Jaka jest średnia ocena kredytowa w Ameryce?

Category: Oceny Zdolności
17 lutego 2021

Znajomość średniej zdolności kredytowej w Ameryce może pomóc spojrzeć na twoje zdrowie finansowe.

Ponad 50% Amerykanów co miesiąc sprawdza swoją zdolność kredytową – i to dobrze.

Zrozumienie swojej zdolności kredytowej jest kluczowe, aby mieć jasny obraz zdolności kredytowej i możliwości finansowych. Może również prowadzić do lepszych nawyków pożyczkowych i zarządzania pieniędzmi. Co więcej, wiedza o tym, jak Twoja zdolność kredytowa wypada na tle innych w całym kraju, może dać ci poczucie, jak zarządzasz swoimi finansami.

Jaka jest więc średnia ocena kredytowa w Ameryce? Poniżej odpowiadamy na to i inne pytanie, aby dostarczyć kluczowych informacji, które mogą pomóc w poprawie kondycji finansowej.

Jak obliczana jest Twoja zdolność kredytowa?

Twoja ocena kredytowa jest obliczana na podstawie informacji zawartych w raporcie kredytowym z trzech głównych biur kredytowych – Experian, Equifax i TransUnion.

Biura te gromadzą informacje niezależnie i nie udostępniają informacji. W rezultacie często występują wahania punktacji kredytowej. Na przykład, możesz mieć wyższą zdolność kredytową z jednego biura niż innego. Istnieją jednak pewne typowe czynniki, które wpływają na zdolność kredytową, w tym:

 • Twoja historia płacenia rachunków i czy płacisz rachunki na czas
 • Kwota niespłaconego długu, który nosiszTwoja historia kredytowa, w tym informacje o tym, czy przegapiłeś płatnościIle otwartych kredytów i jak długo były otwarteNowe wnioski kredytoweWykorzystanie kredytu lub procent dostępnego kredytu, którego używaszNiezależnie od tego, czy ogłosiłeś upadłość, czy też wysłałeś dług do windykacjiChociaż biura te używają dwóch różnych modeli punktacji – FICO i VantageScore – 90% pożyczkodawców używa FICO do określenia zdolności kredytowej.

  Wyniki kredytowe FICO mieszczą się w następujących zakresach:

  • Słaby:579 lub mniej
  • Przeciętny:580-669Dobry:670-739Bardzo dobry:740-799Doskonały:800 i więcejJak wpływa na Ciebie zdolność kredytowa?

   Dobra ocena kredytowa zwiększa twoją zdolność do zaciągnięcia pożyczki po konkurencyjnej stopie procentowej. Im niższe oprocentowanie, tym mniej pieniędzy zapłacisz w dłuższej perspektywie. Jeśli masz wysokie oprocentowanie, Twój dług może znacznie wzrosnąć. Co więcej, niższa ocena kredytowa może utrudnić uzyskanie finansowania na wynajem mieszkania, zakup domu lub samochodu, a nawet zapisanie się na usługi komunalne.

   Jedno z badań wykazało, że przejście od uczciwego wyniku kredytowego (580 do 669) do bardzo dobrego wyniku (740 do 799) może zaoszczędzić osobom indywidualnym do 41 416 USD na ich pożyczce hipotecznej. Biorąc pod uwagę inne rodzaje zadłużenia, takie jak kredyty studenckie i kredyty samochodowe, wyższa ocena kredytowa pozwala zaoszczędzić 56 400 USD.

   Jaka jest średnia ocena kredytowa w Ameryce?

   W 2019 r.średni krajowy wynik FICO wyniósł 703, rekordowy wynik, zgodnie z przeglądem kredytów konsumenckich 2019 przeprowadzonym przez Experian. Prawie 60% Amerykanów ma FICO Score na poziomie 700 lub wyższym, co jest największym odsetkiem w historii na tym poziomie.

   Raport sugeruje, że obecnie konsumenci dokładniej monitorują swoje wyniki kredytowe i proaktywnie zarządzają swoimi finansami. Na przykład mniej osób miało opóźnienia w płatnościach i niższe wykorzystanie kredytu, co może prowadzić do wyższej oceny kredytowej.

   Poniżej znajdują się średnie oceny kredytowe w podziale na stan, dzięki uprzejmości raportu Experian:

   • Alabama = 680
   • Alaska = 707Arizona = 679Arkansas = 683Kalifornia = 708Kolorado = 718Connecticut = 717Delaware = 701Dystrykt Kolumbii = 703Floryda = 694Gruzja = 682Hawaje = 723Idaho = 711Illinois = 709Indiana = 699Iowa = 720Kansas = 711Kentucky = 692Luizjana = 677Maine = 715Maryland = 704Massachusetts = 723Michigan = 706Minnesota = 733Mississippi = 667Missouri = 701Montana = 720Nebraska = 723Nevada = 686New Hampshire = 724New Jersey = 714Nowy Meksyk = 686Nowy Jork = 712Karolina Północna = 694Dakota Północna = 727Ohio = 705Oklahoma = 682Oregon = 718Pensylwania = 713Rhode Island = 713Karolina Południowa = 681Dakota Południowa = 727Tennessee = 690Teksas = 680Utah = 716Vermont = 726Wirginia = 709Waszyngton = 723Wirginia Zachodnia = 687Wisconsin = 725Wyoming = 712W jaki sposób znajomość średniej zdolności kredytowej w Ameryce może ci pomóc?

    Ocena kredytowa jest bezpośrednim odzwierciedleniem Twojej zdolności kredytowej, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest Twój wynik. Wyniki kredytowe pozwalają pożyczkodawcom przewidzieć prawdopodobieństwo, że spłacisz pożyczkę w terminie. Pożyczkodawcy mogą wykorzystać Twoją zdolność kredytową, aby określić, czy powinni pożyczyć Ci pieniądze, ile i po jakim oprocentowaniu.

    Skupianie się na wynikach kredytowych innych osób nie rozwiązuje żadnych problemów, które możesz mieć. Tylko Ty możesz pracować nad poprawą swojej zdolności kredytowej, stosując zdrowe nawyki finansowe, takie jak spłata zadłużenia i dokonywanie terminowych płatności.

    Mimo to znajomość średniej oceny kredytowej w Ameryce (i Twoim stanie) może dać ci wyobrażenie o stopie procentowej, którą możesz zabezpieczyć dla pożyczki. Załóżmy na przykład, że chcesz kupić samochód i musisz pożyczyć pieniądze. Powiedzmy, że średni wynik kredytowy w Twoim stanie to 675. Jednak masz wynik 775.

    Gdy wejdziesz do salonu samochodowego, będziesz bardziej atrakcyjną opcją dla pożyczkodawcy. Ponieważ Twój wynik jest o 100 punktów wyższy niż przeciętny klient, pożyczkodawca będzie prawdopodobnie bardziej chętny do współpracy z Tobą. W związku z tym istnieje duża szansa, że ​​otrzymasz konkurencyjną ofertę i niższe oprocentowanie.

    Znajomość zdolności kredytowej stanowi dobry barometr tego, jak radzisz sobie z innymi pożyczkobiorcami. Jednak nie jest to powód do stresu. Zamiast tego podejmij kroki, które pomogą Ci zwiększyć zdolność kredytową.

    Jak możesz poprawić swoją zdolność kredytową?

    Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest znacznie poniżej średniej krajowej lub średniej w Twoim stanie, możesz podjąć pewne kroki, aby ją poprawić.

    Płać rachunki na czasNieodebrane płatności mają tendencję do niszczenia ocen kredytowych. Pamiętaj, aby dokonywać terminowych płatności na wszystkich saldach karty kredytowej, a także innych rachunkach, takich jak opłaty za media i telefon. Jeśli zalegasz z płatnościami, postaraj się jak najszybciej je zaktualizować.

    Nie ubiegaj się o wiele nowych kart kredytowychKiedy formalnie ubiegasz się o kartę kredytową lub pożyczkę, pożyczkodawcy sprawdzają Twój raport kredytowy. Ten proces jest nazywany twardym zapytaniem lub twardym ciągiem. Twarde zapytania mogą negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i pozostać w raporcie kredytowym przez dwa lata.

    O ile okazjonalne zaciąganie kredytu jest po prostu naturą prowadzenia działalności gospodarczej, złożenie wniosku o kilka kart kredytowych w krótkim okresie może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Jeśli musisz ubiegać się o kartę kredytową, upewnij się, że masz duże szanse na zatwierdzenie.

    Spłacaj długWykorzystanie kredytu, mierzone poprzez dodanie wszystkich sald na karcie kredytowej i podzielenie ich przez całkowity limit kredytowy, również odgrywa rolę w ocenie zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy zazwyczaj chcą widzieć Cię z wykorzystaniem kredytu na poziomie 30% lub mniej.

    Spłata zadłużenia na karcie kredytowej to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej zdolności kredytowej. Zacznij od terminowych płatności minimalnych miesięcznych. Jeśli nie możesz śledzić swoich miesięcznych płatności, rozważ otwarcie linii kredytowej.

    Na przykład Tally to automatyczna aplikacja do spłaty kart kredytowych, która łączy wszystkie Twoje karty w jedną miesięczną płatność. Tally spłaca swój dług szybko i skutecznie, oferując niskooprocentowaną linię kredytową, która pomaga natychmiast zacząć oszczędzać pieniądze.

    Zrozum swoją zdolność kredytową, aby przebić się przez finansowe plateau

    Oceny zdolności kredytowej określają prawdopodobieństwo spłaty zadłużenia. Różnica między słabą a dobrą zdolnością kredytową może zaoszczędzić dziesiątki tysięcy odsetek przez całe życie. Poświęcenie czasu na poznanie swojej zdolności kredytowej i tego, jak to działa, może zapewnić Ci przewagę w grze i lepszą pozycję niż wielu Amerykanów.

    Chociaż powinieneś pamiętać o średniej krajowej punktacji kredytowej, nie ugrzęźnij w porównywaniu się z tym wynikiem. Nie jest konieczne skupianie się na pytaniach takich jak „Jaka jest średnia zdolność kredytowa w Ameryce?

    Zamiast tego określ najlepsze rozwiązania dla swojej sytuacji finansowej. Płacenie rachunków na czas lub korzystanie z aplikacji do obsługi płatności kartą kredytową, takiej jak Tally, może znacznie pomóc w poprawieniu wyniku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy