Jaki procent dochodu należy przeznaczyć na kredyt hipoteczny?

Category: Domu Możesz
17 lutego 2021

Powiązane artykuły

Zanim zaczniesz szukać domu, musisz wiedzieć, na ile domu możesz sobie pozwolić i jaki procent dochodu może zostać przeznaczony na ten kredyt. Finansiści generalnie zgadzają się, że do 28 procent miesięcznego dochodu może zostać przeznaczone na spłatę kredytu hipotecznego, ale ważne jest, aby rozważyć wszystkie koszty przed określeniem, co stanowi niedrogi dom do celów. Zamiast dążyć do maksimum, dobrym pomysłem jest ograniczenie kosztów do 25 procent miesięcznego dochodu.

Koszty kredytu hipotecznego to dopiero początek kosztu posiadania domu. Dbaj o bezpieczeństwo finansowe i utrzymuj rozsądne wydatki, obliczając spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 25 procent dochodu brutto.

Oblicz swój stosunek zadłużenia do dochodów

Kredytodawcy hipoteczni używają wskaźnika zadłużenia do dochodów, aby zdecydować, ile wnioskodawca może pożyczyć. Jednak dwóch wnioskodawców o podobnych dochodach może mieć szalenie różne wskaźniki zadłużenia do dochodów, które pożyczkodawcy obliczają na dwa sposoby: Wskaźnik początkowy uwzględnia tylko koszty mieszkania i ich związek z dochodami. Ta kwota nie powinna przekraczać 28 proc. Wskaźnik back-end uwzględnia wszystkie Twoje długi, w tym kredyt hipoteczny, a także kredyty samochodowe, karty kredytowe i pożyczki studenckie. W stosownych przypadkach uwzględnione są również alimenty na dzieci i alimenty. Aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego, stosunek zadłużenia do dochodów nie powinien przekraczać 43 procent dochodu brutto. Niektórzy pożyczkodawcy nie zaakceptują wskaźnika zaplecza przekraczającego 36 procent.

>Będziesz potrzebować gotówki w kasie

Koszty kredytu hipotecznego odnoszą się do kwoty przeznaczonej na zaliczkę. Idealnie byłoby, gdyby nabywcy domu odłożyli co najmniej 20% na nowe mieszkanie, ale dla wielu kupujących jest to po prostu niemożliwe. W przypadku nieruchomości o wartości 400 000 $ 20-procentowa zaliczka wynosi 80 000 $, co oznacza, że ​​będziesz posiadać kredyt hipoteczny w wysokości 320 000 $. W rejonach takich jak San Francisco, gdzie średnia cena domu wynosi 1,61 miliona dolarów, 20-procentowa zaliczka wymaga sporej ilości gotówki.

Pamiętaj, że jeśli Twoja zaliczka jest mniejsza niż 20 procent, będziesz płacić więcej co miesiąc, ponieważ Twój pożyczkodawca będzie wymagał prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego (PMI). PMI może kosztować Cię nawet 1 procent kwoty kredytu hipotecznego rocznie, dopóki nie osiągniesz tego 20-procentowego poziomu kapitału.

Pamiętaj o innych kosztach

Nawet jeśli nie musisz płacić PMI, istnieją koszty związane z posiadaniem domu, które muszą stać się częścią Twoich obliczeń. Obejmują one podatki od nieruchomości, opłaty stowarzyszeniowe właścicieli domów i ubezpieczenie właścicieli domów.

Jeśli Twój nowy dom jest w stanie wprowadzenia, nie będziesz musiał wydawać dużo, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz; malowanie i tapety mogą być projektami zrób to sam, które mogą spersonalizować dom według własnego gustu. Jeśli jednak zastanawiasz się nad mocowaniem cholewki, pamiętaj o uwzględnieniu kosztów niezbędnych napraw w swoim budżecie. Niektóre remonty mogą kosztować dużo więcej, niż pierwotnie przewidywano.

Kiedy dochód się komplikuje

Dla większości pożyczkobiorców obliczenie dochodu jest łatwe, co jest dowodem na to. Pożyczkobiorcy po prostu patrzą na swoje odcinki wypłaty lub W-2, aby określić, ile zarabiają, a następnie pokazują te dokumenty potencjalnym pożyczkodawcom jako dowód. Pamiętaj jednak, że każdy dochód, który możesz udowodnić, liczy się przy kwalifikowaniu do kredytu hipotecznego. Pieniądze, które otrzymujesz z emerytur, alimentów, renty inwalidzkiej, wynajmu nieruchomości lub inwestycji mogą mieć wpływ na twoje obliczenia.

Jeśli jesteś samozatrudniony i otrzymujesz 1099 zamiast W-2, być może będziesz musiał obliczyć swój dochód nieco inaczej. Twoje dochody mogą zmieniać się z miesiąca na miesiąc, co utrudnia budżetowanie. Aby określić swój miesięczny dochód, musisz podzielić roczny dochód przez 12. To pokaże średni miesięczny dochód i pomoże określić, na ile domu możesz sobie pozwolić. Ubiegając się o pożyczkę, spodziewaj się, że pożyczkodawca poprosi o twoje formularze 1099 i zeznania podatkowe przez co najmniej dwa lata. Rozliczając podatki, uważaj na odliczenia. Odliczenie kosztów działalności obniża zobowiązanie podatkowe, ale również obniża skorygowany dochód brutto (AGI). Jeśli planujesz uzyskać kredyt hipoteczny, korzystne może być poddanie się podatkowi przez rok lub dwa i utrzymanie wysokiego AGI dla pożyczkodawców.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy