Jak wyjść z do góry nogami kredytu samochodowego

Category: Jeśli Nie Możesz
17 lutego 2021

Wszyscy wiedzą, że nie ma nic lepszego niż nowy samochód. Jest coś w skórzanym wnętrzu, błyszczącej konsoli i tych fantazyjnych uchwytach na kubki, które podgrzewają napój za naciśnięciem przycisku.

Ale nie daj się zwieść. Żadna ilość opcji Armor All nie może uchronić Twojego nowego samochodu przed utratą części swojej wartości w momencie, gdy wyrzucisz go z parkingu. A jeśli kupiłeś samochód z pożyczką, po prostu zwiększyłeś swoje szanse na uzyskanie odwróconej pożyczki samochodowej.

Tak więc, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem odwróconej pożyczki na samochód, nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Czym jest odwrócony kredyt samochodowy?

Jesteś do góry nogami na pożyczce samochodowej, gdy jesteś winien więcej z pożyczki, niż jest wart Twój samochód. Załóżmy, że masz kredyt samochodowy w wysokości 15 000 USD, a wartość Twojego samochodu wynosi 7 000 USD. Oznacza to, że jesteś odwrócony o 8000 $. Tak – to ogromna porażka . Jeśli twoja pożyczka jest do góry nogami, znacznie trudniej jest nadrobić zaległości w spłacie pożyczki, ponieważ wartość twojego samochodu spada z czasem i liczbą kilometrów.

Przejmij kontrolę nad swoimi pieniędzmi dzięki BEZPŁATNEJ wersji próbnej Ramsey +.

Czujesz się oszołomiony? Nie jesteś sam. Badanie stanu motoryzacyjnego rynku finansowego z 2018 r. Dowodzi, że salda niespłaconych pożyczek nadal osiągają rekordowe poziomy. Nie tylko to, rosną również kwoty kredytów i płatności za nowe i używane samochody.

Czujemy się z Tobą. Zanim jednak pomożemy Ci posprzątać bałagan, przyjrzyjmy się najpierw, jak to się stało (aby mieć pewność, że to się nie powtórzy).

Jak spłacić kredyt samochodowy do góry nogami?

Istnieje kilka różnych sposobów na uzyskanie odwróconej pożyczki samochodowej:

Twoja zaliczka była za mała. Oszczędzanie na samochód zajmuje dużo czasu i nie każdy ma cierpliwość lub wytrwałość, aby zaoszczędzić pieniądze potrzebne do dokonania tak dużego zakupu. Dla większości ludzi wrzucenie do samochodu zwitka gotówki i zaciągnięcie pożyczki na resztę to łatwy wybór. Ale czy to najlepszy wybór? Absolutnie nie.

Twoja pożyczka ma wysokie oprocentowanie – ouch. Siedzisz w recepcji i rozmawiasz z gładko mówiącym sprzedawcą. Mówi, że ma dla ciebie umowę. . . „Och, nie płacisz gotówką? Zdecydowanie możemy Ci pomóc. Po prostu podpisz tutaj, a te klucze będą Twoje! Nie mówi ci, że twoje oprocentowanie może wzrosnąć do aż 13%! Yikes.

Twój samochód jest po prostu zbyt drogi (i na szczycie twojego budżetu). Wiesz, że nie stać cię na samochód, skoro musisz powiedzieć Fido, że jego karma dla psów nie jest już dostępna co miesiąc – nie wspominając o firmie elektrycznej. Łatwo jest dać się złapać na zakup samochodu, który wykracza poza budżet. Nasze pragnienia zaczynają się ubierać zgodnie z potrzebami i może być trudno odróżnić je od siebie. Trudno odmówić nowszemu modelowi – zwłaszcza, gdy ma on podgrzewane siedzenia!

Jak wyjść z kredytu samochodowego

1. Dowiedz się, ile jesteś winien.

Po pierwsze: musisz spojrzeć na Kelley Blue Book, aby sprawdzić aktualną wartość samochodu, aby dokładnie wiedzieć, jak do góry nogami jesteś w samochodzie. Gdy masz już kwotę, możesz przejść stamtąd, aby dowiedzieć się, jakie będą twoje następne kroki. Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, aby anulować wszelkie gwarancje lub dodatkowe usługi, które masz w samochodzie, jeśli takie istnieją. To pewne sposoby na szybką utratę gotówki.

2. Wystaw odwrócony samochód na sprzedaż.Teraz, gdy znasz aktualną wartość samochodu, czas na sprzedaż! Ale zanim wrócisz do biura dealera w celu dobrowolnego przejęcia, upewnij się, że zrobisz wszystko, co możesz, aby najpierw sprzedać go samemu! Wypisz to na swojej lokalnej Craigslist! W przypadku dobrowolnego przejęcia, dobrowolnie oddajesz kluczyki do samochodu pożyczkodawcy, gdy nie możesz już dokonywać płatności. Pożyczkodawca sprzedaje następnie samochód za tanią kwotę, a pieniądze przeznacza na saldo kredytu. Jeśli pieniądze nie pokrywają reszty salda, nadal będziesz odpowiedzialny za różnicę w pożyczce. Teraz płacisz za samochód, którego nawet nie masz. Porozmawiaj o złej sytuacji.

3. Zakryj odwróconą kwotę.Co więc sugeruje Dave Ramsey w tej sytuacji?

Jego rada może cię zaskoczyć. W tej konkretnej sytuacji Dave faktycznie powiedziałby ci, żebyś wziął pożyczkę. Poczekaj minutę . . . czy Dave właśnie powiedział, żeby pożyczyć pieniądze?

Dziki, prawda? Ale oto dlaczego to działa: znacznie lepiej jest pożyczyć różnicę w pożyczce samochodowej niż pełną kwotę. Zgadza się – nadszedł czas, aby podejść do sprawy poważnie i zaatakować to wszystko, co masz!

4. Zaoszczędź, aby zapłacić różnicę w samochodzie.Nienawidzimy długów tak samo, jak następny facet (prawdopodobnie bardziej). Jeśli nie możesz pokryć różnicy w samochodzie, oznacza to, że czas zacząć oszczędzać – i to szybko! Nie zdziwi Cię to, ale mamy kilka pomysłów, jeśli chodzi o oszczędzanie. Oto kilka naszych ulubionych:

  • Obniż rachunek na zakupy o połowę (i zaoszczędź resztę). Zgadza się, twoim nowym ulubionym jedzeniem jest fasola i ryż (oraz ryż i fasola).
  • Nigdy więcej „dodatków. Pomiń wyjście do jedzenia lub kina. Tak, mamy na myśli to, że nie powinieneś wchodzić jedną stopę do restauracji (chyba że tam pracujesz). Sprzedaj swoje rzeczy! Rozejrzyj się po swoim domu, aby zobaczyć, co budzi radość i sprzedaj rzeczy, które po prostu nie są dostępne. Zabrać się do pracy. Pomyśl o znalezieniu drugiej pracy i zacznij pracować nad tym, aby przeznaczyć każdy grosz na różnicę pożyczki.Podsumowanie? Kredyt samochodowy do góry nogami nie jest zabawny, ale chcemy, abyś wiedział, że masz opcje. Więc . . . na co czekasz? Zacznij oszczędzać już teraz!

    Jeśli jesteś jednym z wielu ludzi, którzy utknęli w odwróconej pożyczce samochodowej, wypróbuj te rozwiązania. I pamiętaj, jeśli ostatecznie sprzedajesz samochód i zaciągasz mniejszą pożyczkę, chodzi o to, aby uzyskać intensywną gazelę i spłacić ją jak najszybciej .

    Czas zbudować lepsze nawyki finansowe. Chcesz dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu, atakowaniu długów i zmienianiu swojego życia na lepsze? Przejmij kontrolę nad swoimi pieniędzmi raz na zawsze (i nigdy więcej nie spóźnij się na kredyt samochodowy) dzięki naszemu sprawdzonemu planowi, Financial Peace University.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy