Jaka jest najniższa możliwa ocena kredytowa?

Category: Wyniki Kredytowe
17 lutego 2021

Ten artykuł / post zawiera odniesienia do produktów lub usług jednego lub kilku naszych reklamodawców lub partnerów. Możemy otrzymać odszkodowanie, gdy klikniesz linki do tych produktów lub usług.

Dave Ramsey słynie z tego, że twierdzi, że ma zerowy wynik kredytowy, co oznacza, że ​​razem unika kredytu. Ale czy rzeczywiście można mieć zerową zdolność kredytową?

Według rzecznika FICO Barry Paperno odpowiedź brzmi „nie. Wyniki kredytowe FICO mieszczą się w zakresie 300-850, więc najniższy możliwy wynik to w rzeczywistości 300. Jaka jest moja ocena kredytowa?

Aby jednak osiągnąć ten poziom, musiałbyś zrobić praktycznie wszystko źle i nie mieć żadnej pozytywnej historii kredytowej. Jako szybki przykład, Main Street wskazał faceta, który zgromadził prawie 300 tysięcy dolarów długu z powodu serii złych inwestycji, doświadczył egzekucji, zrealizował plan zarządzania długiem i ostatecznie ogłosił upadłość.

Zgadnij, co? Jego zdolność kredytowa nigdy nie sięgała nawet 300 lat. Raczej osiągnął najniższy poziom 471. Oczywiście, gdy spadniesz blisko 600, masz dość spieprzone, jeśli chodzi o zabezpieczenie kredytu, ale nadal… W rzeczywistości jest to dość trudne

Jego zdolność kredytowa nigdy nie sięgała nawet 300 lat. Raczej osiągnął najniższy poziom 471. Oczywiście, gdy spadniesz blisko 600, masz dość spieprzone, jeśli chodzi o zabezpieczenie kredytu, ale nadal… W rzeczywistości dość trudno jestcałkowiciezniszczyć swoją zdolność kredytową.

Jak wspomniałem wcześniej, twoja zdolność kredytowa opiera się na pięciu głównych czynnikach. Czynniki te to historia płatności, kwoty zadłużenia w stosunku do dostępnego kredytu, długość historii kredytowej, liczba kont i rodzaje wykorzystanych kredytów. Aby osiągnąć niskie 300, musiałbyś zejść z dna we wszystkich pięciu kategoriach naraz.

Tak więc, według Paperno, musiałbyś być nowym klientem (więc nie ma historii), a następnie zrobić coś takiego, jak otworzyć mnóstwo nowych kont (tylko jednego typu), maksymalnie je szybko po kolei, ogłosić bankructwo, a następnie natychmiast ubiegać się o więcej kont (tego samego typu). Ale lepiej działać szybko, ponieważ posiadanie historii kredytowej (nawet negatywnej) jest postrzegane jako przynajmniej nieznacznie pozytywne.

Co ciekawe, podczas gdy nie można rzeczywiście osiągnąć zero (czy nawet 300, dla wszystkich celów praktycznych), tomożenie kwalifikują się do kredytu. Mówiąc dokładniej, FICO wymaga, abyś miał (i używał) konto w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w celu przypisania wyniku.

Czy znasz swoją zdolność kredytową? Zdobądź go za darmo w kilka sekund w Credit Sesame.

powiązane posty
 • Kolejny powód, aby docenić swoją zdolność kredytową
 • 5 szybkich rozwiązań poprawiających zdolność kredytowąJak duże znaczenie ma Twoja zdolność kredytowa?W jaki sposób ustala się Twoją zdolność kredytową FICO?Wpływ spłaty kredytu hipotecznego na ocenę zdolności kredytowej FICOCzy dbasz o swoją zdolność kredytową? Polityka komentarzy : Uwielbiamy komentarze! Jednak poniższe komentarze nie są dostarczane ani zlecane przez tę witrynę ani jej reklamodawców. Komentarze nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez tę witrynę lub jej reklamodawców. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie komentarze i / lub pytania nie jest obowiązkiem tej witryny ani jej reklamodawców.

  7 odpowiedzi na „Jaka jest najniższa możliwa ocena kredytowa?Właśnie zacząłem budować swój kredyt (mam 22 lata). Musiałbym częściowo nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że kiedy zbliżasz się do 600-tych, masz przerąbane. Mój wynik zaczął się w latach 500-tych, a kilka tygodni temu widziałem, jak podskoczył o 94 punkty. Od tamtego czasu stale rośnie.

  Mój mąż i ja otrzymaliśmy zgodę na sfinansowanie i zakup nowego domu w zeszłym roku. Byliśmy tym bardzo zaskoczeni i szczęśliwi. Jednak kiedy kilka miesięcy temu pojechaliśmy, aby spróbować kupić samochód od dealera, powiedzieli, że każdy z nas ma 0, więc mi się to przydarzyło. Może sprzedawca po prostu nie chciał mieć z nami tego dnia do czynienia. Nie jestem pewien dlaczego, ponieważ sprawdzaliśmy nasze wyniki kredytowe. Tylko jedna z 3 głównych agencji nie pokazała mi oceny, nie dotyczy to mojego męża. Dlaczego więc mielibyśmy otrzymać pożyczkę w wysokości 135 000 dolarów na dom, ale nie na samochód, który kosztowałby poniżej 30 000 dolarów? To nie ma sensu. Żaden z nas nie ma karty kredytowej, więc nie musimy się tym martwić każdego miesiąca. Brak rachunków za opiekę zdrowotną, ponieważ mój mąż jest niepełnosprawnym weteranem i korzysta z usług Veterans Administration na potrzeby opieki zdrowotnej.

  Nickel: Czy zechciałbyś opublikować kilka rad dla nowych imigrantów w USA, którzy chcą zbudować zdolność kredytową? Jakie rodzaje działań finansowych podejmują najpierw? Otwórz rachunki czekowe i oszczędnościowe,… Następnie, jakie typy kart są dostępne dla imigrantów do budowania historii kredytowej – przechowuj karty kredytowe, bankowe karty debetowe lub kredytowe, z limitami zadłużenia i bez. Mam wrażenie, że karty AMEX nie mają określonego limitu.

  Mort) Capital One stosował tę samą sztuczkę: nigdy nie zgłaszał limitu kredytu, więc FICO użyłby Twojego najwyższego historycznego salda jako maksymalnego limitu. To sprawiło, że wyglądało na to, że zostałeś przekroczony (lub bliski przekroczenia maksymalnego), utrzymując sztucznie obniżoną zdolność kredytową.

  Moja mama w 2007 roku miała 850, chciała, żebym przejrzał kilka dokumentów kredytowych, ponieważ myślała o zaciągnięciu małego kredytu hipotecznego na jej dom.

  Jedna z osób zajmujących się pożyczką podała jej numer 850 od jednej z agencji informacji kredytowej.

  Przez kilka miesięcy starałem się ją od tego odwieść, miała około 70 lat i miała tylko trzy opłaty za mieszkanie, aby dostać się do domu. 3 x 384,00 dolarów

  Ale urzędnik ds. Pożyczki wprowadził się do sąsiedniego domu i pracował z nią, dopóki nie była przekonana, że ​​potrzebuje dodatkowych pieniędzy w banku.

  Więc skłonił ją do podpisania pierwszego kredytu hipotecznego na 100 tys. I 50 tys. Linii kapitałowej.

  Nic nie mogłem zrobić, żeby to powstrzymać.

  *

  Mówiąc znowu o fico, miałem kartę American Express 17K z saldem 3K, mój fico zawsze wynosił około 720.

  Następnie, gdy nadszedł kryzys finansowy (zbrodnia stulecia), obniżyli granicę obecnego bilansu.

  Teraz wyglądało na to, że wykorzystuję 100% mojego dostępnego kredytu i mój fico spadł.

  Zawsze czytałem, że nasze fiki były odzwierciedleniem naszych własnych wyborów finansowych, ale teraz wiem, że to tylko kłamstwo.

  Banki zawsze mają kontrolę nad Twoimi pieniędzmi i Twoim kredytem.

  BG: Tak, wyobrażam sobie, że „brak wyniku jest tym, o czym on mówi, ale twierdzenie, że ma zero punktów, brzmi po prostu bardziej dramatycznie.

  Jeśli chodzi o doskonały wynik 850, jestem pewien, że jest to teoretycznie możliwe, podobnie jak 300 jest teoretycznie możliwe. W rzeczywistości sądzę, że 850 jest bardziej prawdopodobne niż 300, ponieważ ogólny rozkład wyników jest wypaczony w kierunku wyższych wartości.

  Zastanawiam się, czy można trafić 850?

  Swoją drogą: w ostatnim akapicie mowa jest o „braku wyniku – być może do tego właśnie odnosi się DR. Nie ma żadnego kredytu, więc nie ma go nawet w systemie FICO.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy