowej. Na Twoją zdolność kredytową wpływa historia płatności, niespłacone zadłużenie, długość historii kredytowej, ostatnie nowe zapytania kredytowe, rodzaje wykorzystanych kredytów i inne. Ogólnie rzecz biorąc, wynik 720 i wyższy zapewni Ci najkorzystniejsze oprocentowanie kredytu.
  • Popraw wszelkie błędy w raporcie kredytowym, które mogą pomóc w podniesieniu zdolności kredytowej. Pożyczkodawca przeanalizuje raport kredytowy pod kątem wszelkich sygnałów ostrzegawczych, takich jak opóźnione lub nieodebrane płatności lub spłacony dług. Nawet jeśli uznasz, że masz zły kredyt, istnieją sposoby, aby uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny.
  • Zmniejsz całkowite zadłużenie i popraw stosunek zadłużenia do dochodów. Ogólnie preferowany jest stosunek zadłużenia do dochodów wynoszący 36% lub mniej; 43 procent to maksymalny dozwolony współczynnik. Skorzystaj z naszego kalkulatora zadłużenia do dochodów, aby określić stosunek zadłużenia do dochodów.
  • Zwiększ kwotę zaliczki, aby kwalifikować się do otrzymania większej pożyczki. Dowiedz się więcej o zaliczkach.

Pamiętaj, aby zapytać pożyczkodawcę o wskazówki, jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy