Jaka jest różnica między bankami a SKOK-ami?

Category: Credit Union
17 lutego 2021
10 kwietnia 2019 r
Katie Pins

Co to jest bank, wszyscy wiedzą, ale co ty wiesz o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych? Jak informuje Credit Union National Association (CUNA), coraz popularniejsze stają się spółdzielcze kasy pożyczkowe. Dlaczego więc ludzie przenoszą swoje finanse z dużych banków do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych? Jaka jest różnica między bankiem a SKOK? Odpowiadamy na niektóre z największych pytań i błędnych przekonań dotyczących różnic. Oto banki vs. SKOK-i:

Czy spółdzielcze kasy pożyczkowe są otwarte dla publiczności?

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są otwarte dla publiczności inaczej niż banki. Aby móc korzystać z produktów unii kredytowej, musisz kwalifikować się do członkostwa. To członkostwo nie jest jednak kupowane za roczną opłatą.

Różne spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe wymagają różnych kwalifikacji. Najczęstsze sposoby zakwalifikowania się do unii kredytowej to miejsce pracy lub miejsce zamieszkania. Jednak niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują społeczeństwu inne sposoby członkostwa.

W Alliant możesz kwalifikować się do członkostwa na pięć różnych sposobów. Możesz być pracownikiem / emerytem kwalifikującej się firmy lub członkiem kwalifikującej się organizacji, możesz mieszkać lub pracować w kwalifikującej się społeczności Chicagoland lub możesz zostać członkiem Foster Care to Success.

Często zadają sobie pytanie: „Czy jestem ograniczony do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w pobliżu?. Odpowiedź brzmi nie. Ze względu na różne kwalifikacje i możliwości korzystania z bankowości internetowej, które oferuje wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, lokalizacja ma obecnie mniejsze znaczenie.

Banki nie mają kwalifikacji jak spółdzielcze kasy pożyczkowe. Są otwarte dla publiczności i dzwonią do klientów deponentów .

Jaka jest różnica między unii kredytowej członka i banku odbiorcy?

Główna różnica między bankami a spółdzielczymi kredytami sprowadza się do tego, kto jest właścicielem instytucji finansowej. W banku akcjonariusze są właścicielami. Oznacza to, że banki odpowiadają przed swoimi akcjonariuszami i mają wobec nich obowiązek powierniczy. Nie mają takiego samego obowiązku wobec swoich klientów. W unii kredytowej członkowie są właścicielami. Oznacza to, że unia kredytowa odpowiada przed swoimi członkami. Członkostwo oznacza udział we własności. Spółdzielcze kasy pożyczkowe są dumne z tego, że służą najlepszym interesom swoich członków.

Banki to firmy nastawione na zysk. Czy spółdzielcze kasy pożyczkowe też są nastawione na zysk?

Nie, spółdzielcze kasy pożyczkowe są instytucjami finansowymi typu non-profit. Więc gdzie idą zyski? Wracają do członków unii kredytowej poprzez lepsze oprocentowanie produktów depozytowych i pożyczek.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe działają w ramach oszczędnego, ale efektywnego modelu, dzięki czemu ich członkowie mogą czerpać korzyści. Jak powiedziałem powyżej, banki są własnością ich akcjonariuszy. Oznacza to, że dążą do osiągania zysków dla tych akcjonariuszy. To świetny model biznesowy, jeśli jesteś akcjonariuszem, ale może nie być najlepszy dla Ciebie jako posiadacza konta. Z drugiej strony, jeśli należysz do unii kredytowej, jesteś jej członkiem i masz udział w zyskach dzięki korzystnym stawkom.

Czy moje depozyty będą ubezpieczone?

W bankach Twoje depozyty są ubezpieczone przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), oddział rządu federalnego, do kwoty 250 000 USD. W spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych depozyty członków kas są ubezpieczone na szczeblu federalnym do kwoty 250 000 USD przez National Credit Union Administration (NCUA), również oddział rządu federalnego. Krótko mówiąc, depozyty w obu instytucjach są ubezpieczone przez rząd federalny na tę samą kwotę.

Który ma wyższe opłaty, banki lub spółdzielcze kasy pożyczkowe?

Drażnią mnie opłaty. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego miałbym płacić za konto czekowe lub oszczędnościowe. Jeśli jesteś podobny do mnie i chcesz uniknąć niepotrzebnych opłat, dokąd powinieneś się udać? Niedawne badanie przeprowadzone przez DepositAccounts.com wykazało, że spółdzielcze kasy pożyczkowe mają niższe opłaty za rachunki bieżące niż banki tradycyjne. Na przykład średnia krajowa opłata za bankomat dla banków wynosiła 2,41 dolara w porównaniu do 1,46 dolara dla spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Jeśli spojrzysz konkretnie na Alliant, nie pobieramy opłat za bankomaty, mamy ponad 80 000 bezpłatnych bankomatów sieciowych i oferujemy rabaty bankomatowe do 20 USD miesięcznie za sprawdzanie użytkowników kart debetowych, więc opłaty bankomatowe mogą należeć do przeszłości. Dlaczego spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają niższe opłaty? Prawdopodobnie zgadłeś. Opłaty w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych są zwykle niższe, ponieważ ich klienci są ich członkami, a ci członkowie są właścicielami.

Jeśli chodzi o różnicę między bankami a spółdzielczymi kredytami, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że spółdzielcze kasy pożyczkowe są własnością ich członków. Oznacza to, że w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych zazwyczaj znajdziesz lepsze stawki i niższe opłaty. Gdziekolwiek zdecydujesz się zachować swoje oszczędności lub zaciągnąć kredyt samochodowy, chcesz mieć pewność, że otrzymujesz jedne z najlepszych stawek. Odrób pracę domową i „bank w instytucji finansowej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Korzyści z unii kredytowej będą stale satysfakcjonujące.

Katie Pins jest marketerem zafascynowanym finansami. Niezależnie od tego, czy temat dotyczy psychologii pieniędzy, strategii inwestycyjnych, czy po prostu tego, jak lepiej wydawać, Katie lubi nurkować i dzielić się wszystkimi szczegółami z rodziną, przyjaciółmi i czytelnikami Money Mentor. Zarządzanie pieniędzmi musi zostać uproszczone i Katie ma nadzieję, że zrobi to dla naszych czytelników. Mówi się, że „Wiedza to Potęga, a ona ma nadzieję, że po przeczytaniu Money Mentor poczujesz się wzmocniony.

Podnieś swoje finansowe IQZapisz się do naszego comiesięcznego biuletynu, który pomoże Ci pozostać na szczycie swojej finansowej gry.

Witamy! Teraz co miesiąc będziesz otrzymywać bezpośrednio wskazówki finansowe.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆJakie są zalety unii kredytowej?Jak etyczne są praktyki Twoich ulubionych marek9 porad dla rodziców na powrót do szkołyUwaga dla mieszkańców Kalifornii: Aby zapoznać się z Oświadczeniem o ochronie prywatności firmy Alliant w Kalifornii, zgodnie z wymogami Kalifornijskiej ustawy o ochronie prywatności konsumentów, należy kliknąć tutaj

11545 West Touhy Avenue, Chicago, IL 60666

1600 Golf Rd, Rolling Meadows, IL 60008

Nr routingu 271081528

 • Ujawnienia
 • Ujawnienia w mediach społecznościowychPrywatnośćWarunkiMapa witrynyDostępność19. Twoje pierwsze pudełko standardowych czeków jest bezpłatne. Inne wzory czeków są dostępne za dodatkową opłatą.

  Alliant Checking nie pobiera miesięcznych opłat za konserwację ani usługi; jednakże, jeśli zostaną poniesione, będą obowiązywać opłaty takie jak stop payment lub opłata NSF. Listę tych rodzajów opłat można znaleźć w Tabeli opłat Alliant.

  Ochrona w rachunku bieżącym jest opcjonalna. Aby móc korzystać z tej bezpłatnej usługi, musisz wyrazić zgodę. Program zabezpieczenia kredytu w rachunku bieżącym Alliant honoruje zadłużenie w rachunku bieżącym, gdy na rachunku bieżącym Alliant nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby pokryć transakcję, pod warunkiem, że masz wystarczającą ilość środków na rachunku regularnym lub dodatkowym rachunku oszczędnościowym Alliant. W tym celu automatycznie przelewamy środki z Twojego konta regularnych oszczędności lub dodatkowych kont oszczędnościowych na Twoje konto bankowe Alliant, aby pokryć Twoje zadłużenie w rachunku bieżącym. Niektóre transakcje mogą być ograniczone przez przepisy federalne. Ochrona kredytu w rachunku bieżącym nie obejmuje transakcji bankomatowych.

  Rejestracja w ramach wynagrodzenia grzecznościowego jest bezpłatna; jednakże, gdy jest używany, obowiązuje opłata. Aby kwalifikować się do zapłaty grzecznościowej, członkowie muszą mieć dobrą opinię i posiadać konto bankowe Alliant otwarte przez co najmniej sześć miesięcy. Inne czynniki kwalifikujące opierają się na ryzyku i są określane przez Alliant przy użyciu wewnętrznych i poufnych informacji, w tym historii konta. Aby zakwalifikować się do korzystania z płatności grzecznościowej, kwalifikujący się członkowie muszą mieć kwalifikujące się depozyty w wysokości co najmniej 600 USD na swoje konto czekowe Alliant w ciągu ostatnich 30 dni. Podstawowa opłata grzecznościowa może opłacać czeki i elektroniczne przesyłki ACH, które w innym przypadku nie zostałyby rozliczone z powodu niewystarczających środków, do zatwierdzonego limitu. Jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie zasięgu,Opłata grzecznościowa może również obejmować transakcje w punkcie sprzedaży i transakcje oparte na podpisach na karcie debetowej Alliant Visa, które w innym przypadku nie zostałyby rozliczone z powodu niewystarczających środków, do zatwierdzonego limitu. Szczegółowe informacje można znaleźć w Umowie o rachunku Alliant i ujawnianiu informacji, a w Tabeli opłat – wykaz opłat. Opłata grzecznościowa nie obejmuje transakcji bankomatowych.

  Jeśli zdecydujesz się otrzymać wyciąg z konta w formie papierowej, zostanie naliczona opłata; patrz Tabela opłat. Aby uniknąć opłaty za wyciąg w formie papierowej, zaloguj się do Alliant Online Banking, aby zmienić preferencje dotyczące wyciągów na eStatements.

  Alliant obniży opłaty bankomatowe do 20 USD miesięcznie za konto członkowskie, jeśli użyjesz swojej karty debetowej Alliant Visa do dokonania wpłaty, wypłaty, przelewu lub sprawdzenia salda. Rabat nie dotyczy zaliczek gotówkowych z kart kredytowych Alliant Visa za pośrednictwem bankomatów ani opłat za karty bankomatowe Alliant Savings i Visa International Service Assessment (ISA). Nie wszystkie bankomaty przyjmują wpłaty.

  Obowiązują ograniczenia. Mobilna wpłata czekowa wymaga urządzenia mobilnego z obsługą aparatu. Mogą obowiązywać opłaty za przesyłanie danych i wiadomości tekstowe. Skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy