Jaka jest minimalna kwota potrzebna do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach?

Category: Jeśli Twoja
17 lutego 2021

Jaka jest minimalna kwota potrzebna do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez początkujących, którzy zaczynają inwestować na giełdzie. Różni początkujący inwestorzy zadają to samo pytanie w różnych formatach. To wygląda tak:

Jaka powinna być idealna kwota, aby zacząć inwestować na giełdzie?

Jaka jest minimalna kwota potrzebna do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach?

Chcę inwestować na giełdzie, ale nie wiem, ile zainwestować?

Jaka powinna być minimalna kwota, jaką mogędługoterminowoinwestować na giełdzie?

Chcę inwestować na giełdzie, ale nie mam dużo pieniędzy. Czy jest jakaś minimalna liczba zapasów, które muszę kupić?

Ogólna odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi: „Niema minimalnej kwoty wymaganej do rozpoczęcia inwestowania na giełdzie w Indiach.

Możesz kupić akcje nawet za mniej niż 10 rupii, także jeśli znajdziesz interesującą (indyjskie giełdy BSE i NSE mają kilka akcji, których ceny są niższe niż nawet 10 rupii). Nie musisz mieć tysięcy ani lakhów, aby rozpocząć handel w Indiach. Każda kwota, od której możesz kupić akcje, jest wystarczająco przyzwoita, aby rozpocząć handel, nie jest wymagana minimalna kwota, aby rozpocząć handel na giełdzie.

Oto lista kilku popularnych firm, których ceny akcji są niższe niż 100 Rs (w momencie pisania tego postu).

S.No.NazwaAktualna cena (Rs)Kapitalizacja rynkowa (Rs Cr)
1 NBCC 36.9 6642
2 Ashok Leyland 83,7 24570,36
3 Natl. Aluminium 45.65 8516,54
4 JM Financial 90,65 7625.2
5 Welspun India 50 5023,63
6 NLC India 57.6 7987.03
7 Adani Power 63,25 24395.14
8 JSW Energy 70.2 11529,37
9 Ujjivan Small 54.9 9487,95
10 ŻAGIEL 46,65 19268,9
11 HUDCO 38,45 7697,31
12 ITI 94.8 8503,56
13 MRPL 43,95 7702,68
14 BHEL 44.6 15530
15 Tak Bank 47.1 12012,72
16 Tata Power Co. 57,75 15620.07
17 Federal Bank 90,95 18119,75
18 Union Bank (I) 54,75 18739,93
19 IDFC First Bank 45.45 21768.09
20 Oriental Bank 52.4 7179,9
21 Bank of India 70.7 23167,85
22 Punjab Natl.Bank 65.05 43827,87
23 Vakrangee 52.3 5540,69
24 IDBI Bank 37.2 38615,81
25 IDFC 37.2 5938,45

Możesz łatwo inwestować w te firmy. Zabawne, ceny akcji tych firm są nawet niższe niż taryfa Ola czy Uber, którą jeździsz w swoim rodzinnym mieście. Mimo to ludzie spekulują, że kupowanie akcji jest drogie. Ponadto, możesz również znaleźć pełną listę akcji, których ceny wahają się od 1 do 100 Rs.

A więc odpowiedź na pytanie „jaka jest minimalna kwota potrzebna do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach? jest to, że nie ma minimalnego limitu pieniędzy wymaganego do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach.

Czy to jednak wszystko, czego chciałeś się nauczyć z tematu wpisu? Nie sądzę.

Kolejny duży pytanie powinno być wtedy „H ow dużo powinienem zainwestować w stanie początkowo -jeżeli nie ma minimalnego pieniądze potrzebne do rozpoczęcia obrotu giełdowego ? .

Odpowiedź jest taka, że ​​jeśli jesteś nowy na rynku i nadal znajdujesz się w fazie uczenia się, zawsze zaleca się rozpoczęcie czegoś od małego. Inwestuj tak nisko, jak to możliwe i skup się na nauce.Wszystko pomiędzy Rs 500 a Rs 1000 jest wystarczająco dobre.Naprawdę nie chcesz stracić tysięcy pieniędzy na początku swojej podróży inwestycyjnej (a potem ze złością obiecujesz sobie, że nigdy nie wrócisz na rynek).

Ale to nie znaczy, że powinieneś przyjąć tę kwotę jako ścisłą zasadę przy początkowej inwestycji. Załóżmy, że jeśli znalazłeś akcje, które są nieco droższe, powiedz Rs 1200. Ale odrobiłeś pracę domową, przeczytałeś podstawowe informacje o akcjach i jesteś pewien, że akcje te przyniosą dobry zwrot w przyszłości, to powinieneś iść dla tego. W każdym razie, jako zasada dla początkujących, wszystko od 500 do 1000 Rs może być użyte jako pierwsza kwota inwestycji na giełdzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Oto najlepiej sprzedająca się książka na giełdzie, którą gorąco polecam: Beating the street autorstwa Petera Lyncha

Największą zaletą tej zasady jest to, że nie stracisz zbyt wiele, jeśli coś nie pójdzie tak, jak sobie wyobrażałeś. Być może źle zinterpretowałeś akcje lub źle wykonałeś podstawowe badanie, lub cena akcji spadła z powodu złego losu. Mimo to strata nie wpłynie na Ciebie zbytnio finansowo. Niemniej jednak ta inwestycja da ci kilka lekcji. Jak to się mówi:

– Brak s są najlepszym nauczycielem s .

Od pierwszej inwestycji dużo się nauczysz. Pamiętaj, że nie zawsze chodzi o wygrywanie. Powinieneś zawsze pamiętać ten słynny cytat „Czasami wygrywasz, a czasami się uczysz. Co więcej, od pierwszej inwestycji nauczysz się ważniejszych rzeczy. Dowiesz się, co robić, a ponadto dowiesz się, czego nie robić. Poza tym utrata niewielkich pieniędzy nie wpłynie na twoje morale i możesz wrócić do gry ponownie, a następnym razem jeszcze lepiej przygotowany i poinformowany.

Szybka uwaga: Szukasz najlepszego konta demat i handlowego, aby rozpocząć swoją podróż inwestycyjną? Kliknij tutaj, aby otworzyć swoje konto u maklera nr 1 w Indiach – dołącz do +3 miliony inwestorów i handlowców, Zero brokera w inwestowaniu w akcje i fundusze inwestycyjne, otwieranie konta online Instant Paperless. Zacząć teraz!

Z drugiej strony, jeśli wygrasz, tzn. Akcje dobrze sobieradziły, to gratuluję. Zrobiłeś dobrąrobotę!

Twoja pierwsza inwestycja uczycięwielką lekcję, czy jest to awaria.Z drugiej strony, jeśli Twoja pierwsza akcja okaże się zwycięska, daje to ogromną radość i staje się wspomnieniem na całe życie.Oba sposoby, coś otrzymasz.Albo lekcja, albo radość.

W moim przypadku podczas pierwszej inwestycji kupiłem trzy akcje. Spośród trzech dwóch działało dobrze, a trzecia działała gorzej przez kolejne trzy miesiące. Mimo że cały portfel generował zyski, zwroty nie były tak dobre, jak się spodziewałem. Dlatego po trzecim miesiącu sprzedałem trzecią akcję. (Szybki spoiler: Trzeci towar stał się wielopakowaczem w ciągu najbliższych dwóch lat. Ale nie żałuję).

Początkującym proponuję śledzenie ich portfela akcji przez trzy do pięciu miesięcy, zanim zainwestuję dużo na rynku. Początkowe duże zyski z twoich akcji mogą dać ci dużą pewność, że będziesz kupować dodatkowe akcje. Ale w tej chwili nie powinieneś być chciwy. Musisz pamiętać, że dla początkujących ważniejsze jest nauczenie się inwestowania w wartość niż zarabianie pieniędzy. A kiedy już nauczysz się podstaw, gra będzie Twoja.

– 100 minus Twój wiek

Istnieje słynna reguła określająca, ile należy inwestować na giełdzie i powszechnie znana jako „100 minus reguła wieku. Zasada opiera się na zasadzie stopniowego zmniejszania ryzyka wraz z wiekiem. Zasady są takie. Procent posiadanych akcji w Twojej wartości netto powinien wynosić 100 minus Twój wiek.

Na przykład, powiedzmy, że masz 20 lat, a Twoje oszczędności do tej pory to 1000 Rs. Wtedy kwota, którą powinieneś zainwestować na giełdzie powinna wynosić (100-20) = 80% całkowitej wartości netto. Innymi słowy, powinieneś zainwestować 800 rupii na giełdzie, jeśli masz 20 lat z całkowitej oszczędności w wysokości 1000 rupii.

Możesz przeczytać cały post na temat „100 bez Twojej reguły wieku tutaj.

– Zasada X / 3:

To kolejna popularna zasada dla początkujących, aby zmniejszyć ryzyko podczas inwestowania. Reguła mówi, aby zainwestować jedyną kwotę x / 3 na początku, jeśli x jest całkowitą kwotą, którą zamierzałeś zainwestować w akcje. Po kilku tygodniach możesz zainwestować następną kwotę x / 3 w akcje, jeśli dobrze sobie radzą. I wreszcie ostatni x / 3 po kolejnych kilku miesiącach.

Na przykład, jeśli zamierzasz zainwestować 10 000 Rs w akcje, nie kupuj całej kwoty za jednym razem. Zainwestuj tylko 10.000 / 3 = Rs 3.333 na początku. Jeśli zauważysz, że twoja inwestycja rośnie, możesz dodać 3333 Rs w następnej rundzie inwestycji i ostatnie 3334 Rs w rundzie finałowej. Reguła znacznie minimalizuje ryzyko i pomaga w uśrednieniu ceny zakupu.

W każdym razie drobny problem z tą regułą polega na tym, że zmniejsza ona skupioną kwotę. Dlatego ostateczny zysk może być nieco mniejszy niż oczekiwano, gdyby cała kwota została zainwestowana w tym samym czasie. Mimo to jest to świetna zasada dla początkujących na giełdzie i pomogła wielu początkującym w znacznym zmniejszeniu ryzyka i strat.

Jest jeszcze jedna zasada zwana „ zasadą 75% zysku . Jest to jednak bardziej hipoteza niż reguła. Stwierdza, że ​​jeśli 75% akcji w twoim portfelu ma się dobrze, możesz dalej inwestować. Na przykład, jeśli kupiłeś 4 akcje i 3 z nich mają się dobrze, oznacza to, że Twoja strategia działa i możesz zwiększyć swoją inwestycję. Szanse, że wszystkie akcje w Twoim portfelu (4/4) będą świetnie działać, są bardzo ograniczone. Nawet Warren Buffett, największy inwestor wszechczasów, ma kilka akcji w portfelu, co daje mu ujemne zwroty.

Krótko mówiąc, jeśli 75% Twoich akcji radzi sobie świetnie, oznacza to, że Twoja strategia jest dobra i to nie szczęście napędza Twój portfel. Innymi słowy, jeśli masz tylko jedną akcję w swoim portfelu i szybko rośnie, może być czynnik szczęścia. Ale jeśli 7 z 10 akcji w Twoim portfelu rośnie, to bardziej dlatego, że poprawnie przeprowadziłeś badania.

To wszystko. Oto podstawowe porady i wskazówki dla początkujących, aby inwestować na giełdzie. Pamiętaj również o odpowiedzi na pierwotne pytanie „ jaka jest minimalna kwota pieniędzy potrzebna do rozpoczęcia handlu akcjami?. polega na tym, że nie ma minimalnej kwoty potrzebnej do rozpoczęcia handlu akcjami. To nie jest dolny limit dla tych minimalnych pieniędzy, których potrzebujesz, aby rozpocząć handel akcjami.

Jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym dodać do tego postu. Przy zakupie akcji przez Internet są również naliczane dodatkowe opłaty, które kupujący musi zapłacić. Zazwyczaj stanowią mniej niż 1% kwoty transakcji. Dodatkowe opłaty to opłata maklerska, opłata za usługę, STT itp. Dlatego też należy pamiętać o tych opłatach przy zakupie akcji. Chociaż jest to bardzo mała ilość, to jednak doda się do ostatecznej ilości zakupionego towaru.

Dlatego dla wszystkich, którzy pytają: „Jaka jest minimalna kwota potrzebna do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach?, Odpowiedź brzmi: nie ma minimalnej kwoty potrzebnej do rozpoczęcia handlu w Indiach. Wszystko, co ci odpowiada, jest wystarczająco dobre na rynek. Wszelkie pieniądze, za które można kupić akcje, działają dobrze przy wejściu na rynek. Każda kwota, którą jesteś gotów zainwestować, jest świetna do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach.

Na koniec mam nadzieję, że mój post „Jaka jest minimalna kwota potrzebna mi do rozpoczęcia handlu akcjami w Indiach będzie przydatny dla czytelników. Jeśli potrzebujesz dalszych wyjaśnień lub masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz skomentować poniżej. Chętnie Ci pomogę.

Zaoszczędź do 90% na prowizji maklerskiej

Zalecanych przez Trade Brains najlepszych brokerów, aby otworzyli konto demat i konto handlowe w Indiach

PAKIET NR 1 W INDIACH

Zerodha

Darmowe inwestycje w akcje i fundusze powiernicze | Płaskie transakcje intraday i F&O o wartości 20 ₹Ocena TB

★★★★★APLIKUJ TERAZ
OTRZYMAJ DARMOWE KONTO DEMAT

Angel Broking

0 Pośrednictwo w dostawie kapitału | 20 Rs za zlecenie w przypadku transakcji w ciągu dnia i transakcji F&O
Ocena TB

★★★★★
APLIKUJ TERAZ

UZYSKAJ DARMOWE KONTO DEMAT 5Paisa

Fix pośrednictwo Rs. 20 na transakcję
Ocena TB

★★★★
APLIKUJ TERAZ

Uwaga końcowa : Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z akcjami i nie wiesz, od czego zacząć, oto niesamowity kurs online dla początkujących inwestorów: INWESTOWANIE W AKCJE – KOMPLETNY KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH. Zarejestruj się teraz i już dziś rozpocznij swoją przygodę na giełdzie!

  • Dzielić
  • Ćwierkać
  • Pinterest
  • LinkedIn

Cześć, jestem Kritesh (Tweet me here) , analityk akcyjny z certyfikatem NSE oraz inżynier elektryk (NIT Warangal) z wykształcenia. Mam pasję do akcji i ostatnie ponad 4 lata spędziłem ucząc się, inwestując i edukując ludzi o inwestowaniu na giełdzie. Dlatego cieszę się, że mogę podzielić się z wami swoimi doświadczeniami. #HappyInvesting

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy